Ser

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Ser

misia53
  • misia53

  • Posty: 7268
  • Przepisy: 345
  • Artykuły: 0
kiwi napisał(a):

Ja lubiłam ser żółty i ser biały

a teraz nie lubisz?

Odp: Ser

Anula
  • Anula

  • Posty: 2320
  • Przepisy: 336
  • Artykuły: 1
Ja lubie prawie wszystkie sery,no moze z wyjatkiem bardzo dojrzalych serow z niebieska plesnia.

Odp: Ser

kiwi
  • kiwi

  • Posty: 1459
  • Przepisy: 1064
  • Artykuły: 0
Ja lubiłam ser żółty i ser biały

Odp: Ser

darek112
  • darek112

  • Posty: 131
  • Przepisy: 172
  • Artykuły: 0

Odp: Ser

Querubinn
  • Querubinn

  • Posty: 111
  • Przepisy: 24
  • Artykuły: 0
a Ja uwieeeeelbiam wszystkie sery pleśniowe (poza tymi co spleśnieją ze starości )

Odp: Odp: Ser

Glumanda
  • Glumanda

  • Posty: 587
  • Przepisy: 111
  • Artykuły: 3
cremebrule napisał(a):

Dobra, juz sie nie kloce, cos znalazlam o nazwie sery z bakteriami czerwieni serowej sa to sery maziowe wykonywane z kwasnego mleka chyba glownie w niemczech i belgii, nie naleza ani do serow z porostem plesni ani z przerostem plesni, ale razem z nimi naleza do serow dojrzewajacych miekkich

To chyba bedzie to... Z bardziej znanych francuskich takich to jest Chaumes i Saint Albray.

Odp: Ser

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
Dobra, juz sie nie kloce, cos znalazlam o nazwie sery z bakteriami czerwieni serowej sa to sery maziowe wykonywane z kwasnego mleka chyba glownie w niemczech i belgii, nie naleza ani do serow z porostem plesni ani z przerostem plesni, ale razem z nimi naleza do serow dojrzewajacych miekkich

Odp: Ser

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
Normalnie Glumanda mnie zaciekawilas, nie potrafie w internecie nic znalezc o czerwonych kulturach plesni, nigdy o nich nie slyszalam, czytalam swego czasu o serach i nic takiego nie pamietam, az poszukam u mnie w uk na polkach w sklepie czy cos takiego sprzedaja... bo moze tylko glupoty na tym niemieckim serze pisza...

Odp: Odp: Odp: Ser

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Ja uwielbiam sery generalnie. Ale najbardziej lubię te o bardzo przykrym zapachu. Im gorszy zapach tym smaczniejszy ser. Jak bywam we Francji to prawie wszystkie pieniądze przeznaczone na "przehulanie" wydaję na sery. A do nich oczywiście czerwone wino.
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Odp: Ser

Glumanda
  • Glumanda

  • Posty: 587
  • Przepisy: 111
  • Artykuły: 3
cremebrule napisał(a):

Nie bede sie upierac bo nie jestem znawca, ale smakoszem serow tak i pierwsze slysze o czerwonej plesni...
ser na pierwszym zdjeciu wyglada mi na ser z grupy serow miekkich ze skorka plesniowa, zreszta ten rougette tak samo, a jego nazwa to chyba raczej od dodatku papryki sie wywodzi, jesli sie myle to chetnie zostane wyprowadzona z bledu!


Nie cremebrule, to nie od papryki ten kolor. Szukalam na Wikipedii ale niestety nie ma na ten temat niczego po polsku..
W niemieckim..pisze na serze doslownie: "miekki ser plesniowy z czerwonymi kulturami plesniowymi" A z tym kolorem to wiesz..na pewno ser ten nie bedzie czerowny jak mak.. tak jak i biale wino..nie jest biale ..tylko zlociste.
Moze jeszcze znajde gdzie jakas wiadomosc na temat tego sera.. wtedy wroce do watku

Odpowiedz na/ edytuj Ser