Z czego lepiej zrobić dobry sos czosnkowy?

Obserwuj wątek

Odp: Z czego lepiej zrobić dobry sos czosnkowy?

Paola
  • Paola

  • Posty: 37
  • Przepisy: 8
  • Artykuły: 0
Zajrzałam, bardzo fajny ten Twój autorski sos. Spróbuję przy najbliższej okazji sałatowej
A jeśli chodzi o dobre pomysły, to często w lecie korzystam z tej książki :
http://www.kdc.pl/produkt/10101/10/107243000/Sosy.html
Polecam, jeśli kiedyś się z nią spotkasz.

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Z czego lepiej zrobić dobry sos czosnkowy?

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
Paola napisał(a):

msewka napisał(a):


W tym sosie który jadłam był też na pewno miód.

Jak najbardziej można dodać do musztardy i soku z cytryny łyżeczkę płynnego miodu. To zrównoważy kwaśność i ostrość.
A ten sos, co Ci powyżej opisałam, choć w zbliżeniu był do tamtego podobny ?

Muszę wypróbować ten sos.Póki co stworzyłam własną kompozycję.Podałam w przepisie na Talerz letni rozmaitości/

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Z czego lepiej zrobić dobry sos czosnkowy?

Paola
  • Paola

  • Posty: 37
  • Przepisy: 8
  • Artykuły: 0
msewka napisał(a):


W tym sosie który jadłam był też na pewno miód.

Jak najbardziej można dodać do musztardy i soku z cytryny łyżeczkę płynnego miodu. To zrównoważy kwaśność i ostrość.
A ten sos, co Ci powyżej opisałam, choć w zbliżeniu był do tamtego podobny ?

Odp: Odp: Odp: Odp: Z czego lepiej zrobić dobry sos czosnkowy?

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
Paola napisał(a):

msewka napisał(a):


A z innej beczki,jaki znacie dobry przepis na sos musztardowy.Jadłam na grillu u znajomych bukiet sałat z kilkoma innymi składnikami i polewało się na talerz bezpośrednio sosem musztardowym.Był ostry i przepyszny a najważniejsze,że świetnie się komponował ze składnikami sałatki.

Jak bukiet sałat, to tak na szybko przyszedł mi do głowy trochę inny winegret : 1 część octu winnego, soku z cytryny na 3 części przyzwoitego oleju. Przy czym najpierw trzeba rozmerdać w słoiku ten ocet, czy sok z 1 - 2 łyżeczkami dobrej musztardy. Od niej i od przypraw zależy potem cały smak sosu.
Potem dolewam do słoika olej i mocno potrząsam, aż sos zrobi się kremowy. Po przyprawieniu odstawiam "do przegryzienia".
Z przypraw używam : świeżo zmielonego pieprzu, soli morskiej, drobno pokrojoną papryczkę chilli, na przykład w dwóch kolorach, sproszkowanego chrzanu japońskiego wasabi, drobniutko posiekanej cebulki itp
.
W tym sosie który jadłam był też na pewno miód.

Odp: Z czego lepiej zrobić dobry sos czosnkowy?

wio
  • wio

  • Posty: 69
  • Przepisy: 68
  • Artykuły: 3
mi smakuje i taki zawsze robie - 1 łyżka majonezu +1 łyżka jogurtu bałkańskiego + 3 ząbki czosnku polskiego

Odp: Odp: Odp: Z czego lepiej zrobić dobry sos czosnkowy?

Paola
  • Paola

  • Posty: 37
  • Przepisy: 8
  • Artykuły: 0
msewka napisał(a):


A z innej beczki,jaki znacie dobry przepis na sos musztardowy.Jadłam na grillu u znajomych bukiet sałat z kilkoma innymi składnikami i polewało się na talerz bezpośrednio sosem musztardowym.Był ostry i przepyszny a najważniejsze,że świetnie się komponował ze składnikami sałatki.

Jak bukiet sałat, to tak na szybko przyszedł mi do głowy trochę inny winegret : 1 część octu winnego, soku z cytryny na 3 części przyzwoitego oleju. Przy czym najpierw trzeba rozmerdać w słoiku ten ocet, czy sok z 1 - 2 łyżeczkami dobrej musztardy. Od niej i od przypraw zależy potem cały smak sosu.
Potem dolewam do słoika olej i mocno potrząsam, aż sos zrobi się kremowy. Po przyprawieniu odstawiam "do przegryzienia".
Z przypraw używam : świeżo zmielonego pieprzu, soli morskiej, drobno pokrojoną papryczkę chilli, na przykład w dwóch kolorach, sproszkowanego chrzanu japońskiego wasabi, drobniutko posiekanej cebulki itp.

Odp: Odp: Z czego lepiej zrobić dobry sos czosnkowy?

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
Pojemsobie napisał(a):

Wypisujecie różności zakupione za granicą a nasze produkty są najlepsze i najprostsze.
Zaraz wpiszę mój przepis.

Ja też robię z rodzimych składników i rodzince i znajomym smakuje.
A z innej beczki,jaki znacie dobry przepis na sos musztardowy.Jadłam na grillu u znajomych bukiet sałat z kilkoma innymi składnikami i polewało się na talerz bezpośrednio sosem musztardowym.Był ostry i przepyszny a najważniejsze,że świetnie się komponował ze składnikami sałatki.

Odp: Z czego lepiej zrobić dobry sos czosnkowy?

Pojemsobie
  • Pojemsobie

  • Posty: 171
  • Przepisy: 33
  • Artykuły: 12
Wypisujecie różności zakupione za granicą a nasze produkty są najlepsze i najprostsze.
Zaraz wpiszę mój przepis.

Odp: Z czego lepiej zrobić dobry sos czosnkowy?

ok

Odp: Z czego lepiej zrobić dobry sos czosnkowy?

miki
  • miki

  • Posty: 38
  • Przepisy: 11
  • Artykuły: 0
to napisz przepis jak to wykonać

Odpowiedz na/ edytuj Z czego lepiej zrobić dobry sos czosnkowy?