Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Obserwuj wątek

: Odp: Odp: Odp: Odp:Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
Pyza napisał(a):

trochę źle, Dziewczyny, to załatwiłyście - jak znajdziecie swój przepis na czyimś profilu to od razu trzeba to zgłosić administratorom (pod zdjęciem jest opcja "zgłoś nadużycie") - pisanie próśb do takiej osoby (zwykłego złodzieja) w/g mnie nie ma sensu!
Już kilka swoich przepisów i zdjęć wyszukałam i zgłosiłam, część już usunięto. Z osobami, które wstawiają kradzione treści nie ma co dyskutować bo jak ktoś nie ma na tyle przyzwoitości żeby podpisać skąd zaczerpnął pracę i kto jest jej autorem to i tak nie zrozumie o co Wam chodzi! A kopiarzy i złodziei trzeba tępić

Pyzo zgłosiłam nadużycie na NK od razu i z tego co wiem, Luna zrobiła identycznie.

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp:Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
trochę źle, Dziewczyny, to załatwiłyście - jak znajdziecie swój przepis na czyimś profilu to od razu trzeba to zgłosić administratorom (pod zdjęciem jest opcja "zgłoś nadużycie") - pisanie próśb do takiej osoby (zwykłego złodzieja) w/g mnie nie ma sensu!
Już kilka swoich przepisów i zdjęć wyszukałam i zgłosiłam, część już usunięto. Z osobami, które wstawiają kradzione treści nie ma co dyskutować bo jak ktoś nie ma na tyle przyzwoitości żeby podpisać skąd zaczerpnął pracę i kto jest jej autorem to i tak nie zrozumie o co Wam chodzi! A kopiarzy i złodziei trzeba tępić

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp:Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
Henia napisał(a):

luna napisał(a):

To eli_555 pierwsza zauwazyla i napiala do mnie, ze widziala moj przepis. Ja szukajac mojego znalazlam od Msewki. Bylam na NK, ale zablokowala galerie, jest tylko dla znajomych.

Mam ją w znajomych, co chcecie sprawdzić?

Heniu, sprawdź czy nadal w przepisach, które zamieściła jest moja szarlotka z żurawiną i orzechami pekan.I czy usunęła komentarz w jej profilu i przy skradzionym mi przepisie.Będę wdzięczna.
Jest tam mnóstwo przepisów, które znam z tej i innych stron, ale nie zdążyłam wszystkich sprawdzić, bo mnie zablokowała.M.in. widziałam też ciasto Pusieczka, z charakterystyczną serwetką-znakiem rozpoznawczym.

Odp: Odp: Odp: Odp:Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
luna napisał(a):

To eli_555 pierwsza zauwazyla i napiala do mnie, ze widziala moj przepis. Ja szukajac mojego znalazlam od Msewki. Bylam na NK, ale zablokowala galerie, jest tylko dla znajomych.

Mam ją w znajomych, co chcecie sprawdzić?

Odp: Odp: Odp:Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

luna
  • luna

  • Posty: 1356
  • Przepisy: 359
  • Artykuły: 0
To eli_555 pierwsza zauwazyla i napiala do mnie, ze widziala moj przepis. Ja szukajac mojego znalazlam od Msewki. Bylam na NK, ale zablokowala galerie, jest tylko dla znajomych.

Odp: Odp:Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

bernika
  • bernika

  • Posty: 204
  • Przepisy: 817
  • Artykuły: 0
znalazłam ja ale zablokowała dostep z zewnatrz. http://nasza-klasa.pl/profile/32266010 wiec wysłalam jej zaproszenie i jesli mnie zaakceptuje to zobacze co ma w zdjeciach i tez ja wtedy zgłosze.

Odp: Odp:Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
Pewnie tak, bo bernika też już nie znalazła tego profilu.Jednym słowem nakradła przepisy z różnych stron, dobrze, że Luna mnie o tym poinformowała.Znalazła przepis na moją szarlotkę z żurawiną.Ja znalazłam wiele innych plagiatów.

