Jestem wreszcie na emeryturze. I postanowiłam zabrać się za to co obiecałam swoim dzieciom już dawno temu , mianowicie spisanie Rodzinnej książki kucharskiej .Poprosili mnie o spisanie przepisów na dania które gotowała moja Prababcia, Babcie, Mama i ja . Gotuję więc , robię zdjęcia i spisuje przepisy. Już ich się trochę nazbierało. A między czasie pojawiają się przecież nowe pomysły . A ,że lubię gotowanie to bawię się przy tym przednio.
Wyznaję zasadę :
"Odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości
niż odkrycie nowej gwiazdy"
Anthelme Brillat - Savarin
Odp: Chwalimy się;
- Forum: Chwalimy się;
Gratulacje dziewczyny .
Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty
Jeśli już to Babciugramolko ( a miło by było Buniu tak jak wszyscy do mnie mówią ) . Czemu z uporem maniaka wszyscy usiłują do mnie mówić per Babcia ? Jeśli nick mam Babciagramolka to nie Babcia ( Babcią to ja mogę być dla swoich wnuków ) .
A napisałam co napisałam bo irytuje mnie robienie żartów ze wszystkiego .Czasem na pytanie można odpowiedzieć po prostu konkretnie . Post nie jest z tych śmiesznych gdzie bawimy się słowem raczej został założony przez Admina po to by użytkownicy mogli w jakiś sposób wpływać przez swoje sugestie na Nagrody . Co w tym jest śmiesznego czy zabawnego że ironizujesz ?
Z przyjemnością docenię Twoje gry słowne i zabawne teksty w wątku mniej konkretnym , bo tu przyznaję zirytowały mnie ( tak jak zwracanie się do mnie per Babciu ).
A Bob39 ( a właściwie torty które produkuje ) bardziej mi się podoba niż Dziadek Bob ( Dziadkowie w przeciwieństwie do Babć wcześniej ,, ramoleją " )
Odp: przepisy
- Forum: Tu zgłaszamy problemy
A ja wracam do Super Przepisów . Trochę sie pogubiłam z tą kategorią . Od razu się przyznaję , ze jestem bardzo oszczędna w nominowaniu do tej kategorii i być może robię tym ,, wilczą przysługę " wstawiającym na moich dyżurach . Prawda jest taka , że zakładałam iż w tej kategorii będą tylko takie na prawdę Super przepisy - i nawet jeśli będą to w kółko przepisy 10-20 osób to nikt nie będzie miał o to żale bo przecież czasem szukamy właśnie czegoś z górnej półki . Wykonanie , zdjęcie ,opis , wyjątkowość potrawy - tego szukam w super przepisach .
Przykro mi ale jak jest ich już ponad 1000 to jak dla mnie coś jest nie tak .
Znów trzeba w nich szukać w setkach dobrych ale nie Super . Super to Super . Kluski Pyzy są super a łosoś kogoś innego czy tort nie ( Sorry Izuniu że posiłkuje sie twoją osobą ale akurat w oczach mam te twoje leniwe kwiatuszki ) .
No pomarudziłam sobie . i nadal będę nominować do Super Przepisu tylko te genialne
Odp: Odp: Odp: Odp: przepisy
- Forum: Tu zgłaszamy problemy
little_black22 napisał(a): Witajcie,
mam pytanie.
Dziś dodałam przepis, otrzymałam za ten przepis 20 punktów i został on usunięty za naruszenie regulaminu
A mogłabym znać powód? Nie mam pojęcia dlaczego tak się stało
link:
https://gotujmy.pl/mieso-na-kanapke-,przepisy,137532.html#comments
pozdrawiam
Milena
Oj to chyba moja wina bo ja mam dyżur - nie tak kliknęłam - tak mi się wydaje . Ptrzepraszam . Mam jeszcze tylko prośbę - edytuj przepis bo wstawiłaś jako zdjęcie główne miesko w rękawie do pieczenia wsadzane do piekarnika a powinno być już upieczone a to jako następne . Nie może być wstawione zdjęcie z etapów przygotowania jako główne ( nawet kilka plasterków miesa upieczonego może być jako główne )
Odp: Chwalimy się;
- Forum: Chwalimy się;
Izuniu - fantastyczne . Ale fajnie , że wstawiłaś bo w TV nie mogłam popatrzeć bo nie mam tego kanału . Teraz zamiast zdjęć to kręć swoje gotowanie . Bardzo mi się podobałaś
Odp: Błyskawiczny konkurs ostatkowy Sponsoruje Polska Róża!!!!
Pomidorki z różanym dresingiem
Przepis na konkurs z konfiturą lub słodkim syropem Polska Róża
Przetwory z róży mają to do siebie , ze wbrew obiegowej opinii można je wykorzystywać w nie konwencjonalny sposób. Nadają potrawom taki egzotyczny posmak.
