Kategoria promowana – styczeń

Styczniowa aura sprzyja pozostania w domu. Co z tym fantem począć? Pora wziąć się za gotowanie razem z nami!

W pierwszym miesiącu nowego roku czeka na was 20 wirtuali za wybrane przez nas przepisy. Czytajcie dalej, aby dowiedzieć się jakie potrawy tym razem punktujemy dodatkowo.

Zapraszamy do gotowania! Zobaczcie poniżej za jakie promowane przepisy zdobędziecie 20 dodatkowych wirtuali. Zebrane punkty możecie wymienić na nagrody dostępne w Katalogu Nagród.

Wypieki z ciasta parzonego

Chłodniejsza aura zachęca do pozostania w domu. Gdy najdzie was ochota na małe co nieco, wyróbcie ciasto parzone. Wypieki z niego są idealne do zaspokojenia pierwszego od świąt apetytu na słodkie.

W styczniu promujemy przepisy na desery z ciasta parzonego takie jak ptysie, kremówki, pączki… Wybór należy do was. Liczymy na waszą fantazję w oryginalnych przepisach na domowe smakołyki.

Drożdżówki

Zamarzył się wam posmak lata w środku zimy? Czas wyciągnąć z zamrażarek przechowane owoce letnie i upiec z nimi puszyste i lekkie drożdżówki. Idealnie nadadzą się do nich wiśnie bądź truskawki.

Klasyczną propozycją, smakującą każdemu pozostaje także drożdżówka z serem polana na wierzchu lukrem. A może macie jeszcze inny pomysł? Czekamy na przepisy z waszymi ulubionymi nadzieniami do tych słodkich wypieków.

Burgery

Pora na obiad. W styczniu dodatkowe 20 wirtuali otrzymacie za przepisy na soczyste burgery.

Pamiętajcie - promujemy przepisy, w których wykorzystane zostaną bułki upieczone samodzielnie. W przypadku kotletów do burgera (mięsnych lub warzywnych), one również nie mogą być gotowe ze sklepu. Zachęcamy do mielenia mięsa samemu i przygotowania z nich wsadów do waszych bułek.

Punkty otrzymacie wyłącznie jeśli uformujecie więc kotlety sami. Koniecznie dodajcie zdjęcia z poszczególnych etapów tworzenia waszego smakowitego dania!

Wytrawne tartaletki

Tartaletki wielu kojarzą się z deserami. Tym razem postawcie jednak na ich wytrawną wersję. Nadzienie powinno stać się polem dla waszej wyobraźni. Warunki są tylko dwa. Pierwszy z nich to obowiązek przygotowania własnych korpusów z ciasta kruchego na tartaletki. Nie będziemy premiować dodatkowymi wirtualami tartaletek przygotowanych z tak zwanych prefabrykatów czy półśrodków.
Drugim warunkiem przyznania przez moderatorkę dodatkowych 20 wirutali jest wykonanie nadzienia do tartaletek z minimum 5 składników z wyłączeniem przypraw użytych do nadania farszowi smaku.
 
Pamiętacie: przepis, który chcecie dodać do kategorii promowanej powinien zawierać przynajmniej 3 zdjęcia. Dwa z nich powinny przedstawiać etapy przygotowania, trzecie - gotowe danie. Warunkiem przyznania punktów jest także estetyczny wygląd potrawy!
Wirtuale dodaje moderatorka, zaznaczając przepisowi kategorię promowaną. Jeśli wasz przepis powinien zaliczać się do kategorii w tym miesiącu, a na waszym koncie wirtuali nie pojawiła się stosowna informacja, skontaktujcie się z moderatorką (wyślijcie wiadomość do misia5).
 
Kategoria promowana trwa od 1 do 31 stycznia

Znaleźliśmy 3 przepisów w konkursie: Kategoria promowana – styczeń