Szparagowo mi...

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Odp: Szparagowo mi...

Monikka
  • Monikka

  • Posty: 5
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Cześć,

ja ostatnio przygotowałam Fasolkę szparagowa z indykiem i ziemniakami. Przepis zanlazłam tutaj: http://vivalavita.pl/public/przepis/fasolkaszparagowazindykiemimlodymiziemniakami-1051.html
Dodam że w moim przypadku jedynie w gre wchodzi zielona fasolka szparagowa. jest ona bogata w blonnik, który posrednio wpływa na nasz metabolizm


Monikka

Odp: Odp: Odp: Szparagowo mi...

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
pacpaw napisał(a):

Bahus napisał(a):

Tak robiłem...są bardzo smaczne jednak trzeba je wpierw obgotować (ze 3 - 4 minuty)....a potem wystudzone, przyprawione solą i dowolnymi przyprawami, pędzelkiem posmarować oliwą ( w ostateczności olejem) wymieszaną z odrobiną octu balsamicznego i dopiero wtedy grillować. Bardzo wskazane jest grillowanie na tackach aluminiowych z otworkami. Zapobiega to przesuszeniu i przypaleniu się szparagów.....Smak wychodzi rewelacyjny.


zielone tez obgotowujesz?


Zielonych nie obgotowuje, choć można jednak wtedy nie będą chrupkie.
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Szparagowo mi...

gosia56
  • gosia56

  • Posty: 377
  • Przepisy: 823
  • Artykuły: 0
szparagi zbułką tartą.
obrazek

Odp: Szparagowo mi...

darmiona
  • darmiona

  • Posty: 455
  • Przepisy: 304
  • Artykuły: 14
ostatnio spróbowałam torebek do gotowania na parze w mikrofalówce i szparagi wychodzą mi pyszne jak nigdy:-) Robię zapiekane, z bułką tartą czy z koprem i młodymi ziemniakami, zawsze pyszne :-)
Dowiedziałam się, że przy kupnie należy sprawdzić, czy przy pocieraniu trzeszczą i nie mogą być zielone. Nauczyłam się też je tak obierać, żeby pozbyć się łykowatych włókien.Pamiętam, kiedy przyrządziłam je pierwszy raz - nie dodałam cukru, w dodatku były chyba nie bardzo świeże czyli gorzkie i ich nie obrałam, okropieństwo:-)
obrazek obrazek obrazek

Odp: Odp: Szparagowo mi...

pacpaw
  • pacpaw

  • Posty: 190
  • Przepisy: 1427
  • Artykuły: 0
Bahus napisał(a):

Tak robiłem...są bardzo smaczne jednak trzeba je wpierw obgotować (ze 3 - 4 minuty)....a potem wystudzone, przyprawione solą i dowolnymi przyprawami, pędzelkiem posmarować oliwą ( w ostateczności olejem) wymieszaną z odrobiną octu balsamicznego i dopiero wtedy grillować. Bardzo wskazane jest grillowanie na tackach aluminiowych z otworkami. Zapobiega to przesuszeniu i przypaleniu się szparagów.....Smak wychodzi rewelacyjny.


zielone tez obgotowujesz?

Odp: Szparagowo mi...

gosia56
  • gosia56

  • Posty: 377
  • Przepisy: 823
  • Artykuły: 0
Tez zrobiłam dzisiaj szparagi.
obrazek

Odp: Szparagowo mi...

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Jak ja je lubię
obrazek
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Szparagowo mi...

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Dziś miałem na obiad. Wkrótce dodam przepis.
Szparagi z pieczarkami na grzance
obrazek
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Szparagowo mi...

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Tak robiłem...są bardzo smaczne jednak trzeba je wpierw obgotować (ze 3 - 4 minuty)....a potem wystudzone, przyprawione solą i dowolnymi przyprawami, pędzelkiem posmarować oliwą ( w ostateczności olejem) wymieszaną z odrobiną octu balsamicznego i dopiero wtedy grillować. Bardzo wskazane jest grillowanie na tackach aluminiowych z otworkami. Zapobiega to przesuszeniu i przypaleniu się szparagów.....Smak wychodzi rewelacyjny.

zmieniono 3 razy (ostatnio 08 maj 2012 01:14 przez Bahus)
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Odp: Szparagowo mi...

Ślinka mi poleciała ja w tym roku raz tylko jadłam.... Robiłeś kiedyś szparagi na grillu?

Odpowiedz na/ edytuj Szparagowo mi...