Słownik kulinarny

b

Banan

Banan
fot. Fotolia
Pochodzenie :  Azja, Afryka, Australia
Opis: Jest spożywany na surowo, pieczony lub marynowany. Jest dodatkiem do deserów, naleśników, ciast koktajli. Produktów mlecznych. Posiada słodki charakterystyczny smak.
 1. Apple Banana
  Opis: Rodzaj zaliczany do najsłodszych bananów, nie jest jednak produkowany na skalę przemysłową. Posiada specyficzny jabłkowy smak i zapach.
 2. Blue Java Banana
  Opis: odmiana znana również pod nazwą Ice cream. Posiadają prosty kształt, a jego śnieżnobiały miąższ zaliczany jest do najsmaczniejszych. Odmiana, którą możemy gotować. Posiadają specyficzny aromat lodów waniliowych.
 3. Cavendish Banana
  Opis: Posiada kremowy, delikatny miąższ, idealny do spożycia w postaci surowej oraz po przetworzeniu. Jest jedną z najpopularniejszych odmian bananów.
 4. Goldfinger Banana
  Opis: Jadalna słodka odmiana bananów. Mają słodki i delikatny smak i zapach. Wyczuwalna jest cytrynowa nuta .
 5. Lady Finger Banana
  Opis: inna nazwa to Baby Banana. Swoją sławę zdobyły w Indiach. Wyróżniają się niewielkim rozmiarem i są dość grube. Miąższ kremowy o wyrazistym słodkim smaku. Szczególnie polecane są do duszenia na maśle.
 6. Orinoco Banana
  Opis: jadalne banany niezwykle popularne w Kalifornii. Posiadają nietypową zieloną barwę. Miąższ posiada delikatna konsystencje i przyjemny smak.
 7. Popoulu Banana
  Opis: hawajska odmiana bananów. Mają niewielki rozmiar. Kształt bananów często porównywany jest do piłki. Miąższ ma jasną łososiową barwę oraz kwaskowo-jabłkowy smak i zapach. Idealne do pieczenia i gotować , choć można spożywać je na surowo.
 8. Red Banana
  Opis: charakterystyczna czerwono brązowa skórka i jasno różowy miąższ. Posiadają malinowy smak. Należy je przechowywać w lodówce
 9. Saba Banana
  Opis: zwana jest sekwoją wśród bananów. Mają zieloną bądź ciemnozieloną skórką. Mają niewielkie rozmiary. Miąższ może być spożywany na surowo choć polecany jest w postaci gotowanej. Są wykorzystywane jako składnik deserów i sałatek.
 10. Valery Banana
  Opis: popularna odmiana bananów typu Cavendish. Na skalę przemysłową uprawiana jest głownie w południowo – zachodniej części Ameryki północnej. 
Bananowe muffiny

Bananowe muffiny

Ilonar2301 Ilonar2301
1

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Bananowy torcik

Bananowy torcik

anulkadh anulkadh
1

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: