Jestem wreszcie na emeryturze. I postanowiłam zabrać się za to co obiecałam swoim dzieciom już dawno temu , mianowicie spisanie Rodzinnej książki kucharskiej .Poprosili mnie o spisanie przepisów na dania które gotowała moja Prababcia, Babcie, Mama i ja . Gotuję więc , robię zdjęcia i spisuje przepisy. Już ich się trochę nazbierało. A między czasie pojawiają się przecież nowe pomysły . A ,że lubię gotowanie to bawię się przy tym przednio.
Wyznaję zasadę :
"Odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości
niż odkrycie nowej gwiazdy"
Anthelme Brillat - Savarin
Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu
junette napisał(a): natknęłam się na skopiowane zdjęcie http://mojewypieki.blox.pl/2006/12/Gofry-lekkie-i-chrupiace-przepis-Bajaderki.html
https://gotujmy.pl/sprawdzony-przepis-na-gofry,przepisy,140024k1.html#ac
Dziękuję -
przegapiłam - już załatwione
Odp: co dzisiaj na obiad?
- Forum: co dzisiaj na obiad?
Byłam na ,,polowaniu " w sklepie z dziczyzną 
Upolowałam : królika , kaczkę , kure i koninę .
Dziś pierwsza odsłona - ,, Królik duszony z rozmarynem "
Odp: Odp: Kilka uwag o tym jak pisać przepisy by były zgodne z nowymi zas
baasiaa napisał(a): Witam, jestem nową użytkowniczką portalu i od kilku dni usiłuję dodać swoje przepisy, niestety ciągle z marnym skutkiem
nie wiem dlaczego, bo formularz wypełniam prawidłowo, zdjęcia mam zapunktowane, wszystkie obowiązkowe pola wypełnione, a mimo to pokazuje się komunikat: błąd, niestety nie udało się zapisać przepisu. Może już ktoś spotkał się z takim przypadkiem i może mi pomóc?
Zerknij proszę w wątek ,, Tu zgłaszamy problemy" - tam powinno być kilka podobnych przypadków i uwag na ten temat . Ogólnie to może za duże zdjecia dodajesz , albo może zmień przegladarkę i dodawaj z innej 
Odp: co dzisiaj na obiad?
- Forum: co dzisiaj na obiad?
Co u Buni może być w piątek ? Macie rację - rybka
Dziś -,,Łosoś z imbirem i pietruszką "
Odp: co dzisiaj na obiad?
- Forum: co dzisiaj na obiad?
Typowe fusion czyli ,,Imbirowe smaki wg Buni " - skrzydełka , warzywa , imbir , ryżowy makaron i dużo przypraw
Odp: Odp: Mam dość !!!!!!!!
- Forum: Mam dość !!!!!!!!
Kathlyn napisał(a): Uff, Agabi dzięki za potwierdzenie że na tą stronkę mogą też trafiać te proste i tradycyjne potrawy. Czytając niektóre posty w których się naśmiewa z prostszych przepisów (nie mam na myśli oczywiście tych bzdurnych lub naciąganych), zastanawiam się czy to jest strona dla wszystkich, i tych mniej i bardziej radzących sobie w kuchni, czy tylko dla mistrzów gotowania, a my szaraczkowie lepiej się tu nie wychylajmy i darujmy sobie zamieszczanie jakichkolwiek przepisów.
Każdy kto gotuje i sam spisuje to jak gotuje wstawia wartosciowe przepisy . Czasem ktoś kto dopiero zaczyna gotować może nauczyć czegoś starego wygę bo ma wyobraźnię , zna przepis rodzinny którego inni nie znaj a, wpadł na pomysł bo mu czegoś zabrakło w kuchni . Nie przeraża mnie 199 przepis na schabowego z nie ostrym zdjeciem zrobionym komórką - tylko przepis na pieczeń z dzika w winie i do tego karczochy ( bez zdjęcia )bo nie wierzę , by ktoś to w normalnym domu robił .
Odp: co dzisiaj na obiad?
- Forum: co dzisiaj na obiad?
Z nowości dziś surówka z ogórka i kiwi
Odp: Odp: Mam dość !!!!!!!!
- Forum: Mam dość !!!!!!!!
edytaha napisał(a): Siedzę i czytam przepisy, a szczególnie te bez zdjęć. I ogarnia mnie kompletne zniechęcenie. Nie chce mi się nawet wstawiać komentarzy. Przepisy nieczytelne, niezrozumiałe, niekompletne... Np. napisanie "upiec biszkopt według uznania", to jest żaden przepis, a szczególnie jeśli nie poda się orientacyjnych wymiarów blaszki. Szkoda, że takie przepisy są wstawiane tylko i wyłącznie dla punktów i mało kto je czyta, o komentowaniu nawet nie ma mowy. Gdyby chociaż na stronie głównej zechciały się pokazywać komentarze do przepisów bez fotek, może inni użytkownicy zwróciliby uwagę na takie buble...
Cały problem ( po za głupotą tych przepisów ) polega na tym , ze widzimy tylko kilka ostatnich komentarzy do przepisów ze zdjęciami i mamy możliwość podejrzeć komentarze naszych znajomych .A ja bym chętnie weszła w jakąś rubryke gdzie mogła bym sprawdzic jakie komentarze ukazały sie od najnowszego do najstarszego .To co jest na forum w działce Przepisy kulinarne-Komentarze to nie to - tu pojawia sie informacja o tym ze przepis sie pojawił zupełnie bez sensu bo wstawione przepisy można zobaczyć gdzie indziej
Odp: co dzisiaj na obiad?
- Forum: co dzisiaj na obiad?
Pałeczki z kurczaka w sosie limonkowym + Carrot and parship puree ( czyli po prostu puree z marchewki i pietruszki ) +Sałata z jabłko-limonkowym dresingiem
Odp: Odp: Odp: odp
- Forum: Tu zgłaszamy problemy
lucyna19 napisał(a): probowalam edytowac przepis i dodac opis zdjec.Opis zrobilam, zatwierdzilam edycje i po ponownym wejsciu na dany przepis opis sie nie pojawia.Teraz i tak juz chyba jest za pozno z opisami bo nie przyznadza mi punktow bo minelo ponad 24 h od dodania przepisow.Szkoda, bo troche punktow stracilam
((
Nic nie jest za późno. Edytuj . Jak się przepis ukarze po edycji napisz do Tit z prośbą o doliczenie punktów podając link do przepisu i opisując całą sytuację - Admin może Ci punkty doliczyć .