Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Obserwuj wątek

Odp: Odp:Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

bernika
  • bernika

  • Posty: 204
  • Przepisy: 817
  • Artykuły: 0
plagiat zdjęcia: https://gotujmy.pl/churros-,przepisy,57779.html
oryginał zdjęcia: http://www.gourmetgirlmagazine.com/09/04/thismonthsfeature.php

Odp: Odp: Odp:Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

mamqa
  • mamqa

  • Posty: 123
  • Przepisy: 24
  • Artykuły: 0
zewa napisał(a):

Od wczoraj po napisaniu do Bogusi, aby usunęła mój przepis z Jej profilu na NK zero odzewu, więc jak to nazwać? Wychodzi na to, że jednak nie ma sumienia, a twierdzi w jednym z postów, że ma.

Weszłam z ciekawości na ten link z nk który podałaś i jest tam tylko informacja że zdjęcie usunięte

Odp: Odp:Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

zewa
  • zewa

  • Posty: 1113
  • Przepisy: 2423
  • Artykuły: 131
Od wczoraj po napisaniu do Bogusi, aby usunęła mój przepis z Jej profilu na NK zero odzewu, więc jak to nazwać? Wychodzi na to, że jednak nie ma sumienia, a twierdzi w jednym z postów, że ma.

Odp: Odp: Odp:Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

zewa
  • zewa

  • Posty: 1113
  • Przepisy: 2423
  • Artykuły: 131
Babciagramolka napisał(a):

Zewa- dzięki za miłe słowa . Fakt - nie jest miło zobaczyc , ze ktoś przywłaszca sobie nasza prace . Ale wydaje mi sie , ze nie zawsze jest to zła wola .Paradoksalnie czasem jest tak , że ktoś uznaje nasz przepis za interesujacy i chce go pokazać innym ( nie mówię tu o przypisywaniu sobie jego autorstwa ) - tak robią to niektórzy na bloogach lub na kontach kulinarnych na NK . Czasek ktoś zakłada konto typu miłośnicyy kaszanki i gromadzi tam przepisy na potrawy z kaszanki nie zdając sobie sprawy z tego , ze powinien zapytac o zgode autora . Naprawdę nie wszyscy użytkownicy netu wiedzą co wolno a co nie .Luzie kopiują zdjecia potraw , zwierzątek, krajobrazów itp nie zastanawiając sie , ze fakt iż ktoś zamieścił to w necie nie jest równoznaczny z tym , że jest to do wykorzystania w każdy sposób .Ja jestem bibliotekarzem z zawodu i z prawami autorskimi miałam doczynienia od zawsze . Ale wiem , ze nie wszyscy pamiętaja o tym , ze cytując coś lub posiłkując się cudzym tekstem trzeba to wziąść w cudzysłów i podac żródło i autora.
Nie dziwi mnie wiec nieświadomość jeśli chodzi o przepisy . Walczę z tym ale nie zakładam złej woli każdego kto to robi - raczej na początku zakładam nieświadomość .Jak mam możliwość zwracam uwagę prywatnie - nie na forum by nie wprawiać takiego kogos w konsternację .Różnie ludzie reagują .
Reakcja Bogusi spodobała mi się i wierzę , ze zrobiła to szczerze .

Ja do Bogusi napisałam na priva aby albo usunęła przepis i zdjęcie z NK, albo podała źródło skąd pochodzi przepis. Myślę, że zrobiłam dobrze. Podobnie jak Ty chciałabym wierzyć w Jej skruchę, zobaczę co będzie na Jej profilu na NK, jak zareaguje. Jeśli dobrze to masz Buniu rację i znasz się na ludziach, a jeżeli nie to tylko będzie świadczyć o Bogusi.

Odp: Odp:Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Babciagramolka
Zewa- dzięki za miłe słowa . Fakt - nie jest miło zobaczyc , ze ktoś przywłaszca sobie nasza prace . Ale wydaje mi sie , ze nie zawsze jest to zła wola .Paradoksalnie czasem jest tak , że ktoś uznaje nasz przepis za interesujacy i chce go pokazać innym ( nie mówię tu o przypisywaniu sobie jego autorstwa ) - tak robią to niektórzy na bloogach lub na kontach kulinarnych na NK . Czasek ktoś zakłada konto typu miłośnicyy kaszanki i gromadzi tam przepisy na potrawy z kaszanki nie zdając sobie sprawy z tego , ze powinien zapytac o zgode autora . Naprawdę nie wszyscy użytkownicy netu wiedzą co wolno a co nie .Luzie kopiują zdjecia potraw , zwierzątek, krajobrazów itp nie zastanawiając sie , ze fakt iż ktoś zamieścił to w necie nie jest równoznaczny z tym , że jest to do wykorzystania w każdy sposób .Ja jestem bibliotekarzem z zawodu i z prawami autorskimi miałam doczynienia od zawsze . Ale wiem , ze nie wszyscy pamiętaja o tym , ze cytując coś lub posiłkując się cudzym tekstem trzeba to wziąść w cudzysłów i podac żródło i autora.
Nie dziwi mnie wiec nieświadomość jeśli chodzi o przepisy . Walczę z tym ale nie zakładam złej woli każdego kto to robi - raczej na początku zakładam nieświadomość .Jak mam możliwość zwracam uwagę prywatnie - nie na forum by nie wprawiać takiego kogos w konsternację .Różnie ludzie reagują .
Reakcja Bogusi spodobała mi się i wierzę , ze zrobiła to szczerze .

