Jestem wreszcie na emeryturze. I postanowiłam zabrać się za to co obiecałam swoim dzieciom już dawno temu , mianowicie spisanie Rodzinnej książki kucharskiej .Poprosili mnie o spisanie przepisów na dania które gotowała moja Prababcia, Babcie, Mama i ja . Gotuję więc , robię zdjęcia i spisuje przepisy. Już ich się trochę nazbierało. A między czasie pojawiają się przecież nowe pomysły . A ,że lubię gotowanie to bawię się przy tym przednio.
Wyznaję zasadę :
"Odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości
niż odkrycie nowej gwiazdy"
Anthelme Brillat - Savarin
Odp: co dzisiaj na obiad?
- Forum: co dzisiaj na obiad?
A ja mam dziś wychodne 

- Wnuczka przejęła kuchnię .Mało że gotuje to jeszcze i sprząta - ale mi dobrze
Odp: co dzisiaj na obiad?
- Forum: co dzisiaj na obiad?
U mnie monotonnie- piątek to rybka - dziś ,, Sandacz koperkowy na maśle "
Odp: Co dzisiaj na drugie śniadanie??
Tradycji stało się za dość 
Żeby nie było wątpliwości . Poczytałam sobie przepisy na pączki. Obejrzałam ilustracje .Ubrałam się - poszłam do cukierni i kupiłam - całe 3 sztuki .Tradycji stało się więc za dość .
Odp: Odp: Odp: Tu zgłaszamy problemy
- Forum: Tu zgłaszamy problemy
msewka napisał(a): Babciagramolka napisał(a):
E tam zaraz skok - poczeka do wiosny - pójdzie do lasu - nazrywa i kurierem przyśle całe naręcze 

.A do wiosny będzie stawiać co dziennie wirtualne pyffko
i dzielić wirtualne kfiatki
- o buziakach już nie wspomnę
.Wokalisto pamietaj- Henia ma debet na 1 kfiatek - proszę pilnować żeby nikt nie był pokrzywdzony .
Ja zamiast kwiatków mogę dostać leśnie ziółka jak już się pokarzą - wsadzę do gara i będzie zysk - takie kłącze tataraku mogło by być - wszelkie winy bym darowała 


Miłego dnia kochani- i bawcie sie dobrze .
Buniu, na ziółka to ja bym uważała.
Msewko 


a tak dobrze szło i co wtopa
no dobra sypię herbatkę - kto zalewa
Odp: Odp: Odp: Tu zgłaszamy problemy
- Forum: Tu zgłaszamy problemy
Henia napisał(a): Babciagramolka napisał(a):
E tam zaraz skok - poczeka do wiosny - pójdzie do lasu - nazrywa i kurierem przyśle całe naręcze 

.A do wiosny będzie stawiać co dziennie wirtualne pyffko
i dzielić wirtualne kfiatki
- o buziakach już nie wspomnę
.Wokalisto pamietaj- Henia ma debet na 1 kfiatek - proszę pilnować żeby nikt nie był pokrzywdzony .
Ja zamiast kwiatków mogę dostać leśnie ziółka jak już się pokarzą - wsadzę do gara i będzie zysk - takie kłącze tataraku mogło by być - wszelkie winy bym darowała 


Miłego dnia kochani- i bawcie sie dobrze .
No ale Ty już dostałaś,więc co to za pazerność?!
A nie wiesz ze o swoje trzeba walczyć 


- kfiatka mi wylicza 
- bo nie naleje herbaty
koleżanko .Dobra- oddam połowę płatków i pół łodyżki ze spornego kfiatka .Ale za to Ty zalewasz herbatę ( ja stawiam filiżanki i sypie zielsko do nich ) - może być
Acha i Ty pieczesz paczki na jutro bo ja mam dwie lewe ręce .
Chyba się przeniesiemy w inny kątek bo coś nam się tu prywata rozwija 

Odp: Tu zgłaszamy problemy
- Forum: Tu zgłaszamy problemy
E tam zaraz skok - poczeka do wiosny - pójdzie do lasu - nazrywa i kurierem przyśle całe naręcze 

.A do wiosny będzie stawiać co dziennie wirtualne pyffko
i dzielić wirtualne kfiatki
- o buziakach już nie wspomnę
.Wokalisto pamietaj- Henia ma debet na 1 kfiatek - proszę pilnować żeby nikt nie był pokrzywdzony .
Ja zamiast kwiatków mogę dostać leśnie ziółka jak już się pokarzą - wsadzę do gara i będzie zysk - takie kłącze tataraku mogło by być - wszelkie winy bym darowała 


