Jestem wreszcie na emeryturze. I postanowiłam zabrać się za to co obiecałam swoim dzieciom już dawno temu , mianowicie spisanie Rodzinnej książki kucharskiej .Poprosili mnie o spisanie przepisów na dania które gotowała moja Prababcia, Babcie, Mama i ja . Gotuję więc , robię zdjęcia i spisuje przepisy. Już ich się trochę nazbierało. A między czasie pojawiają się przecież nowe pomysły . A ,że lubię gotowanie to bawię się przy tym przednio.
Wyznaję zasadę :
"Odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości
niż odkrycie nowej gwiazdy"
Anthelme Brillat - Savarin
Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu
magdafer napisał(a): polecam obejrzenie przepisow kurkaw1997 ,ani ladu ani skladu sie nie trzymaja
Gwoli wyjaśnienia - każdy może skomentować przepis jeśli uważa że coś w nim jest nie tak ( sposób w jaki się to robi to już inna para kaloszy ) . To jak osoby sprawdzajace przepisy oceniają go nie ma znaczenia ( no może jak ktoś pisze ewidentne bzdury z rażącymi błędami lub wypisuje wulgaryzmy ) - czasem prosimy o przeedytowanie przepisu bo jest mało czytelnie napisany . To ,że przepis jest przez większość uznawany za mało wartosciowy nie jest powodem to tego by go zablokować .
Moim zdaniem warto czasem poczytac pod takimi przepisami komentarze - można sobie wyrobić opinię nie tyle o samym przepisie jak o komentujacych którzy wbrew logice i innym wypisują pochwalne peany pod nic nie wartym przepisem a złośliwie czepiaja się dobrych przepisów .
Magdafer - zgłoszę się na PW - dzieki za zwrócenie uwagi.
Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: W trosce o miłą atmosferę na stronie
Babciagramolka napisał(a): Babciagramolka napisał(a): Babciagramolka napisał(a): Babciagramolka napisał(a): Babciagramolka napisał(a): Kochani 
Pewnie już zauważyjiście że mamy problem .Od jakiegoś tygodnia ,, wyroiła ,,nam się
silna grupa dokuczaczy .Najpierw -,, lobby greckie " :
Pani Barbara...
Sandra
Szczurek ) ,
Alexa34,
kołogospodyńwiejskich ,
Luchu007 -
depplbuahahaha ( cudownie wykluty z Lechu007)
x345 kontynuacja Lechu007 ( te same przepisy tyle że bez zdjęć )
Król33 ,
Pani Zima
Przysmak
alex111
Babuszka
Ponieważ stało się to już bardzo irytujące i dotyka wielu użytkowników mam propozycję - zgłaszajcie tu lub do mnie linki swoich przepisów pod którymi ktoś z tego grona napisał coś niekulturalnie, wstawiał hurtowo niskie oceny lub zwyczajnie złośliwie się wymądrzał. Spróbujemy to jakoś opanować - bo tak na wyrywki to nikt z nas nie ma obrazu całosci .
Szkoda że ktoś czuje się tak niedowartosciowany że musi podbudowywać własne ego dokuczjąc innym. '
Acha - jeśli dostajecie głupie wpisy na PW ( prywatne wiadomości ) to nie odpowiadajcie - dajcie znać ) .
Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję , że poradzimy sobie z tą plagą na spokojnie .Miłego dnia

Odnawiam listę- żebyśmy byli na bierząco- własnie pojawiła się Babuszka - to dopisałam do listy .Cudownie
Zobaczcie ile kont na stronie przybyło. Moderatorzy powinni specjalną nagrodę ustanowić za podnoszenie ogladalności strony .A i użytkownicy na tym zyskują - słuchajcie kazdy taki komentarz czy ocena to slad w Googlach- wiecie jacy popularni będziecie 

. Dzisiaj Zewa zgarnia zaszczyty . Brawo Ewciu - widzę, ze ostra konkurencja o tytuł Prezesa Kluby Zjedynkowanych będzie





Nie wiem co się dzieje - Lechu007 znów wraca - był już depplbuahahaha - teraz wstawia te same przepisy ( tyle że bez zdjęć ) jako x345 - uważajcie
Wyciągam wątek na wierzch zeby wszyscy widzieli 
Weryfikacja : Pani Zima i Przysmak sypią słodkimi komentarzami aż miło .
Szczurek nie wytrzymał i znów ,,jazgocze "

