Czas :10 minut
Składniki :
20 pomidorków cherry
kilka kruchych liści sałaty
mały kawałek cebuli ( po pokrojeniu ok. łyżki )
grubo mielony pieprz kolorowy
szczypta soli
3 łyżki oleju z pestek winogron
2 łyżki octu balsamicznego ( ilość zależy od mocy octu - jak mamy ten z górnej półki to ilość będzie odpowiednio mniejsza - trzeba po prostu spróbować )
2 łyżeczki syropu z płatków róży ( Polska róża )
Umyć i osuszyć sałatę i pomidorki. Sałatę porwać na kawałki . Pomidorki pokroić na połówki ( lub część na połówki część zostawić całe ) . Cebulę pokroić w ,,piórka " .
Wymieszać olej , ocet balsamiczny i syrop z płatków róży . Ułożyć na talerzu sałatę , na niej pomidorki i cebulę . Posypać grubo mielonym pieprzem i szczyptą soli .
Polać różanym dresingiem .
Odp: Błyskawiczny konkurs ostatkowy Sponsoruje Polska Róża!!!!
Herbata różano-hibiskusowa
Przepis na konkurs z konfiturą lub słodkim syropem Polska Róża
Mieszanki herbaciane to mój bzik . Uwielbiam nowe smaki i zapachy . Już dawno odkryłam przyjemność delektowania się herbatą różaną .
Czas : 10 minut
Składniki :
1 łyżeczka suszu kwiatu hibiskusa
1 łyżeczka suszonych płatków róży
1/2 łyżeczki czarnej herbaty
1 łyżeczka brązowego cukru
2 łyżeczki syropu z płatków róży ( Polska róża )
1 filiżanka wrzącej wody
Wsypać do czajniczka lub zaparzaczki wszystkie rodzaje herbaty i skropić 2 łyżkami wrzącej wody . Zostawić na 2 minuty. Wlać połowę wrzątku - przykryć i zostawić na 3 minuty. Dolać resztę wrzątku , wsypać cukier i odstawić na 5 minut.
Przelać przez sitko do wyparzonej filiżanki. Dodać syrop różany i zamieszać .
Odp: Błyskawiczny konkurs ostatkowy Sponsoruje Polska Róża!!!!
Kawa różana ze śmietanką
Przepis na konkurs z konfiturą lub słodkim syropem Polska Róża
Z kawami u mnie to jest tak. Rano czarny szatan - koniecznie gorzki by sie obudzić . Po południu wszelkie możliwe aromaty . Lubię eksperymentować ze smakami . Juz robiłam kawę różaną tym razem jej śmietankowa wersja .
Czas : 5 minut
Składniki:
2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej
1/4 filiżanki śmietanki 18%
1 łyżeczka cukru brązowego
2 łyżeczki syropu z płatków róży ( Polska róża )
3/4 filiżanki wrzątku
Do filiżanki wsypujemy kawę i cukier . Zalewamy wrzątkiem i mieszamy . Osobno spieniamy śmietankę . Gdy jest gotowa dodajemy do filiżanki z kawą . Delikatnie po wierzchu wlewamy syrop różany i mieszamy kawę tak by pianka pozostała na wierzchu .
Podajemy zaraz po zrobieniu .
Odp: Błyskawiczny konkurs ostatkowy Sponsoruje Polska Róża!!!!
Budyń kokosowo-różany :
Przepis na konkurs z konfiturą lub słodkim syropem Polska Róża
Fascynuje mnie zestawienie smaku kokosa i róży we wszelkich potrawach . Lubię te smaki w napojach , deserach . Nic więc dziwnego , ze robię też budyń o takim smaku .
Czas : 10 minut
Składniki :
1/3 budyniu waniliowego ( taki na 3/4 litra mleka )- słodzonego
1 szklanka mleczka kokosowego
3 łyżki wiórek kokosowych
1 łyżeczka konfitury z owoców róży ( Polska róża )
2 łyżki syropu z płatków róży ( Polska róża )
1/3 szklanki wody
Zagotować mleczko kokosowe . Proszek budyniowy zmieszać z zimną wodą i wlać do gotującego się mleczka kokosowego . Mieszając doprowadzić do zgęstnienia budyniu .
Wlać budyń do przelanej zimną wodą miseczki . Posypać wiórkami kokosowymi . Obłożyć konfiturą z owoców róży , polać syropem z płatków róży .
Podawać lekko przestudzony .
Odp: Błyskawiczny konkurs ostatkowy Sponsoruje Polska Róża!!!!
Drink kokosowo-różany
Przepis na konkurs z konfiturą lub słodkim syropem Polska Róża
Polecam miłośnikom mlecznych drinków . Syrop różany nadaje mu lekko zauważalną różową nutkę ( taki mało zauważalny ton który przełamuje biel ) . A połączenie smaku kokosa i róży jest fantastyczne .
Czas : 5 minut
Składniki :
25 mll zimnej czystej wódki
50 mll mleka kokosowego
25 mll syropu z płatków róży ( Polska róża )
W zasadzie nie wiele jest do opisywania . Połączyć wódkę z mlekiem kokosowym . Wymieszać i niech 2-3 minuty postoi . Potem do kieliszka dolać syrop różany i zamieszać delikatnie .
Nie podaję do niego nic - ani lodu , ani parasolek - nic .Jest idealny sam w sobie .Po prostu moczy się w nim usta i oblizuje albo popija malutkimi ( naprawdę malutkimi łyczkami ).