Jestem wreszcie na emeryturze. I postanowiłam zabrać się za to co obiecałam swoim dzieciom już dawno temu , mianowicie spisanie Rodzinnej książki kucharskiej .Poprosili mnie o spisanie przepisów na dania które gotowała moja Prababcia, Babcie, Mama i ja . Gotuję więc , robię zdjęcia i spisuje przepisy. Już ich się trochę nazbierało. A między czasie pojawiają się przecież nowe pomysły . A ,że lubię gotowanie to bawię się przy tym przednio.
Wyznaję zasadę :
"Odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości
niż odkrycie nowej gwiazdy"
Anthelme Brillat - Savarin

Odp: Błyskawiczny konkurs ostatkowy Sponsoruje Polska Róża!!!!

Różane gruszki :
Przepis na konkurs z konfiturą lub słodkim syropem Polska Róża
Syrop różany ( kupuję ,,Polska róża ") to doskonały aromatyzer . Wykorzystuję go do wielu dań w swojej kuchni .I to nie tylko tych na słodko .
Czas :15 minut
Składniki:
2 duże twarde gruszki
1/2 szklanki brązowego cukru
1/4 szklanki syropu różanego ,,Polska róża"
4 małe łyżeczki konfitury z róży ( albo płatki albo owoc ,,Polska róża")
Zagotować 3 szklanki wody z cukrem i syropem . Obrać gruszki . Przekroić na pół i delikatnie usunąć gniazda nasienne . Włożyć połówki gruszek do syropu i gotować na małym gazie aż zmiękną ( czas zależy od gatunku gruszek ).
Wyjąć z syropu . Ostudzić . Na każdą połówkę położyć odrobinę konfitury różanej .Posypać brązowym cukrem .
Deser jest dość słodki . Mnie osobiście zestawienie smaku gruszki z zapachem i smakiem róży bardzo odpowiada .

Odp: Mam dość !!!!!!!!

Trochę z innej beczki . Nie wiem czy to tylko mnie tak denerwuje . Bardzo wiele osób opisując swoją potrawę pisze ,,... doskonałe do ziemniaków , klusek czy obiasdu " i wszystko by było ok gdyby nie to , że piszą tak o gulaszu , kotletach schabowych czy innym mięsie . Jak kotlet schabowy może być do ziemniaków ? To ziemniaki są dodatkiem do niego . Jak gulasz może być do obiadu ? Przecież jest na obiad .
Mam czytając taki przepis wrażenie jak by gotowanie obiadu zaczynało się od obrania ziemniaków . A potem siadamy i wymyślamy co by tu do tych ziemniaków podać .
Jakaś paranoja . Przecież chyba jest odwrotnie - ustalamy co ma być na obiad - potem z czym to podamy - dodatkowo z jaką surówką i jak ma to być podane .
Jak mi ktoś zaproponuje jeszcze coś do ziemniaków to się chyba popłaczę ze złości

Odp: co dzisiaj na obiad?

Piątek więc jak to u mnie - rybka ,,Okoń nilowy w panierce"

Odp: Odp: Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Oliwka2 napisał(a): Posłuchaj sobie pozbawiłas mnie szans na być moze wygraną! Dążysz do celu po trupach.? Teraz cie zaskoczę o tuż mam te zdj od bliskiej koleżanki ze USA z tamtej strony. Bo chciałam wstawić rownież u nas.Przyleciała samolotem 2 tyg temu. Nie chciałam kopiować zdj tylko wstawic orginalne jak gdyby na swojego bloga. Rozczarowałam sie portalem i takimi ludzmi jak ty.


http://oliwka.przepisy.net/krem-z-truskawkami-i-dzemem-z-czarnej-porzeczki/

To moj przepis ale to już pewnie nie ma znaczenia wyrok został wykonany.

Prosze wyjasnic tą sprawę ja tak tego nie zostawie!

Dając te zdj wyrażała zgode na upublicznienie więc o co chodzi



Zaraz zaraz bo czegoś nie rozumiem - piszesz że dostałaś te zdjęcie od koleżanki z USA z tamtejszej strony . Wstawiasz na swojego bloga i uważasz że to nie jest plagiat ? A potem wstawiasz ze swojego bloga tu no bo przecież kopiujesz sama z siebie . Pokręcone to i zupełnie nie logiczne . Zrozum , że nawet jeżeli użyjesz zdjęcia ze szkolnej gazetki z Tasmanii i wstawisz ze swoim osobiście napisanym przepisem na swój blog a po 5 latach ze swojego blogu przeniesiesz na inną strone to i tak jest to złamanie Prawa autorskiego . Nie robiłaś tego zdjęcia więc nie jest twoje i tyle . Nikt cię nie piozbawił szans na wygraną bo łamiąc Regulamin sama się ich pozbawiłaś .

Odp: co dzisiaj na obiad?

