Znane- nie znane :

Obserwuj wątek

Odp: Znane- nie znane :

iwi69
  • iwi69

  • Posty: 1323
  • Przepisy: 200
  • Artykuły: 2
A to chirimoia nie wiem jak to sie nazywa w jezyku polskim
obrazek

Odp: Odp: Znane- nie znane :

iwi69
  • iwi69

  • Posty: 1323
  • Przepisy: 200
  • Artykuły: 2
Babciagramolka napisał(a):

Robiłam kiedyś te ,,tuby " z macek faszerowane ( potem pokrojone w plastry ) . Mnie smakował - ale rodzina protestowała .A i eksperymentowałam z przerabianiem tych ,, tub " ( nie wiem jak to nazwać - grube kawałki macek dużej ośmiornicy ) na flaczki .I tu też mnie smakowało - rodzina podeszła ostrożnie. Odpuściłam sobie - za drogo, za duzo zachodu , za mało osób w domu chce jeść .Musi im się smak zmienić .Szkoda.

Ja pierwszy raz jadlam z zamknietymi oczami i myslalam sobie ze to co jem to ryba.Fakt u mnie tez kosztuje ale raz na jakis czas mozna zrobic cos innego zeby sie odbic od codziennosc

Odp: Znane- nie znane :

Babciagramolka
Robiłam kiedyś te ,,tuby " z macek faszerowane ( potem pokrojone w plastry ) . Mnie smakował - ale rodzina protestowała .A i eksperymentowałam z przerabianiem tych ,, tub " ( nie wiem jak to nazwać - grube kawałki macek dużej ośmiornicy ) na flaczki .I tu też mnie smakowało - rodzina podeszła ostrożnie. Odpuściłam sobie - za drogo, za duzo zachodu , za mało osób w domu chce jeść .Musi im się smak zmienić .Szkoda.

Odp: Odp: Odp: Znane- nie znane :

iwi69
  • iwi69

  • Posty: 1323
  • Przepisy: 200
  • Artykuły: 2
tokijka napisał(a):

iwi69 napisał(a):

Prosze osmiornica.

Salatka z osmiornicy:sok z cyrtyny,troszeczke soja sosu
Ogorek obtaczac w soli i troche odcisnac z soku.Poszatkowac w cieniutkie plasterki.Osmiornice zamarynowac w soku i sosie soja na 20 minut.Wymieszac wlozyc do lodowki.
Posypac szczypiorkiem

Jezeli chodzi o osmiornice to tylko jem gotowana.W moich przepisach mam przepis ktory jest latwy ale wychodzi danie palce lizac.

Odp: Odp: Znane- nie znane :

iwi69 napisał(a):

Prosze osmiornica.

Salatka z osmiornicy:sok z cyrtyny,troszeczke soja sosu
Ogorek obtaczac w soli i troche odcisnac z soku.Poszatkowac w cieniutkie plasterki.Osmiornice zamarynowac w soku i sosie soja na 20 minut.Wymieszac wlozyc do lodowki.
Posypac szczypiorkiem

zmieniono 2 razy (ostatnio 02 gru 2009 06:48 przez tokijka)

Odp: Znane- nie znane :

iwi69
  • iwi69

  • Posty: 1323
  • Przepisy: 200
  • Artykuły: 2
Babciagramolka napisał(a):

Tak sobie pomyślałam że przydał by się taki post . Czesto używamy jakichś produktów, owoców, warzyw , przypraw których inni nie znają . Proponuję by w sytuacji gdy mamy możliwość pokazać to o co nas inni pytają wstawiac tu zdjecia , uwagi i parę słów o czymś takim .
Zaczynam zdjeciami granatów ( użyłam do surówki z kapusty pekińskiej ).Jeden mi sie ,, pałęta " jeszcze po kuchni . Okazał się trochę mało dojrzały - te najlepsze mają miąższ czerwony z domieszką lekkiego fioletu .Chyba go po prostu wycisnę .

Bardzo lubie granaty.

Odp: Znane- nie znane :

iwi69
  • iwi69

  • Posty: 1323
  • Przepisy: 200
  • Artykuły: 2
Prosze osmiornica.
obrazek

Odp: Znane- nie znane :

Sarenka
  • Sarenka

  • Posty: 3284
  • Przepisy: 571
  • Artykuły: 1
Przefajny watek. Bravo Buniu! A tokijki egzotycznych przysmakow, wyczekuje i ogladam z otwarta buzia, dobrze, ze nikt nie widzi

Odp: Znane- nie znane :

Babciagramolka
Tym kt órzy nie znają pokazuję i przyblizam .Tych którzy znają proszę o podpowiedź do czego stosują .

Mango suszone .

Tu mozna sobie na temat mango poczytać.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mango_indyjskie
obrazek obrazek

Odp: Znane- nie znane :

bardzo fajnie ja zaraz wstawiam kraba,bo gdy sie takiego dostanie to ponacinac do parowca a potem w soku z cytryny lub limonki maczac i danie gotowe w piec minut. wiec tutaj przed podaniem krab

zmieniono 2 razy (ostatnio 02 gru 2009 06:47 przez tokijka)

Odpowiedz na/ edytuj Znane- nie znane :