Czechy- co przywozicie/ co jecie?

Obserwuj wątek

Odp: Czechy- co przywozicie/ co jecie?

luna
  • luna

  • Posty: 1356
  • Przepisy: 359
  • Artykuły: 0
Ja bylam w tamtym roku w listopadzie w Pradze. Byla to wspaniala 2 dniowa wycieczka z rodzina i przyjaciolmi. Zwiedzilismy Most Karola, Zamek Praski itd.
Pogode mielismy wspaniala, sloneczna, chodzilismy po Starym Miescie do nocy. W dzielnicy francuskiej pilam najsmaczniejsza czekolade na goraco i zajadalam sie pysznymi lodami(zmarzlina). Duza przyjemnosc sprawialo mi czytanie jadlospisow po czesku, wszystko brzmialo tak wesolo. Ja piwa nie pije, ale meska czesc wycieczki nie mogla sie go nachwalic, szczegolnie mocne ciemne piwo zamawiali do kazdego posilku-z wyjatkiem sniadania Wszyscy bylismy zgodni, ze do Pragi jeszcze kiedys zawitamy. Z Pragi przywiozlam rum-potrzebuje do ciast, vegety-wiadomo, piwodla mojego Taty i duzo milych wspomnien.
obrazek obrazek obrazek

Odp: Odp: Czechy- co przywozicie/ co jecie?

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
Muzykus napisał(a):

Moje zeszłoroczne pobyty w Czechach zaskoczyły mnie szeroką reklamą "Złotego Bażanta" - piwa - było nie było Słowackiego.
Polskie wycieczki przepadały natomiast za zupą czosneczkową.

Taka zupa pewnie by mi smakowała.
A ostatnim razem jak szukaliśmy Złotego bażanta, to przewodnik nas wyśmiał, że to przecieć słowackie a nie czeskie piwo i nie ma.I faktycznie nie było.Trzeba by się znów wybrać.A może lepiej na Słowację?

Odp: Czechy- co przywozicie/ co jecie?

Muzykus
  • Muzykus

  • Posty: 46
  • Przepisy: 14
  • Artykuły: 0
Moje zeszłoroczne pobyty w Czechach zaskoczyły mnie szeroką reklamą "Złotego Bażanta" - piwa - było nie było Słowackiego.
Polskie wycieczki przepadały natomiast za zupą czosneczkową.

Odp: Czechy- co przywozicie/ co jecie?

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
Piwko owszem,ale knedliki nie dla mnie.Przywożę córce lentilki,czekoladowe monety i czasami Beherovkę dla taty.

Odp: Czechy- co przywozicie/ co jecie?

sara24
  • sara24

  • Posty: 5
  • Przepisy: 16
  • Artykuły: 1
Knedliki z gestym miesnym sosem no i czeskie piwko nigdzie nie smakuje tak dobrze jak tam.

Odp: Czechy- co przywozicie/ co jecie?

kayleb
  • kayleb

  • Posty: 123
  • Przepisy: 25
  • Artykuły: 28
Hehe, dobre to wszystko. Jak tam jadę to przywożę jeszcze taki koncentrat (tylko nie pamiętam jak się nazywa), który po rozcieńczeniu smakuje jak herbata z rumem. Fajny smaczek.

Odp: Odp: Odp: Odp: Czechy- co przywozicie/ co jecie?

jarek-energy
oooooooooo oblaty też są fajne

Odp: Odp: Odp: Czechy- co przywozicie/ co jecie?

malgorzata
Oblatki!

Odp: Odp: Czechy- co przywozicie/ co jecie?

jarek-energy
ABSINTH 1

Odp: Czechy- co przywozicie/ co jecie?

chef
  • chef

  • Posty: 406
  • Przepisy: 16
  • Artykuły: 0
piffo tylko

Odpowiedz na/ edytuj Czechy- co przywozicie/ co jecie?