Jestem wreszcie na emeryturze. I postanowiłam zabrać się za to co obiecałam swoim dzieciom już dawno temu , mianowicie spisanie Rodzinnej książki kucharskiej .Poprosili mnie o spisanie przepisów na dania które gotowała moja Prababcia, Babcie, Mama i ja . Gotuję więc , robię zdjęcia i spisuje przepisy. Już ich się trochę nazbierało. A między czasie pojawiają się przecież nowe pomysły . A ,że lubię gotowanie to bawię się przy tym przednio.
Wyznaję zasadę :
"Odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości
niż odkrycie nowej gwiazdy"
Anthelme Brillat - Savarin
Odp: Pyry, pyrki, pyreczki...
- Forum: Pyry, pyrki, pyreczki...
No to ja jestem dziwoląg - nie znoszę skrobania młodych ziemniaczków .Wolę poczekać aż są większe i obieram - nawet ich smak nie rekompensuje tego upiornego skrobania
Uraz mam i już - jak przypomnę sobie przed laty skrobanie młodych ziemniaków na 6 osób to mi ciarki przechodzą . Robiłam co mogłam żeby nie skrobać - kludski , makaron , ryż , kasze .
Dziś na 2 osoby jeszcze bym te kilka ziemniaków oskrobała - ale i tak wybieram te większe bo mi się zwyczajnie nie chce
Odp: co dzisiaj na obiad?
- Forum: co dzisiaj na obiad?
Ale śliczny ten Twój makaron - teraz to Ty mnie narobiłas smaku
Odp: co dzisiaj na obiad?
- Forum: co dzisiaj na obiad?
A co powiecie na Rybki z ogrodu ? -Lekka zmyłka . To po prostu fasolka szparagowa w cieście . Danie z kuchni portugalskiej Peixinhos da horta
Odp: Tu zgłaszamy problemy
- Forum: Tu zgłaszamy problemy
Nie- mam przez Operę i jest ok.
Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Japonia
- Forum: Japonia
Pawelas1990 napisał(a): Oczywiście ale i tak wolę produkty sprowadzane prosto z Japonii.
W Warszawie jest parę sklepów z takimi produktami
O nie , nie , nie - tylko nie oryginalne japońskie . Oni mają specyficzny smak ( ciasteczka z czarnef fasoli na słodko ) .Mam wszelkie posypki do Onigiri , Katsuobuschi ( czyli suszonego tuńczyka w płatkach do robienia bulionu dashi , wodorosty Tororo nori- ( jak sie je wrzuci do zupy to się robią galaretowate ) - i muszę przyznać , że jak mnie fascynują ich pomysły to produkty leżą bo nie jestem w stanie się zmusić by ich użyć . Wszystko pachnie rybą .
Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty
Zobaczcie pod tym linkiem- zdaje się , ze to jest instrukcja obsługi do takiego termometru
http://www.produktinfo.conrad.de/datenblaetter/475000-499999/481333-an-01-pl-Cyfrowy_termometr.pdf To jest plik trzeba go otworzyć - można go sobie zapisać na komputerze i spokojnie poczytać.
Odp: co dzisiaj na obiad?
- Forum: co dzisiaj na obiad?
Piątek to rybka . A że Tit kusi punktami za kuchnię portugalską - to Okoń morski po portugalsku ze Smażonym ananasem z salsą
Odp: Odp: Odp: Chwalimy się;
- Forum: Chwalimy się;
p.jola1 napisał(a): Polowałam na tę patelnię, ale niestety musiałam sie obejść smakiem
Następnym razem Ty trafisz 
Odp: Chwalimy się;
- Forum: Chwalimy się;
A ja dostałam kolejną patelnię ceramiczną Delimano- tym razem do naleśników .
Odp: Odp: co dzisiaj na obiad?
- Forum: co dzisiaj na obiad?
Tit napisał(a): Spowodowałaś u mnie ślinotok. Wstałam od komputera i zaczęłam nerwowo chodzić po redakcji w poszukiwaniu .... nie wiem czego - taaaakich naleśników przecież nikt inny nie robi
Hi hi- to zobaczysz jakie będą następnym razem- uczę sie robić naleśniki w krateczkę to znaczy ciasto naleśnikowe jest wylewane na patelnie tak by były cienkie paseczki a pomiedzy nimi dziurki . I tym sie obkłada albo w to zawija owoce , bitą śmietanę , krem - co tam sobie kto wymyśli 