:
D
Odnawiam listę ,, szkodników " , zeby przypadkiem nie umknęło , kto jest kim.
Ostatnio mamy odnowienie aktywności Pani Zima i Przysmak 

- kogoś wyraźnie bawi dokuczanie innym .
Miłego wieczoru
Kochani- prośba - ponieważ znów zaczyna się ruch w wiadomym temacie mam prośbę . Zgłaszajcie mi na PW wszelkie hurtowe jedynkowanie i złośliwości bo potrzebne to do zgłoszenia Adminom by mieli podstawę do blokowania osób które wchodzą tu tylko po to by dokuczać innym . Parę kont już dostało ban - z pomocą wszystkich mamy szansę nie pozwolić na to by ,, psuje " znów nam psuły atmosferę na stronie . Proszę by pisać na PW bo ja te zgłoszenia pozbieram i przekażę dalej już usystematyzowane bo tak to Admin dostanie kręćka od tych zgłoszeń jak każdy będzie to robić indywidualnie.
Buziaczki
dla Wszystkich i nie dajcie się 


Z pierwszych moich obserwacji- ,,klan grecki ,, znów robi nagonkę na Henię .
Odp: co dzisiaj na obiad?
- Forum: co dzisiaj na obiad?
Trochę dziś popracowałam w kuchni :
-Krem kalafiorowo- serowy
-Sznycelki z kurczaka w złotej panierce
-kiszona kapusta z mandarynką
Odp: Cześć
- Forum: Cześć




Witamy- baw się dobrze .
Odp: co dzisiaj na obiad?
- Forum: co dzisiaj na obiad?
A ja z ,,poślizgiem " z powodu gości - dopiero dziś wstawiam wczorajszy obiadek .Było rybnie jako ze piatek
- Oczazuke nad Odrą
-Oranżowy to ( czyli Łosoś z pomarańczowym smakiem "
-Piątkowy deserek dla Iwony
Dzisiejszy obiadek będze pewnie też albo późno wieczorem albo jutro- jak już przestanę się gościć.
Odp: oto mój pomysł na kolację
- Forum: co na kolację ?
U mnie dziś w ramach odreagowania wczorajszych i dzisiejszych stresów z opanowaniem skoków ciśnienia u Mamy- zabawa z oliwkami.
Będzie ,,Oliwkowe Obento Ole "
Odp: co dzisiaj na obiad?
- Forum: co dzisiaj na obiad?
Ruskie pierogi - dziś trochę inaczej bo z miętą
Odp: Konkurs fotograficzny Jane Austin
Gratulacje dla Wszystkich
.Teraz to już chyba możemy wstawić swoje przepisy jak konkurs rozstrzygnięty ? Aż jestem ciekawa waszych wersji. Niecierpliwie będe czekać na książki ( akurat na Mikołaja przyjdą - hi hi ) .
Przedstawiam w taki razie ,,Owsiano-ziołowy pudding wg Buni "
Odp: Ale z czym to się je?
- Forum: Ale z czym to się je?
Hi hi- a wiesz , że to tzw proso Inków jest spokrewnione z naszą komosą biała czyli Lebiodą ? Jadalne jest nie tylko ziarno-nasiona ale i liście . U nas w czasach głodu lebioda była jadana jak szpinak .Wiem ob Babci , że nasiona też jadali tyle ,że podobno mają w sobie jakiś składniki , który trzeba dobrze wypłukać bo wywołuje biegunki .Ciekawe czy nasza Lebioda jest w sprzedaży w sklepach Eco ?
Ja kupowałam Amarantus ale muszę się przyznać , że tylko kilka razy- nie przyjął się - może i zdrowy ale smakowo nie jest tak rewelacyjny by kupować .Ciekawa jestem jak będzie z tym Twoim QUINOE .Daj znać jak już dostaniesz i coś zrobisz .
Odp: Odp: O)
- Forum: fanclub "rumowy" :)
Bahus napisał(a): Proponuję toast....."na pohybel komunie".....




O nie- za politykę nie piję
Mogę za tych co na morzu 

