Konkursy, superprzepisy i przepisy

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Konkursy, superprzepisy i przepisy

gosia56
  • gosia56

  • Posty: 377
  • Przepisy: 823
  • Artykuły: 0
Beatris napisał(a):

No i niestety nic się nie zmieniło Wybór dokonywany jak zwykle po nicku Przykre to, ale Redakcja (z całym szacunkiem do tych Osób) pokazała, że to Oni tu rządzą, a my to tylko możemy sobie ponarzekać

Racja Beatris .....................
też kiedyś dodałam roladę i nikt jej dwa razy nie wyróznił a uważam ze wcale nie była gorsza od innych .Tak samo jak dodałam przepis na roladki drobiowe z bananem nawet na 5 minut nie był przepis na pierwszej stronie nie mówiąc o jakims wyróznieniu .A JESZCZE TU NIE WIDZIAŁAM TAKIEGO PRZEPISU .ale cóz nie jestem taka dobra aby zostać wyrózniona .A to jest najgorsze na tej stronie od początku jak tu zawitałam.A to niestety takiego przeciętnego człowieka bardzo boli wy tego niestety nigdy nie zrozumiecie .bo jesteście nad..............

Odp: Konkursy, superprzepisy i przepisy

redakcja
  • redakcja

  • Posty: 214
  • Przepisy: 202
  • Artykuły: 3450
Kochani,

w tej zakładce nie liczą się nicki tylko przepisy i kryteria ich doboru o których pisaliśmy wyżej. Odnosicie mylne wrażenie, że zwracamy uwagę na nicki ale tak nie jest - zwyczajnie dana grupa powtarzalnie robi przepisy zgodne z danym kryterium i dlatego często trafia do tej zakładki.

Bardzo chętnie opublikujemy Wasze przepisy w tej zakładce o ile będą zgodne z wypisanymi "zasadami".

Odp: Konkursy, superprzepisy i przepisy

Beatris
  • Beatris

  • Posty: 122
  • Przepisy: 2198
  • Artykuły: 0
No i niestety nic się nie zmieniło Wybór dokonywany jak zwykle po nicku Przykre to, ale Redakcja (z całym szacunkiem do tych Osób) pokazała, że to Oni tu rządzą, a my to tylko możemy sobie ponarzekać

Odp: Konkursy, superprzepisy i przepisy

Netka
  • Netka

  • Posty: 1327
  • Przepisy: 408
  • Artykuły: 0
Ja dziękuję za odpowiedz ze strony redakcji i ciesze się,ze osoby takie jak ja mogą brać udział w konkursach, ze to się nie zmieniło.
Jeśli chodzi o argumenty przemawiające za nadawaniem przepisom miana super przepisów to bardzo bym chciała, żeby tak było jak piszecie

Ten portal jest tak skonstruowany, ze właściwie kilka osób decyduje o tym, które przepisy zostaną wyróżnione. Na pewno nie jest to łatwe zadanie i trochę przypomina mi szkolę . Wiadomo, ze w klasie zawsze są uczniowie zdolniejsi i uczniowie mniej zdolni. Ci zdolni zawsze maja łatwiej, bo są często wyróżniani, chwaleni, a ci słabsi wiadomo, zawsze z tylu. Jednak dobry nauczyciel zawsze znajdzie sposób, żeby tego słabszego ucznia w jakiś sposób zachęcić do lepszej i efektywniejszej pracy.Tutaj tez są osoby które robią piękne zdjęcia i ciągle są wyróżniane, a ci co nie robią pięknych zdjęć są tak jakby w tyle i maja prawo czuć się gorzej.bo właściwie to jest portal gotujmy.pl a nie róbmy piękne zdjecia potraw..pl No ale takie czasy, czasy pięknych zdjęć
Ale rozmawiać zawsze warto, bo czasami z takiej rozmowy może wyjść coś dobrego


Odp: Odp: Konkursy, superprzepisy i przepisy

gosia56
  • gosia56

  • Posty: 377
  • Przepisy: 823
  • Artykuły: 0
Konczi napisał(a):

witam,
Ja również mam podobne odczucia jak dziewczyny i już dawno przyzwyczaiłam się że super przepisy mi się nie należą, a jak się przytrafią to od święta ... Wydaje mi się, że w super przepisach liczy się zdjęcie, które u mnie niestety nie zawsze piękne ...ale również widzę że liczy się też kto dodał przepis bo jak się przegląda to stale te same osoby raz na jakiś czas przytrafi się przepis kogoś "innego"...

Pozdrawiam i smacznego gotowania


Popieram Cię Konczi ale wiem ze to i tak nic nie zmieni TAK BYŁO I BĘDZIĘ zazwyczaj te same osoby są wyrózniane które z góry wiedzą ze zostaną wyróznione bo im się należy .Już nawet nie pamiętam kiedy miałam ostatni super przepis a moze ich było parę na 500 przepisów

Odp: Konkursy, superprzepisy i przepisy

Konczi
  • Konczi

  • Posty: 80
  • Przepisy: 1780
  • Artykuły: 135
witam,
Ja również mam podobne odczucia jak dziewczyny i już dawno przyzwyczaiłam się że super przepisy mi się nie należą, a jak się przytrafią to od święta ... Wydaje mi się, że w super przepisach liczy się zdjęcie, które u mnie niestety nie zawsze piękne ...ale również widzę że liczy się też kto dodał przepis bo jak się przegląda to stale te same osoby raz na jakiś czas przytrafi się przepis kogoś "innego"...

