Do przetłumaczenia

Obserwuj wątek

Odp: Do przetłumaczenia

dotka
  • dotka

  • Posty: 6
  • Przepisy: 9
  • Artykuły: 0
Dziękuję
Dotka

Odp: Odp: Odp: Do przetłumaczenia

zuzi
  • zuzi

  • Posty: 2077
  • Przepisy: 174
  • Artykuły: 13
caroline1983 napisał(a):

Pochodzę z byłego konińskiego czyli tez wielkopolska
U mnie gzik lub gzika to twaróg ze smietana najczesciej z dodatkiem zieleniny (szczypiorek, koperek pietruszka), rzodkiewki, cebulki czasami też ogórka itp. wg uznania. Przyprawia sie to sola i pieprzem.

A tu masz definicję z wikipedii:
Gzik — wielkopolska potrawa postna. Biały ser rozrobiony ze śmietaną (niektórzy zamiast śmietany stosują mleko lub jogurt), wymieszany ze szczypiorkiem i rzodkiewką (bywają też inne dodatki, np. jajko).


Dokładnie tak
https://gotujmy.pl/pyry-z-gzikiem,przepisy,35389.html

Odp: Odp: Do przetłumaczenia

caroline1983
Pochodzę z byłego konińskiego czyli tez wielkopolska
U mnie gzik lub gzika to twaróg ze smietana najczesciej z dodatkiem zieleniny (szczypiorek, koperek pietruszka), rzodkiewki, cebulki czasami też ogórka itp. wg uznania. Przyprawia sie to sola i pieprzem.

A tu masz definicję z wikipedii:
Gzik — wielkopolska potrawa postna. Biały ser rozrobiony ze śmietaną (niektórzy zamiast śmietany stosują mleko lub jogurt), wymieszany ze szczypiorkiem i rzodkiewką (bywają też inne dodatki, np. jajko).

zmieniono 2 razy (ostatnio 25 lis 2009 19:08 przez caroline1983)

Odp: Do przetłumaczenia

dotka
  • dotka

  • Posty: 6
  • Przepisy: 9
  • Artykuły: 0
Może raczej: do wytłumaczenia
Co to jest dokładnie "gzik" poznański? Z takim słowem, jako nazwą dania, zetknęłam się w szpitalu w Poznaniu. Usiłowałam to opisać koleżance, ale niewiele pamiętam (skupiałam się na innych rzeczach). kojarzę gorące ziemniaki i zimnego śledzia. I coś jeszcze...tylko co?
Dzięki za wyjaśnienia
Dotka

Odp: Do przetłumaczenia

teresa.rembiesa
Tokijko to bardzo dobry pomysł

Do przetłumaczenia

Mamy tu pewnie osoby biegłe w innych językach.Warto aby to wykorzystać.Może mamy przepisy lub składniki z "dziwnym " napisem i potrzeba pomocy.....

Odpowiedz na/ edytuj Do przetłumaczenia