Jestem wreszcie na emeryturze. I postanowiłam zabrać się za to co obiecałam swoim dzieciom już dawno temu , mianowicie spisanie Rodzinnej książki kucharskiej .Poprosili mnie o spisanie przepisów na dania które gotowała moja Prababcia, Babcie, Mama i ja . Gotuję więc , robię zdjęcia i spisuje przepisy. Już ich się trochę nazbierało. A między czasie pojawiają się przecież nowe pomysły . A ,że lubię gotowanie to bawię się przy tym przednio.
Wyznaję zasadę :
"Odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości
niż odkrycie nowej gwiazdy"
Anthelme Brillat - Savarin

Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

zewa napisał(a):
https://gotujmy.pl/ser-kozi-z-plastarmi-wedzonej-kaczki,przepisy,117077.html
http://prymat.pl/strefa-przepisow/ser-kozi-z-musztardowcem-i-pl-1/

https://gotujmy.pl/ravoli-ze-szpinakiem-serem,przepisy,117086.html
http://prymat.pl/strefa-przepisow/ravioli-ze-szpiankiem-i-serem/

https://gotujmy.pl/pappardelle-z-serem-wedzonnym,przepisy,117082.html
http://prymat.pl/strefa-przepisow/pappardelle-z-serem-mascarpon/

https://gotujmy.pl/bob-z-anchoisi-szuszone-pomidory,przepisy,117072.html
http://prymat.pl/strefa-przepisow/bb-z-anchois-i-suszonymi-pomi/

https://gotujmy.pl/awokado-z-cykoria-i-grejfrutem-,przepisy,117068.html
http://prymat.pl/strefa-przepisow/awokado-z-cykori-grejpfrutem-/





Załatwione- Wiesz o tym , że jesteś cudowna

Odp: Odp: Chwalimy się;

yaizu napisał(a): Świetne rozwiązanie! Niby takie oczywiste, a nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałam. Czy można gdzieś coś takiego kupić, czy to jakaś nagroda w konkursie?

To prezent od Bonduella - nie widziałam nigdzie w sprzedaży .

Odp: Chwalimy się;

Dostałam prezencik od Bondouell - mała rzecz a cieszy . Poręczny drobiazg do noszenia w torebce .

Odp: Ryba z pieca zapiekana z sosem brokułowym

yaizu napisał(a): Na początku witam, to mój pierwszy post.

Mam pytanie odnośnie takiej rybki zapiekanej z sosem brokułowym firmy FROSTA. Jest przepyszna. Ale z racji tego, że zawsze chcę ograniczyć sztuczności z potraw i robić takie rzeczy sama w domu, mam pytanie: jak zrobić ten przepyszny krem? Są tam brokuły, śmietana, ale się tak zastanawiam, czy jakiegoś serka nie dodać... Co o tym myślicie?

Nie mam pojęcia - z reguły nie używam gotowych potraw - za drogo to wychodzi i domowe potrawy są o wiele smaczniejsze .

Zrób po prostu sos serowy na bazie śmietanki i dodaj do niego ugotowane al dente podzielone na różyczki brokuły . Usmażoną rybę podzieloną na kawałki ułuż w foremce do zapiekania - polej sosem i zapiecz .
Acha ! - sos dobrze jest doprawić gałką muszkatołową ( kupisz ryby za 8 zł + ser , śmietanka , pół brokuła i przyprawy ) 10 zł - masz za 18 zł ( albo mniej ) obiad dla 4 osób - a zapiekanki Frosty jeśli dobrze pamiętam są po ok. 14 zł za 40 dag . No to policz sobie czy Ci sie to opłaca . A potrawa jest super prosta .

Odp: co dzisiaj na obiad?

Skusił mnie piękny pomarańczowy makaron z dyni - tak więc dziś ,, Dyniowe Tagliatelle z Cheddarem "

Odp: Odp: Komentarze i super przepisy

anula250 napisał(a): Jeśli już jesteśmy w tym temacie to uważam że ten przepis zasługuje na miano super przepisu, jest ciekawy, oryginalny a kolor po prostu bajka
https://gotujmy.pl/krem-brokulowo-ziemniaczany-ze-schabem,przepisy,119263.html

- też tak uważam - poczekamy do poniedziałku bo Admini zatwierdzają nominacje Super Przepisów w robocze dni. A tak w ogóle to też uważam przepis Sarenki za wyjątkowo udany .

Odp: Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty

madi356 napisał(a): Witam. Dodałam własnie przepis na nalewkę truskawkową, jednak nie zaliczyło mi pkt-ów za kategorię promowaną czy coś zrobiłam nie tak?
Oto link do przepisu: https://gotujmy.pl/nalewka-truskawkowa-madi356,przepisy,120175.html

Mój błąd - nie kliknęłam gdzie trzeba . Już poprawiłam. Jeśli nie doliczy Ci punktów z automatu to napisz proszę do Cherry , żeby doliczyła bo ja nie mam do tego uprawnień . Ale to dopiero w poniedziałek. Przepraszam ale chyba już jestem padnięta po całym dniu ślęczenia przy laptopie .

Odp: Odp: Odp: ZABAWA: Co to za owoc / warzywo ?

olivv napisał(a): tym razem moja kolej! kto z was zgadnie co to za owoc?

To Dragon Fruit - albo inaczej Smoczy owoc . Ja znam odmianę z białym miąższem i czarnymi pesteczkami

Odp: co dzisiaj na obiad?

Dzisiaj schabik ,,Schab w winogronach i winie "