Odp: Odp:Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

zewa
  • zewa

  • Posty: 1113
  • Przepisy: 2423
  • Artykuły: 131
Buniu ja myślałam, że takie rzeczy mogą przydarzyć się takim super gospodyniom jak Ty czy Pyza, bo Wasze przepisy po prostu są rewelacyjne. Są jeszcze inne osoby ze zdolnościami kulinarnymi które cenię, ale nie będę wszystkich wymieniać. Nie mniej jednak teraz wiem jak czują się osoby, które doznały na własnej skórze plagiatu. Nie jest fajnie.Starałam się zrozumieć dlaczego są ludzie, którzy po prostu kopiują czyjąś ciężką pracę i jak dotąd nie pojmuję co to daje tym, że tak powiem plagiatorom. Przecież zawsze prawda wyjdzie na jaw prędzej czy później i takie osoby są na tapecie. Moim zdaniem to wstyd i tyle.

Odp: Odp:Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Babciagramolka
Pożyjemy- zobaczymy .Może rację ma Pyza .Choc przyznam , ze było by mi z tym źle gdyby w tym przypadku miała racje bo ja akurat Bogusi uwierzyłam .Od kilku lat bawię sie na wielu stronach kulinarnych ( czasem odchodze z takich miejsc bo jest tam nudno, nic się nie dzieje , albo atmosfera jest nie taka ) .Wiele razy spotkałam sie z tym , że ktoś kopiował moje przepisy i zdjęcia .Zwracałam w takim przypadku uwagę takiemu komuś . I pół na pół . Jedni przepraszali i kasowali przepis lub pytali czy mogą go zostawić podając skąd pochodzi i link do miejsca z którego pochodzi ( np na bloogach ) na co wyrażałam zgodę .Inni wcale nie reagowali ( a co gorsza nie reagowali administratorzy stron ) .A ostatni - ubliżali mi , że szpieguję , czepiam się itp ( słownictwo było zgoła inne ) . Ale zawsze w pierwszym podejściu zakładam nieświadomość takiej osoby i jej dobrą wolę . Jak się rozczaruję - trudno .
zastanawiam się po prostu jak bym się poczuła gdybym to ja popełniła jakiś błąd i nie dano by mi szansy na poprawę ?
Reasumując wolę się notorycznie rozczarowywać licząc na to , że trafiają się rodzynki które mnie nie rozczarują ( jestem niepoprawną optymistką ).

Odp: Odp:Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

zewa
  • zewa

  • Posty: 1113
  • Przepisy: 2423
  • Artykuły: 131
A ja tak sobie czytam ten wątek, z ciekawości weszłam na Naszą Klasę, zajrzałam na profil Bogdy46 i znalazłam mój przepis i zdjęcie na domową mielonkę. Oto link do mojego przepisu:https://gotujmy.pl/domowa-mielonka,przepisy,54668.html . A to jest link do skopiowanego przepisu przez ową Panią:http://nasza-klasa.pl/#profile/28503771/gallery/album/2/133. Sama nie wiem ci o tym myśleć, nie jestem idealną kucharka i myślałam, ze mnie to ominie.

Odp: Odp:Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
Buniu, z całym szacunkiem do Ciebie, wiesz jak bardzo Cię lubię, ale w/g mnie jesteś zbyt łatwowierna. Tak samo jak łatwo jest wstawić cudze przepisy tak łatwo jest też napisać takie przeprosiny. To ładnie wygląda a nic nie kosztuje, ale mnie nie przekonuje. Dziewczyna wstawiała jako swoje cudze przepisy i wiedziała, że nie są jej więc niech nie mówi, że nie robiła tego świadomie! Teraz stara się wybrnąć z głupiej sytuacji, ale...
Może przesadzam, ale zbyt wiele razy już przekonałam się, że zza ekranu komputera można pisać co się chce i udawać kogo się chce a potem śmiać się z naiwności ludzkiej do rozpuku...

Oczywiście nie znam bogdy więc sprawę uogólniam i bardzo chciałabym się mylić...

zmieniono 1 raz (ostatnio 28 mar 2010 21:42 przez Pyza)

Odp: Odp:Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Babciagramolka
Kochani ! Po raz pierwszy spotykam sie z taką reakcją na nasze uwagi .Proszę przeczytajcie to co Bogda40 ( Bogusia ) napisała

http://forum.gotujmy.pl/przeprosiny,watek,97186.html

Tym samym uważam niniejszy fragment tego wątku za zamknięty . Brawo Bogusiu .Oby wszyscy potrafili sie tak zachować.

Odpowiedz na/ edytuj Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu