Szpinak kulinarnym koszmarem dzieciństwa?

Obserwuj wątek

Odp: Szpinak kulinarnym koszmarem dzieciństwa?

Pablito
  • Pablito

  • Posty: 380
  • Przepisy: 10
  • Artykuły: 0
odsmażane ziemniaczki z zsiadłym mlekiem, mmm mistrzostwo świata

Odp: Szpinak kulinarnym koszmarem dzieciństwa?

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
Ja tylko tego z pianką nie lubilam.. ale schłodzone bez zapachu krowy było ok.. i do tej pory tak mam.. a zupy lubię wszystkie z wyjątkiem kapuśniaku i ziemniaków ze zsiadłym mlekiem.. jak mnie 17 lat temu w czasie ciązy odrzuciło tak do dziś pozostało..

Odp: Szpinak kulinarnym koszmarem dzieciństwa?

Pablito
  • Pablito

  • Posty: 380
  • Przepisy: 10
  • Artykuły: 0
Ja też piłem ciepłe z pianką prosto od Mućki Kożuchy zjadałem ze smakiem i nie miałem też problemów z pałaszowaniem innych dziecięcych koszmarów takich jak wspomniany szpinak, wątróbka czy też inne podroby, jakoś mama odpowiednio mi to wszystko sprzedawała Nie lubiłem natomiast zupy ogórkowej, ale jeszcze bardziej to nie lubiłem szczawiowej i wiecie co? Do dziś ich nie lubię

zmieniono 1 raz (ostatnio 15 paź 2010 12:27 przez Pablito)

Odp: Szpinak kulinarnym koszmarem dzieciństwa?

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
A ja lubię szpinak i zawsze lubiłam ..
a koszmary z dziecinśtwa? poszperałam w pamięci i wiem
Kiedyś mieszkalismy na wsi i mielismy krowe .. boszsz... jak ja niecierpialam cieplego mleka,takiego prosto od krowy.. a moja siostra pila je jeszcze z pianką .. o fuj.. jak sobie przypomne ten zapach ... :/
A kiedys byłam z mamą u sąsiadki i sąsiadka chciala mi dac takiego ciepłego mleka a ja ucieklam
i to biegiem spierdzielałam ... hihih
a pozatym to chyba wszystko lubilam co sie w domu jadlo.

Odp: Szpinak kulinarnym koszmarem dzieciństwa?

Babciagramolka
Szpinak jako dziecko uwielbiałam - moze dla tego ze nie chodziłam do przedszkola a w domu Babcia nie podawała go w formie zielonej papki tylko zapiekany w pasztecikach , jako szpinakowe nalesniki , w zapiekance ziemniaczano-szpinakowo- jajecznej .Wbredw wszystkiemu nie lubię szpinaku liściastego tak jak nie lubie szczawiu w zupie krojonego tylko mielony ( domowej roboty ) .Nie znosiłam mleka ( i nie znosze do tej pory ) .Jem wszystkie przetwory mleczne- mleka nigdy brrr . A i nie znoszę dań obiadowych na słodko .Wszelkie ryże z cynamonem , naleśniki z serem i owocami itp- robię - nie jem .Mąż i dzieci jedli, wnuki i Mama jedzą - a ja polewam sobie ryż kwasną śmietaną i solę , a zamiast naleśnika na słodko robię sobie omlet na słono.

Wszystkim którzy lubią szpinak polecam taką zapiekankę we francuskim cieście .
obrazek

Odp: Szpinak kulinarnym koszmarem dzieciństwa?

MADZIALENKA
kozuch na mleku oj tak koszmar - do dzisiaj nie lubię

Odp: Odp: Szpinak kulinarnym koszmarem dzieciństwa?

I jeszcze wątróbka, którą teraz uwielbiam !

Odp: Szpinak kulinarnym koszmarem dzieciństwa?

Do 5-go roku życia nie cierpialem nic co miało buraki w sobie, do 17-go nie znałem smaku flaczków, a do dziś nie cierpię cynaderek, chociaż moja śp.Mama przyrządzała je (i tego mnie też nauczyla)"bezsmrodzikowo".
Poza tym wszystko zjadałem łącznie z tranem podawanym w przedszkolu codzień z kawałeczkiem chleba z cebulą....ustawiałem się czasem drugi raz dla tej dokładki .. cebuli, czasem dzieciaki oddawały mi trochę cebulki
Co do pomidorów, mają ten sam smak ale nie poza sezonem. Spróbujcie nie jeść pomidorów poza sezonem, no i tych szklarniowych nawet w sezonie.
Sprowadzane z zagranicy też nie są pomidorami tylko "pędzonymi ziemniakami, które w drodze do dobrobytu krew zalała".

zmieniono 2 razy (ostatnio 24 lut 2009 23:37 przez 45Kazik)

Odp: Szpinak kulinarnym koszmarem dzieciństwa?

olfciaczek
nie dziwie sie ze nikt za mlodu nie lubial szpinau.. tak szczerze to wyglada to jak zmielona trawa, jezeli ktos chce przekonac sie do szpinaku i zarazic tym innych np. swoje dzieci to proponuje kupowac szpinak w lisciu a nie pod postacia mrozonki, mozna z tego zrobic salatke lub inne smakolyki pozdr i zycze smacznego

Odp: Szpinak kulinarnym koszmarem dzieciństwa?

aDzius04
  • aDzius04

  • Posty: 145
  • Przepisy: 24
  • Artykuły: 7
zapomniałam jeszcze o móżdżku i ozorkach...

Odpowiedz na/ edytuj Szpinak kulinarnym koszmarem dzieciństwa?