Pozdrawiam i smacznego gotowania

Odp: Konkursy, superprzepisy i przepisy

Beatris
  • Beatris

  • Posty: 122
  • Przepisy: 2198
  • Artykuły: 0
Nie wiem jak inni, ale ja nie jestem usatysfakcjonowana odpowiedzią
Jeżeli chodzi o superprzepisy - opierając się o powyższe kryteria, dlaczego więc moje przepisy na np. "Czekoladowo-herbaciany sernik", czy "Lody grillowane w bananach z chili i miętą" nie zasługują na takie wyróżnienie? Myślę, że zdjęcia (może nie jak z gazety) są ładne i apetyczne, dodane w sezonie i chyba pomysłowe (lody grillowane w bananach - jedyny tego typu przepis w sieci, myślę więc, że unikatowy)... A przykładów mogę mnożyć do woli, w końcu przez blisko 3 lata trochę tych przepisów dodałam, a na palcach można policzyć, które z nich zostały superprzepisami...
Inna sprawa jeżeli chodzi o rubrykę "Co na obiad"... Zgadza się, że miejsca jest mało, a dużo dobrych przepisów jest dodawanych... W związku z czym jest w czym wybierać Dlaczego więc widnieją w niej przepisy ciągle tych samych osób, nie można by dać szansy innym? Jedne osoby są w ten sposób wyróżnione kilka razy w miesiącu, inne ani razu wciągu kilku miesięcy I aż kusi mnie, żeby wspomnąć - jeżeli dany przepis jest polecany w tej rubryce, to mogłyby przynajmniej zostać poprawione błędy ortograficzne (i nie mam tu na myśli zwykłych literówek)...

Odp: Konkursy, superprzepisy i przepisy

redakcja
  • redakcja

  • Posty: 214
  • Przepisy: 202
  • Artykuły: 3450
Witajcie Kochani,

1. Czy ktoś, kto mieszka za granica może brać udział w konkursach, czy ogóle warto się starać?

Netko osoby mieszkająca za granicą mogą brać udział w konkursach i serdecznie do tego zachęcamy, w razie wygranej wystarczy podać adres osoby, która mieszka w kraju i może odebrać przesyłkę.

Czy warto się starać? Myślimy, że tak - nagrody w konkursach są bardzo atrakcyjne.

2. Jakimi argumentami się kierujecie przyznając przepisom tytuł super przepisu?

po pierwsze: sezon
staramy się, aby przepisy były dopasowane do okresu w jakim aktualnie jesteśmy (obecnie największe szanse na super przepis mają potrawy na Wielkanoc, oraz wiosenne)

po drugie: zdjęcie
zdjęcie główne musi być ładne i apetyczne

po trzecie: etapy
do super przepisów trafiają potrawy zobrazowane w etapach

po czwarte: pomysł na dana potrawę

po piąte: czas nadawania przepisom stempla "Super przepis":
od poniedziałku do piątku do południa dodajemy przepisy z dnia poprzedniego. Natomiast piątkowe i weekendowe przepisy zostaną opatrzone w stempel "Super przepis" w poniedziałek.

"Tort Wielkanocny koszyczek", o którym piszesz dodałaś w piątek o 19:16, więc dopiero dziś zostanie dodany do super przepisów, bo oczywiście jest bardzo inspirujący i ma bardzo ładne zdjęcie.


3. Potrawy w Co na obiad?

Do tego modułu dodajemy przepisy z dnia poprzedniego.

W kolejności:
w pierwszym oknie: sałatki, przekąski, sałatki, pasty, pieczywo lub zupy
w drugim oknie: potrawy, które można zakwalifikować jako II danie
w trzecim oknie: ciasta i desery

Niestety często jest tak, że dodajecie bardzo ciekawe przepisy na ciasta ale i tak mamy tylko jedno miejsce gdzie możemy je zamieścić, czyli okno numer 3. Kolejne dwa musimy zamieścić zgodnie z powyższym opisem.

W tym przypadku, staramy się aby różnicować autorów danej potrawy, ze względu na ilość i rodzaj dodawanych potraw w danym dniu nie zawsze nam się to udaje.

Pozdrawiamy Was

Odp: Odp: Odp: Odp: Konkursy, superprzepisy i przepisy

Netka
  • Netka

  • Posty: 1327
  • Przepisy: 408
  • Artykuły: 0
To na pewno...

Odp: Odp: Odp: Konkursy, superprzepisy i przepisy

zbysiowa
  • zbysiowa

  • Posty: 1275
  • Przepisy: 725
  • Artykuły: 8
Netka napisał(a):

Myślę, ze nie ma tutaj osoby, która wkłada swoje serce w przygotowanie swojej potrawy i nie chciałaby by jej potrawa pojawiła się na startowej


Wiemy o tym, ale trzeba pamiętać że najpierw jemy oczami, więc fotka musi być apetyczna , ( nie piszę o Twoim koszyczku Anetko, bo on cudny)
później dopiero się czyta przepis.
Strona główna jest jak okładka czasopisma, musi przyciągać, nie możemy na główną stronę dać każdego przepisu. Musimy kierować się własnymi gustami, druga sprawa to sezon, nie dam przepisu na pierniki z Bożonarodzeniowymi ozdobami na główną, choćby miał nie wiem jak cudną fotkę i był unikatowy.

Odpowiedz na/ edytuj Konkursy, superprzepisy i przepisy