Z czego lepiej zrobić dobry sos czosnkowy?

Obserwuj wątek

Odp: Z czego lepiej zrobić dobry sos czosnkowy?

sylwiaczek202
u mnie wszyscy zajadaja sie sosem na bazie jogurtu naturlnego i dodaje 2 lyzki majonezu najlepiej hellmans czosnku nie oszczedzam ;p sporawo dodaje garsc ziol nieco choc nie trzeba soli szczypte pieprzu i dla mlodszych wyjadaczy troszke cukru

Odp: Z czego lepiej zrobić dobry sos czosnkowy?

eKuchnia_com
Tak szczerze mówiąc to pierwszy raz w ogóle słyszę o takim sklepie,co ciekawego można u nich spotkać? Bo jeżeli szukasz artykułów do wyposażenia kuchni to zapraszamy także do nas

Odp: Z czego lepiej zrobić dobry sos czosnkowy?

momo
  • momo

  • Posty: 15
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Witam,
Mam pytanie. Czy ktoś robił zakupy przez www.lokalnyrolnik.pl?
Jak to działa, jak się sprawdza?

Odp: Z czego lepiej zrobić dobry sos czosnkowy?

Złoty Muchomor
To wy tak robicie sos czosnkowy?:

Trudno się dziwić, że takie mamy chore społeczeństwo. Takim "gotowaniem" zapełniacie szpitale...

Sos jest zawsze gotowany. Nie nazywajcie sosami surowych mikstur, a mieszankę majonez, jogurt, musztarda, keczup nazwałabym zamachem na przewód pokarmowy.

Sos jest jedynie dodatkiem do potrawy, a nie potrawą samą w sobie. Nie jest przeznaczony do osobnej konsumpcji, dlatego sam w sobie nie musi być smaczny.

Należy kilka ząbków mocnego, polskiego czosnku bardzo dokładnie rozgnieść na zupełną miazgę, włożyć do małego pojemniczka i posypać dość mocno solą ( byleby nie przesadzić ) i ewentualnie pieprzem. To odstawić na kilka minut. W międzyczasie wolno podgrzać niewielką ilość oleju, ale w żadnym wypadku nie może on być gorący ani parzący, ale też nie letni, tylko wyraźnie ciepły.
Ten olej po odstaniu czosnku przez kilka minut, dodać do niego i wymieszać. Następnie także odstawić na krótki czas. Oleju powinno być ok. łyżkę na ząbek, ale może być nieco więcej, bo nie może być go zbyt mało. W tym stanie, do odstawienia na kilka minut, można dodać jeszcze najwyżej jedną przyprawę - jedno czyste zioło, ale nie mieszankę przyprawową. Może to być np. bazylia, niektórym będzie smakował koperek, ale świeży należy dodać przed olejem i odstawić razem z czosnkiem i solą. Im dłużej olej z czosnkiem i przyprawami będzie stał w cieple, tym smak będzie głębszy. Jeżeli ma być dużo przyprawy, to powinno to stać co najmniej 20 minut.

Przygotować niezbyt gęsty sos z mąki i wody lub mąki i mleka, i w trakcie gotowania dodać olej z czosnkiem, stale mieszając. Do tego dodawać powoli słodką śmietanę, aż zrobi się konsystencja raczej rzadkiego sosu. Można też spróbować z kwaśną śmietaną, ale to już będzie coś zupełnie innego.

Odp: Odp: Z czego lepiej zrobić dobry sos czosnkowy?

Lena.atomowa
kamila11207 napisał(a):

Mój ulubiony sos który zawsze wyjadam sam z miski
Jakoś tak robię go na wyczucie,
Najpierw kilka łyżek majonezu, do tego pół łyżeczki musztardy, trochę śmietany..
Oczywiście czosnek ! duuużo czosnku, lubię jak pali
Dużo pieprzu, trochę soli, oregano, bazylia i to co uwielbiam czyli zioła prowansalskie! Pychaaa, jak za gęste to można dodać troszkę przegotowanej wody


ooooo, spróbuję. nie dodawałam nigdy musztardy

Odp: Z czego lepiej zrobić dobry sos czosnkowy?

kamila11207
Mój ulubiony sos który zawsze wyjadam sam z miski
Jakoś tak robię go na wyczucie,
Najpierw kilka łyżek majonezu, do tego pół łyżeczki musztardy, trochę śmietany..
Oczywiście czosnek ! duuużo czosnku, lubię jak pali
Dużo pieprzu, trochę soli, oregano, bazylia i to co uwielbiam czyli zioła prowansalskie! Pychaaa, jak za gęste to można dodać troszkę przegotowanej wody

Odp: Z czego lepiej zrobić dobry sos czosnkowy?

majeczkowa
Ja robię połączenie majonezu ze smietaną, do tego trochę cukru, sól. pieprz, koper no i czosnek oczywiście

Odp: Z czego lepiej zrobić dobry sos czosnkowy?

Czarna1993
mmmmmmmmmmmm

Odp: Z czego lepiej zrobić dobry sos czosnkowy?

Paola
  • Paola

  • Posty: 37
  • Przepisy: 8
  • Artykuły: 0
Nie przejmuj się. W wydawnictwie może nie, ale bardzo często są dostępne na Allegro.

Odp: Odp: Z czego lepiej zrobić dobry sos czosnkowy?

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
Paola napisał(a):

Zajrzałam, bardzo fajny ten Twój autorski sos. Spróbuję przy najbliższej okazji sałatowej
A jeśli chodzi o dobre pomysły, to często w lecie korzystam z tej książki :
http://www.kdc.pl/produkt/10101/10/107243000/Sosy.html
Polecam, jeśli kiedyś się z nią spotkasz.

Otworzyłam podany link a tam produkt niedostępny.Pech

Odpowiedz na/ edytuj Z czego lepiej zrobić dobry sos czosnkowy?