VioletoweKucharzenie

VioletoweKucharzenie

Złoty Ekspert
[Przepisów: 789]

Domowa pszenna tortilla

  • TRUDNOŚĆ: łatwe
  • CZAS:
         
ocena: 0/5 głosów: 0

Zawsze myślałam, że nie uda mi się zrobić domowej tortilli! Nic bardziej mylnego! Przepis jest banalnie prosty - liczą się tylko chęci! W domowej tortilli nie znajdziemy żadnej chemii i konserwantów. Tylko 4 składniki i gotowe!

Domowa pszenna tortilla

Składniki:

Domowa pszenna tortilla

 

  • Składniki na 9 sztuk:

 

Sposób przygotowania:

Domowa pszenna tortilla
Do miski przesiewamy mąkę oraz wsypujemy sól. Wlewamy olej, dokładnie mieszamy. Powoli wlewamy gorącą wodę i zaczynamy zagniatanie ciasta. Zagniatamy około 5 minut. Ciasto musi być elastyczne i nie może kleić się do rąk. Jeżeli tak się dzieje podsypujemy je odrobiną mąki.

Formujemy podłużny wałek i ciasto dzielimy na 8 równych części. Blat oprószamy mąką. Każda część rozwałkowujemy na placek - prawie przezroczysty. Wycinamy koła talerzem o średnicy 20 cm. Ciasto pozostałe po wycinaniu ponownie zagniatamy i wycinamy ostatni placek. Suchą patelnię rozgrzewamy. Układamy na niej placek tortilli i smażymy przez 40-50 sekund z każdej strony.

Nie liczyłam czasu - obserwowałam placki. Na drugą stronę należy przewrócić gdy zaczynają pojawiać się bąbelki. Gotowe układamy na talerzu. Po usmażeniu każdy placek przykrywałam wilgotną ściereczką - sprawia to że są elastyczne i miękkie (jak te kupne).

Po usmażeniu wszystkich trzymałam je pod mokrą ściereczką przez kilka godzin. Później można je owinąć folią spożywczą i przechowywać przez kilka dni.