Zioła i przyprawy - co i do czego dodajecie?

Obserwuj wątek

Odp: Zioła i przyprawy - co i do czego dodajecie?

caroline1983
Ja uzywam raczej tradycyjnych przypraw choc zdarza mi się poeksparymentować
Moja ulubiona to zioła prowansalskie a oprócz tego zielenina i cebula - o ile można je zaliczyc do przypraw

Odp: Odp: Zioła i przyprawy - co i do czego dodajecie?

cherry
  • cherry

  • Posty: 1058
  • Przepisy: 508
  • Artykuły: 729
Ja uwielbiam bazylię, często dodaję do różnych potraw. Bez majeranku nie wyobrażam sobie pieczenia mięsa drobiowego, zwykłej herbaty nie pijam - chyba, że dodam imbiru, wtedy wszystko przełknę

A jeśli zupełnie nie mam pomysłu co wykombinować i zależy na czasie, idę na łatwiznę i wsypuję trochę ziół prowansalskich

Odp: Zioła i przyprawy - co i do czego dodajecie?

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
też używam chyba przede wszystkim tych podstawowych...bez czosnku i majeranku to nie wyobrażam sobie gotowania.
np. jakiegoś czasu używam kurkumy dodając ją do ryżu, ciasta na makaron, nawet odrobinę do drożdżowego jak miałam blade jaja...
szafran - do ryżu, zup jarzynowych, przede wszystkim takich na wodzie i bez mięsa bo ładnie barwi i dodaje smaczku
curry - do warzyw, mięsa, ryżu...
odkryłam sumak - fajna przyprawa o słono - kwaśnym smaku - dobra do posypania gotowych dań warzywnych, pozwala zmniejszyć ilość soli w potrawie
macierzanka - zbieram sama na Podlasiu i suszę - do zup, do pieczonego kurczaka, wszędzie tam gdzie używamy zwykłego tymianku..
tymianek i lubczyk - też nie mogę bez nich żyć! - pierwszy przede wszystkim do drobiu, drugi do zup i kapusty...
cynamon - kolega kiedyś namówił mnie do przyprawienia nim śledzia a właściwie pasty z niego i podania jej na blinach - pyszna sprawa! wcześniej myślałam, że cynamon to tylko do słodkiego...
czarnuszki niedawno dosypałam do duszonej marchewki i porem, fajnie wyglądało i smakowało...
można tak pisać i pisać...


wielu przypraw chyba jeszcze nie znam, nie odkryłam ich, ale może kiedyś...

Zioła i przyprawy - co i do czego dodajecie?

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Do tej pory używałam kilku ziół (majeranek, oregano) i nie wielkiej liczby przypraw. Dzięki Buni, która przysłała mi sporą ilość różnych rzadko spotykanych przypraw, wypróbowuję, wypróbowuję. A jakich ziół i przypraw Wy używacie i do czego?

Odpowiedz na/ edytuj Zioła i przyprawy - co i do czego dodajecie?