Kiedy zaczynacie przygotowania?

Obserwuj wątek

Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

luna
  • luna

  • Posty: 1356
  • Przepisy: 359
  • Artykuły: 0
Przeczytalam przepisy i komentarze do obydwu przepisow, ktore juz sa w moim zeszycie Dzieki anullka7.

Odp: Odp: Odp: Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

anullka7
  • anullka7

  • Posty: 246
  • Przepisy: 514
  • Artykuły: 0
Najlepszy piernik staropolski, proszę przeczytac komentarze i zobaczy zdjęcia

http://www.wielkiezarcie.com/recipe20411.html

A tutaj tygodniowy , też pyszny

http://www.wielkiezarcie.com/recipe21930.html

zmieniono 1 raz (ostatnio 29 paź 2010 09:10 przez anullka7)

Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

moniczka_87
Tak piszecie o przygotowaniach do swiat, ze az mi sie zatesknilo za tym zapachem, ktory rpznosi sie po domu w ich czasie....Ale juz niewiele czasu zostalo..

Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Piernik Bahusa już leżakuje w lodówce! Przygotowania więc rozpoczęte!

Odp: Odp: Odp: Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
luna19 napisał(a):

misia14 napisał(a):

zapomniałam dodać,że równolegle z przygotowaniem ciasta na piernik staropolski i pierniczki zaczynam przygotowywać mięso do wędzenia ....więc na ok 6 tygodni przed świętami zamawiam różne gatunki mięsa wieprzowego (karczek,schab,łopatki,szynki,boczek)....które zostanie zapeklowane a przed świętami przez męża uwędzone...przed wędzeniem kupujemy również surową kiełbasę (białą nie parzoną) i też wędzimy....pychotka



oooo pewnie ze pychotka ja nie mam warunków na wędzenie ani tez takich potrzeb... rodzina sie po świecie rozjechala i święta robi się teraz mniej wystawne.


Potrzebę to ja mam, tylko wędzić nie mam gdzie! Uwielbiam domowe wędliny!Ich zapach w mieszkaniu! Ach, rozmarzyłam się.

Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

DoDomku
  • DoDomku

  • Posty: 20
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Szynki niestety muszę zawsze kupować,a to w głównej mierze z braku wolnego czasu.. A przygotowanie staram się rozpoczynać na 3 dni przed Bożym Narodzeniem,takk aby zdążyć przygotować potrawy na wigilię oraz ciasta na pierwszy dzień świąt.

Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

misia14
  • misia14

  • Posty: 414
  • Przepisy: 290
  • Artykuły: 17
szynki przygotowuję 2 razy do roku(przed każdymi świętami).....oczywiście robię więcej a resztę mrożę....zresztą taka naturalna wędlina długo zachowuje świezość.....a smak takiej ciepłej jest niepowtarzalny....

Odp: Odp: Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
misia14 napisał(a):

zapomniałam dodać,że równolegle z przygotowaniem ciasta na piernik staropolski i pierniczki zaczynam przygotowywać mięso do wędzenia ....więc na ok 6 tygodni przed świętami zamawiam różne gatunki mięsa wieprzowego (karczek,schab,łopatki,szynki,boczek)....które zostanie zapeklowane a przed świętami przez męża uwędzone...przed wędzeniem kupujemy również surową kiełbasę (białą nie parzoną) i też wędzimy....pychotka



oooo pewnie ze pychotka ja nie mam warunków na wędzenie ani tez takich potrzeb... rodzina sie po świecie rozjechala i święta robi się teraz mniej wystawne.

Odp: Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

misia14
  • misia14

  • Posty: 414
  • Przepisy: 290
  • Artykuły: 17
zapomniałam dodać,że równolegle z przygotowaniem ciasta na piernik staropolski i pierniczki zaczynam przygotowywać mięso do wędzenia ....więc na ok 6 tygodni przed świętami zamawiam różne gatunki mięsa wieprzowego (karczek,schab,łopatki,szynki,boczek)....które zostanie zapeklowane a przed świętami przez męża uwędzone...przed wędzeniem kupujemy również surową kiełbasę (białą nie parzoną) i też wędzimy....pychotka

Odp: Kiedy zaczynacie przygotowania?

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
U mnie utarło się że ze słodkości na wigilię piekę ciasto Kantyczka. z tego zwględu ze ma taką nazwe. Znalazlam je kiedyś w jakimś starym kalendarzu, troche zmodyfikowalam, a ze wszystkim popasowalo Kantyczka stała sie ciastem wigilijnym obowiązkowym, przepis podam w swoim czasie bo nie mam narazie zdjęć. Ale naprawdę jest pyszne.
Pierników raczej nie piekę dlatego ze mój mąz pracuje w piekarnio-cukierni i co roku przysługuje mu na święta 2 kg ciasta ... wiec zamawiam sobie zawsze kawał piernika bo pyszny mają .. Ale domowe ciasta we święta i tak najlepsiejsze

zmieniono 2 razy (ostatnio 10 paź 2010 15:17 przez luna19)

Odpowiedz na/ edytuj Kiedy zaczynacie przygotowania?