zdobienie potraw

Obserwuj wątek

Odp: zdobienie potraw

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Może ktoś jeszcze zechce pokazać różne dekoracje potraw? Takie inspiracje pomogą tym, którzy początkują w dekorowaniu potraw.

Odp: zdobienie potraw

ulcia21
  • ulcia21

  • Posty: 3060
  • Przepisy: 68
  • Artykuły: 0
Mysle,ze ladnie tz.przyozdobione potrawy lepiej smakuja..........
Corka moja byla niejadkiem ale jak na polmisku zobaczyla np.smiesznie ulozona
wedline(przybrana kolorowo),natka ,papryka,rzodkiewka,pomidor itp.jadla baz opamietania.Jest juz dorosla,ale mnie to zostalo do dzis.

Odp: zdobienie potraw

kamila1957
Potrawa pięknie przybrana, cieszy oko, i zaraz robi się człowiek głodny.

Odp: Odp: zdobienie potraw

Babciagramolka
Witam - trafiłam na wątek który mnie pasjonuje . Zgadzam się ze wszystkimi którzy są za zdobieniem potraw nawet dla siebie . Może i traci się na to trochę czasu , ale przyznajcie ,że ten czas można zagospodarować np słuchając muzyki. Mnie do przyozdabiania jedzenia przyzwyczaiła moja Prababcia . Zawsze mawiała ,że nawet najprostszy posiłek ma być tak podany i doprawiony ,że gdyby nam się trafiła raz w życiu niespodziewana wizyta Królowej Angielskiej a w lodówce była tylko kaszanka i ogórek kiszony - to trzeba to tak przyrządzić i podać by zrobić z tego przyjęcie .Prababcia zawsze się upierała , żeby nie podawać jedzenia bezpośrednio na talerzach , tylko na półmiskach ( nawet dla 1 czy 2 osób ) .Jak zaczęłam prowadzić dom zrozumiałam ,że po za względami estetycznymi jest to po prostu ekonomiczne . Jak nałożyłam dzieciom na talerze - to raz zjedli a raz rozgrzebali .Z pólmiska brali tyle ile chcieli . Jak mi zostaje porcja na półmisku to ja moge zamrozić ( warzywa użyte do dekoracji użyć po pokrojeniu do zupy , sałatę na kanapki itp ) - a resztki z talerza to już tylko do wyrzucenia.
Teraz gotuję mikroskopijne porcje dla 2 osób - a i tak podaję na małych półmiseczkach bo tak przyjemniej się siada do posiłku .
A tu kilka pomysłów na dekoracje.
obrazek obrazek obrazek


zmieniono 1 raz (ostatnio 26 sie 2009 09:58 przez Babciagramolka)

Odp: zdobienie potraw

michall
  • michall

  • Posty: 2
  • Przepisy: 7
  • Artykuły: 0
Ja pracuje w ośrodku, który żywi około 400 osób na raz. Jedzenie nie przybieramy ale ja osobiście uwielbiam zdobić i zdobie jak tylko moge potrawy. Najczęściej robie to ogórkiem, marchewką lub natką pietruszki. Uważam, że co dobrze wygląda lepiej smakuje. To jest moje osobiste zdanie

Odp: zdobienie potraw

Jolanta27
  • Jolanta27

  • Posty: 114
  • Przepisy: 70
  • Artykuły: 2
Ja na talerzu muszę mieć wszystko ładnie podane i udekorowane. chociaż trochę -położyć listek sałaty,kawałek ogórka,pomidora, rzodkiewki i danie o wiele ładnie i apetyczniej wygląda.

Odp: zdobienie potraw

mai
  • mai

  • Posty: 2
  • Przepisy: 1
  • Artykuły: 0
ja zazwyczaj układam ładnie na talerzu. nie jestem zbyt utalentowana, więc zazwyczaj są to kółka, kratka lub paski jeżeli są to ciasta to używam foremek o różnych kształtach, a jeżeli coś dla dzieci to bardzo łatwo zrobić jakieś kwiatki czy zwierzątka

Odp: Odp: zdobienie potraw

wio
  • wio

  • Posty: 69
  • Przepisy: 68
  • Artykuły: 3
Glumanda napisał(a):

Koszyczek z grapefruita, na cwiartki cytryny do ryby.
Tak sobie powycinalam ..

bardzo ładne i oryginalne

Odp: zdobienie potraw

miki
  • miki

  • Posty: 38
  • Przepisy: 11
  • Artykuły: 0
sprzedaja i zjadaja

Odp: zdobienie potraw

jak są zdobione elegancko to szybko się sprzedają

Odpowiedz na/ edytuj zdobienie potraw