Miłego dnia kochani- i bawcie sie dobrze .
Odp: Odp: Odp: Odp: Tu zgłaszamy problemy
- Forum: Tu zgłaszamy problemy
Wokalista napisał(a): Henia napisał(a): Babciagramolka napisał(a): Wokalisto- moderują przepisy te same osoby tzn- Ja , Cherry i Henia - zależy kto ma dyżur .I na pewno nikt sie nie bawi w usuwanie zdjęć czy komentarzy . Trzeba uważać jkak sie edytuje przepisy . Czasem ktoś robi 5-6 edycji do jednego przepisu ciurkiem jedno po drugim i w tym ferworze poprawiania raz edytuje składniki, raz tekst - nie patrząc przy tym że poprawił jedno słowo ale już nie sprawdził czy reszta tekstu jest poprawnie w edycji wpisana .
Proponuję przy edycji przepisu poprawic to co nam sie nie podoba . Poczekać aż moderator edycje zatwierdzi .Sprawdzic czy na pewno zdjecie się poprawnie zapisało - jak nie to dostawic jeszcze raz i znów poczekać na zatwierdzenie . Przy czasowo zbieżnej edycji kilkukrotnej tego samego tekstu system głupieje .
Zawsze można spytać w razie wątpliwości dyżurnego moderatora ( ja : wtorki, soboty , niedziele - Cherry- środy , a Henia : poniedziałki, czwartki i piątki )
To ja zatwierdzałam wczoraj Twój przepis i w tej chwili czuję się przez Ciebie pomówiona. Jeśli z jakichś powodów usuwam przepis czy zdjęcie, zawsze natychmiast zawiadamiam Tit i autora. Nigdy nie robię tego bez powodu. A w panelu admina Twój przepis jest w komplecie. Więc posądzenia o złośliwość są dla mnie bardzo krzywdzące. Naprawdę, moderatorzy mają co robić (wczoraj miałam do moderacji 200 przepisów) i nie mamy czasu na myślenie jak dokuczyć Wokaliście.A ostatnio jesteś bardzo aktywny w pretensjach.Może na przyszłość przemyśl najpierw, zanim napiszesz coś krzywdzącego dla innych.Są awarie, niedoskonałości systemu, a Ty bez zastanowienia i sprawdzenia rzucasz pomówienia na ludzi.Coś tu nie tak!
A ja chciałem panią serdecznie z kffffiatuszkiem
przeprosić... W tym momencie zachowałem się jak człowiek... który rzuca się do innych a sam nie zauważa swoich błędów. A więc przyznaję się do błędu że nie wiedziałem że po zmianie przepisu tzn "edycji" może zostać także usunięte zdjęcie.
Na prawdę przepraszam.....
Kfiatuszek przyjęty
rozbroił mnie - poproszę pyfko
- a system poszaleje poszaleje i przestanie jak to system ( ciężko ma bidulek i tyle - też by mi się myndliło (
) jak by mi tak ktoś wrzucał i wrzucał 
( przepisy oczywiście ) . Miłego wieczoru życzę
Odp: Tu zgłaszamy problemy
- Forum: Tu zgłaszamy problemy
Wokalisto- moderują przepisy te same osoby tzn- Ja , Cherry i Henia - zależy kto ma dyżur .I na pewno nikt sie nie bawi w usuwanie zdjęć czy komentarzy . Trzeba uważać jkak sie edytuje przepisy . Czasem ktoś robi 5-6 edycji do jednego przepisu ciurkiem jedno po drugim i w tym ferworze poprawiania raz edytuje składniki, raz tekst - nie patrząc przy tym że poprawił jedno słowo ale już nie sprawdził czy reszta tekstu jest poprawnie w edycji wpisana .
Proponuję przy edycji przepisu poprawic to co nam sie nie podoba . Poczekać aż moderator edycje zatwierdzi .Sprawdzic czy na pewno zdjecie się poprawnie zapisało - jak nie to dostawic jeszcze raz i znów poczekać na zatwierdzenie . Przy czasowo zbieżnej edycji kilkukrotnej tego samego tekstu system głupieje .
Zawsze można spytać w razie wątpliwości dyżurnego moderatora ( ja : wtorki, soboty , niedziele - Cherry- środy , a Henia : poniedziałki, czwartki i piątki )
Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu
ada_nyssa napisał(a): Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy można dwa razy dodać ten sam przepis tylko że w innej kategorii np. jeden w przystawkach a drugi w dodatkach do potraw
Bo znalazłam dwa identyczne przepisy ale nie chce tego zgłaszać bez pewności że jest to niedozwolone.
Napisz do mnie o tych 2 przepisach na prywatne wiadomości to sprawdzę - podaj prosze nazwy przepisów i autora 
Już załatwione - dziękuję
Odp: Odp: Tu zgłaszamy problemy
- Forum: Tu zgłaszamy problemy
misia14 napisał(a): Ja jestem szczęśliwa posiadaczką kalendarza....i właśnie odwróciłam kartkę na marzec...i nie wiem jest dziś dzień...bo cały czas myślałam, że WTOREK ale wg kalendarza dziś jest SOBOTA.....tak dziwnego kalendarza jeszcze nie posiadałam....bo 28 luty to poniedziałek a 1 marzec to sobota.
Marzec kończy się 31 marca w PONIEDZIAŁEK a 1 kwietnia jest w PIĄTEK.
Czy ktoś zauważył działalność "Chochlika" w kalendarzu kulinarnym Jane Austen
Hi hi - też tak mam - nie zauważyłam - ale fajnie znów mamy sobotę i niedzielę