lalunia

lalunia

Platynowy Ekspert
[Przepisów: 1993]

Truskawkowy sok z sokownika

  • TRUDNOŚĆ: łatwe
  • CZAS:
  • PORCJE: 6
         
ocena: 4/5 głosów: 10

Musze powiedzieć, że w tym roku sokownik króluje. Miałam dopiero okazję jeden raz użyć sokownika. Dziś wiem że jest idealnym sprzętem który będę używać dosyć często. Nie tylko zrobicie z niego sok ale również dżemy.

Truskawkowy sok z sokownika Więcej zdjęć (7)

Składniki:

Truskawkowy sok z sokownika

Składniki:

Sposób przygotowania:

Truskawkowy sok z sokownika

Krok 1

Najpierw składamy sokownik, garnek gidzie na sam dół do którego wlewamy 1/3 wody na niego nakładamy drugą część z wężykiem. Na samą górę nakładamy sito i nie zapominamy o pokrywce. Sokownik nie paruję więc nawet nie włączamy okapu.

Krok 2

Truskawki myjemy, obieramy z szypułek i wkładamy do naszego sita, miałam 4 kg truskawek i co pewnie wydam wam się dziwne mrożonych ale mogą być i świeże.

Krok 3

Więc po włożeniu truskawek nastawiłam gaz i czekałam na sok, oczywiście co jakiś czas zamieszałam bo bez tego ani rusz, jestem niecierpliwa hihi. Woda się gotowała, wydzielała parę, a owoce puszczały sok. Środkowa część sokownika zbierała sok, a rurka była umieszczona niżej gdzie do garnka ściekał sok. Na pierwszy sok czekałam 40 minut, a garnek który postawiłam miał 4 litry więc spokojnie sok ściekał. Całość trwała nie więcej niż 1.1/2 godziny.

Krok 4

Do spuszczonego soku dodałam sok z cytryny i ksylitol, wymieszałam i przelewałam od razu do słoiczków wyparzonych 400 ml wyszło mi 6 szt . Wyszło mi razem 2,4 l soku. Po zakręceniu słoiczków postawiłam je do góry dnem bez pasteryzowania.

Truskawkowy sok z sokownika
Najpierw składamy sokownik, garnek gidzie na sam dół do którego wlewamy 1/3 wody na niego nakładamy drugą część z wężykiem. Na samą górę nakładamy sito i nie zapominamy o pokrywce.
Truskawkowy sok z sokownika
Truskawki myjemy, obieramy z szypułek I WKŁADAMY DO NASZEGO SITA, miałam 4 kg truskawek i co pewnie wydam wam się dziwne mrożonych ale mogą być i świeże.
Truskawkowy sok z sokownika
Więc po włożeniu truskawek nastawiłam gaz i czekałam na sok, oczywiście co jakiś czas zamieszałam bo bez tego ani rusz .
Truskawkowy sok z sokownika
Woda się gotowała, wydzielała parę ,a owoce puszczały sok. Środkowa część sokownika zbierała sok ,a rurka była umieszczona niżej gdzie do garnka ściekał sok. Na pierwszy sok czekałam 40 minut, a garnek który postawiłam miał 4 litry więc spokojnie sok ściekał .
Truskawkowy sok z sokownika
Spuszczony sok przelewałam od razu do słoiczków wyparzonych 400 ml wyszło mi 6 szt . Wyszło mi razem 2,4 l soku.
Truskawkowy sok z sokownika
Po zakręceniu słoiczków postawiłam je do góry dnem bez pasteryzowania.

Tagi:

sok truskawki