zielone zioła (doniczkowe) z hipermarketu

Obserwuj wątek

Odp: zielone zioła (doniczkowe) z hipermarketu

edytaha
  • edytaha

  • Posty: 1003
  • Przepisy: 992
  • Artykuły: 3
A tak wyglądał mój zeszłoroczny miniogródek kuchenny
obrazek

Odp: Odp: zielone zioła (doniczkowe) z hipermarketu

edytaha
  • edytaha

  • Posty: 1003
  • Przepisy: 992
  • Artykuły: 3
cris napisał(a):

Jeśli już mamy wyhodowane,dorodne zioła/z hipermarketu,czy z innego źródła/,co robić aby uchronić je przed chorobami?W ubiegły roku miałam spory ogródek na balkonie i nagle ziółka zachorowały......coś je zjadło!

Mnie zjadło cały lubczyk. Mszyce były straszne, ale po prostu spryskałam trucizną, zachowując oczywiście okres karencji...

Odp: zielone zioła (doniczkowe) z hipermarketu

edytaha
  • edytaha

  • Posty: 1003
  • Przepisy: 992
  • Artykuły: 3
Co roku kupuję zioła w doniczkach i przesadzam do skrzynek balkonowych. W ubiegłym roku miałam zioła z Lidla - ładnie rozrośnięte okazy. Już właśnie wzeszedł mi zeszłoroczny szczypior. Nawet udało mi się o dziwo przesadzić pietruszkę naciową (!) i mieć zielone listki aż do jesieni

Odp: zielone zioła (doniczkowe) z hipermarketu

cris
  • cris

  • Posty: 20
  • Przepisy: 354
  • Artykuły: 2
Jeśli już mamy wyhodowane,dorodne zioła/z hipermarketu,czy z innego źródła/,co robić aby uchronić je przed chorobami?W ubiegły roku miałam spory ogródek na balkonie i nagle ziółka zachorowały......coś je zjadło!

Odp: Odp: zielone zioła (doniczkowe) z hipermarketu

misia14
  • misia14

  • Posty: 414
  • Przepisy: 290
  • Artykuły: 17
z bardzo dobrym skutkiem możemy kupić w supermarkecie bazylie i posadzić pojedynczo w gruncie....urośnie pięknie i nawet zakwitnie....

Odp: zielone zioła (doniczkowe) z hipermarketu

darmiona
  • darmiona

  • Posty: 455
  • Przepisy: 304
  • Artykuły: 14
Mi zawsze świetnie rośnie mięta. Czasem uchowa się bazylia ale nigdy nie udało mi się utrzymać kolendry. W tym roku będę sadzić i w domu i w ogrodzie, zobaczymy jak wyjdzie;-)

Odp: zielone zioła (doniczkowe) z hipermarketu

Z hipermarketu mam estragon i nieźle się trzyma. Najlepiej zamówić w znajomym warzywniaku, żeby przywieźli z prosto z giełdy, w takich większych doniczkach. Albo kupić od hodowcy na bazarze sadzonkę.

Odp: zielone zioła (doniczkowe) z hipermarketu

Małgoniaa
To na pewno ziemia. Najtańszą stosują. A dodatkowo potem wydelikacona w szklarniowych warunkach roślina jest transportowana, przekładana, zaniedbana w sklepie i pada. Swoją drogą producent nie ma żadnego interesu w tym, żeby ziółko nam rosło w domu, więc mogą też wchodzić w grę jakieś sztuczki i celowe zabiegi. Przecież o to chodzi, żebyśmy co chwila kupowali nowe egzemplarze. Mi się uchowała supermarketowa szałwia. W tym roku mam całą kolekcję nasion i najpierw zrobię sadzonki w małych pojemniczkach, a potem przesadzę roślinki do większych doniczek. Wszystkim życzę powodzenia, bo rzeczywiście nic nie przebije aromatu hodowanej na powietrzu bazylii

Odp: zielone zioła (doniczkowe) z hipermarketu

kasandra6
  • kasandra6

  • Posty: 140
  • Przepisy: 399
  • Artykuły: 0
postanowiłam dokupić bazylię taką samą lecz innej firmy i co - wzeszło wszystko po 3 dniach i podlewam tylko w południe ... niedługo wrzucę fotkę

Odp: zielone zioła (doniczkowe) z hipermarketu

kasandra6
  • kasandra6

  • Posty: 140
  • Przepisy: 399
  • Artykuły: 0
a ja posiałam do doniczki bazylię czerwoną 2 paczki i praktycznie tylko z jednego boku wzeszła a na resztę nic choć czekałam i czekałam ... i nic

Odpowiedz na/ edytuj zielone zioła (doniczkowe) z hipermarketu