Odp: Odp: Odp:Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

teresa.rembiesa
msewka napisał(a):

W portalu nasza-klasa.pl osoba o nicku ciasta i ciasteczka reni kradnie przepisy i zdjęcia z tej stronki i wielu innych.Odnalazłam swój na szarlotkę z żurawiną, a także Pocztylionka,Niuniaczki, Berniki,Roxi, Terci i wielu innhych osób.Napisałam jej co o tym myślę, więc mnie zblokowała.Oto co mi odpisała.
niech sie pani odczepi wkoncu ile tu jest profili z podobnymi przepisami odczep si pani
Sprawdźcie, czy nie ma tam i Waszych przepisów.


Ewo ja chciałam sprawdzić ale chyba po twojej interwencji znikła u tej pani galeria chyba że ma ją zablokowaną i tylko znajomi mogą oglądać.

Odp: Odp:Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
W portalu nasza-klasa.pl osoba o nicku ciasta i ciasteczka reni kradnie przepisy i zdjęcia z tej stronki i wielu innych.Odnalazłam swój na szarlotkę z żurawiną, a także Pocztylionka,Niuniaczki, Berniki,Roxi, Terci i wielu innhych osób.Napisałam jej co o tym myślę, więc mnie zblokowała.Oto co mi odpisała.
niech sie pani odczepi wkoncu ile tu jest profili z podobnymi przepisami odczep si pani
Sprawdźcie, czy nie ma tam i Waszych przepisów.

Odp: Odp: Odp:Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Babciagramolka napisał(a):

Chyba nie dla idei a dla prawdy .Nie wolno korzystać z cudzej pracy i przypisywać sobie autorstwa .Nie wydaje mi się by Henia specjalnie tropiła plagiaty . Pewnie jest tak , że ,, buszuje " po stronach kulinarnych i po prostu ma dobrą pamięć wzrokową .Często mi się to samo zdaża , że widzę jakiś ,, nowy " przepis ( lub docieram do starszego " i mam wrażenie , że już go widziałam. czasem z ciekawości sprawdzam w wyszukiwarce .I czasem przez przypadek wyłapuję takie nieregulaminowe postępowanie .I co wtedy ? Udawać , ze się nie widzi ? Szczególnie gdy znam autora z jakiejś strony czy forum ? Też reaguję . Piszę do takiego kogoś na prywatne by sam zlikwidował plagiat .Tak zrobiła Henia . I dobrze . Nie pomogło - to zwróciła uwagę moderatorom .Nie mam nic przeciw korzystaniu z cudzych przepisów - po to przecież je wstawiamy .Ale podstawowa uczciwość wymaga podania źródła z którego korzystamy ,.A kopiowanie cudzych tekstów i zdjęć jest niedopuszczalne. Jeśli tak bardzo podoba mi się czyjś przepis , że chcę zwrócić na niego uwagę to piszę o tym na forum , podaję link i wstawiam swoje zdjęcie potrawy. Jeśli w delikatny sposób zmieniam przepis dostosowując go do swojego gustu to wstawiam przepis podając jednocześnie kto mnie zainspirował .Jeśli przepis tylko zwrócił moja uwagę na jakieś zestawienie smakowe i zrobie danie zupełnie po swojemu - to jest to już mój przepis ( + moje zdjęcie ) - to chyba oczywiste .Wszyscy korzystamy z pomysłów innych - co nie znaczy , że możemy łamać regulamin i omijać prawo autorskie .
I należy pochwalać wyłapywanie nieuczciwości bo to znaczy , że komuś jeszcze się chce reagować na nieuczciwość .Barcikk miał czas na reakcję - wystarczyło poprosić moderatorów o usunięcie przepisu wyjaśniając sytuację ( zakładam , że mogło do tego dojść z niewiedzy ) .Każdy może popełnić błąd - trzeba tylko gdy ktoś nam ten błąd uzmysłowi zareagować .


Dziekuję, Buniu, sama lepiej bym tego nie wyraziła.

Odpowiedz na/ edytuj Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu