Kultowe drinki z filmów

  • 1

Wśród wszystkich popularnych drinków są takie, które mają status kultowych. Wiele z nich stało się takimi po tym, gdy pojawiły się w filmach. Zobacz najsłynniejsze filmowe drinki.

         
ocena: 5/5 głosów: 4
Kultowe drinki z filmów
Wstrząśnięte, niezmieszane

Mimo, iż w Polskiej wersji językowej, dziwnym trafem James Bond pije zawsze Martini, to tak naprawdę agent jej królewskiej mości daleki był od delektowania się samym tylko wermutem. Vodka Martini to drink na bazie wódki i Martini właśnie (najczęściej w wersji dry). Bywa, że wódkę zastępuje się ginem. Co ciekawe, w filmach o przygodach agenta 007 pojawia się sporo innych koktajli.

Cosmopolitan w wielkim mieście

Serial Sex and the city (pl. Seks w wielkim mieście) spopularyzował ten różowy drink, czyniąc go nieprzyzwoicie modnym. Klasyczny „cosmo” to wódka cytrynowa, Cointreau, sok żurawinowy i odrobina soku z limonki oraz syrop cukrowy. Cosmopolitan, za pewne ze względu na swój kolor uchodzi za jeden z najbardziej kobiecych drinków znanych ludzkości.

Coś dla prawdziwych twardzieli

Alaskan Polar Bear Heater to w wolnym tłumaczeniu rozgrzewacz polarnych niedźwiedzi z Alaski. Drink ten pochodzi z filmu Zwariowany profesor. Jerry Lewis (grający tam główną rolę) zamawia ciekawą mieszaninę wódki,rumu, bittera, ginu, brandy, szkockiej whisky, wermutu, octu i kilku owoców na ozdobę. W filmie koktajl ten powalił barmana, który go przyrządził, w realnym świecie nie było zbyt wielu śmiałków, którzy wypiliby to świństwo.

Tequila body shot

To właściwie nie koktajl, a sposób serwowania tequili. Do przygotowania body shot potrzeba: 50ml tequili, soli, cytryny i seksownej dziewczyny. Na niewieście umieszczamy kolejno: tequile w pępku, sól na brzuchu lub za uchem i limonkę lub cytrynę w ustach. Ten sposób picia tequili spopularyzowany został przez film Samotni. Przepis, oczywiście dopuszcza modyfikacje, ku uciesze pań, które zapewne wolałby częstować się tequilą z torsu przystojnego pana.

(Nie taka) krwawa mary

Podobno była ulubionym drinkiem Hemingwaya. Legenda głosi, że to on wynalazł ten drink, a nazwa tyczy się żony pisarza. Legenda ta bazuje na dwu znaczności angielskiego słowa bloody, które znaczy, zarówno krwawa, jak i cholerna. Bloody mary pojawiła się w niezliczonej ilości filmów i seriali, głównie jako drink na kaca. Do jej przygotowania potrzeba soku pomidorowego, selera naciowego, tabasco, wódki oraz oliwek.