U mnie w proteście przeciw pączkowym słodkościom ,,Karkówka na ostro w ketchupie "

Odp: Jogurt (TRUSKAWKOWY)

Proponuję po prostu za każdym razem robic z innymi dodatkami i sprawdzić która wersja najbardziej Ci odpowiada . Nie otrzymasz od nikogo odpowiedzi czy nie popełniłeś błędu bo to co Tobie smakuje ( np syrop klonowy ) komuś innemu nie będzie smakować . Wiecej wiary we własny smak . Na zmieszanie jogurtu z owocami wielkich przepisów nie trzeba .

Serce pod miedzą ....czyli Walentynki

,,... Święty Walenty, święty Walenty, serce zgubiłam pod miedzą. Och, co to będzie, och co to będzie, gdy się sąsiedzi dowiedzą...."
Szał czerwonych serduszek od rana . Telefon się grzeje od SMS-ów . Już zupełnie sie pogubiłam czy ja obchodzę Walentynki czy nie ? Trzeba mieć swego Walentego czy można być singlem ?
Na randkę się nie wybieram - jednak na wszelki wypadek serniczek w kształcie serduszka z czerwoną galaretką kupiłam ( aż tak bardzo świętować Walentynek nie pragnę by zmienić swoje nastawienie do pieczenia i piec coś z tej okazji ) .
Wszystkim zaglądającym do mnie Walentynkom i Walentym przesyłam serduszkowe buziaczki i zapraszam na kawę .
A w trakcie posłuchajcie najseksowniejszego ( moim zdaniem ) głosu czyli Edith Piaf w piosence Hymne a l'amour

Odp: Odp: Zła ilość punktów

k.tyczynski napisał(a): nie rozumiem, skąd w ludziach takie coś, że specjalnie oceniają przepisy konkursowe na 1? tak jak sylwunia1986 rozumiem, że ktoś zazdrości, no ale bez przesady, takie zagrywki nie fair play powinny być karane

Ale w Rankingu to że ktos ocenił na 1 nie ma znaczenia bo ważne , ze dodaje Ci choć jeden punkt .W Rankingu zwycięża ten przepis który ma najwięcej punktów a nie ten z najwyższą średnią . Czyli jak najwięcej oceniających nawet na 1 bo nawet takimi ocenami można wygrać .
Nie denerwuj się 1 - niech stawiają i to dużo

Odp: Odp: Odp: Odp: Zła ilość punktów

Justine27 napisał(a): Za jeden z przepisów narazie dostalam 10 pkt za promowana kategorie. Za drugi narazie nie wskoczyly. Poczekam i dam znac. Dziekuje

Dzisiejszy przepis na ,, Brokuł w sosie jogurtowym z natką" jest w kategorii Wegańskie ale punktów dodatkowych za to już nie ma bo premiowanie było do 12 luty 2012

Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Bahus napisał(a): Niestety nadal jestem na "nie".
Jasne, że nie jest to strona dla jak piszesz "specjalistów", ani profesjonalistów ale ściśle amatorska. Ale czy słowo "amatorska" musi przekreślać definicję dobrego smaku i wysokiego poziomu?. Myślę, że należy równać do najlepszych a nie do tych co są poniżej pewnej przeciętnej. Nie chodzi mi o roztrząsanie szczegółów ale o ogólny zarys amatorskiej przeciętności.
Nie mam niestety żadnych narzędzi poza słowem aby kształtować tę stronkę. Ty masz pewną "władzę" i mogłabyś kreować "dobrą jakość". Widzę jednak, że bronisz zaciekle swojego stanowiska i skłonna jesteś popierać "miernotę", a walczyć zaciekle tylko z plagiatami. Niech się zatem dzieje dalej tak jak się dzieje. Nic mi do tego


A to informuję Kolegę , że jesteś niedoinformowany - ilość blokowanych przepisów ( ,, miernoty " ) jest zastraszająca .A informowanie i tłumaczenie wstawiającym dlaczego ich ,,przepis" nie mieści się w kategorii możliwych do zaakceptowania jest tak absorbujące , że chyba po nocach śnić mi się będzie . A tak poważnie - naprawdę blokujemy dziesiątki przepisów mało merytorycznych na każdym dyżurze . Na stronie widać końcową fazę tego sita .Nie upieram się tylko na plagiaty - staram się wyłapać wszystkie bzdurki. Nie zawsze się to udaje bo nie sposób przeczytać z logicznym zrozumieniem wszystkiego co jest wstawione .Do tego np. ja mam problem z oceną przepisów na ciasta bo nie piekę i proporcje i czas są dla mnie abstrakcję - tu muszę liczyć na użytkowników . To co pojawia się na stronie podlega przecież ocenie innych użytkowników nie tylko Moderatora . Bo Moderator też człowiek i może się mylić . Jak wiesz ja należę do tych liberalnych ( po za jawnymi oszustwami czego nie znoszę ) .Nie przeszkadza mi przepis na puree ziemniaczane ( sama kilka różnych wersji wstawiłam ) bo wiem , że nawet tego niektórzy nie potrafią zrobić ale do furii doprowadza mnie delikwent który kopiuje coś np z hiszpańskiej strony , wrzuca w translator i przepisuje bzdury dostawiając nie swoje zdjecie .W dodatku nie ma pojecia , że to się da tak łatwo wyłapać .