Co zrobić z makaronem?

Obserwuj wątek

Odp: Co zrobić z makaronem?

gusia1000
  • gusia1000

  • Posty: 132
  • Przepisy: 62
  • Artykuły: 18
Mroziłam też makaron, ale mi już on potem tak nie smakuje, jakby był gotowany przed chwilą, a Wam ?

Odp: Co zrobić z makaronem?

Lidka
  • Lidka

  • Posty: 107
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Nie wiedziałam, że można zamrażać makaron. Ja mam zawsze problem z makaronem do Spaghetti, ponieważ zawsze ugotuję go za dużo i nie wiem co z nim później zrobić. No ale już mam rozwiązanie

Odp: Odp: Co zrobić z makaronem?

caroline1983
małgosia7902 napisał(a):

ja uważam że można mrozić makaron, sama zamrozilam dosc spora ilosc po swiatecznym obiedzie. dzis byla zupa pomidorowa wlasnie z tym makaronem i nawet nikt nie marudzil. tylko ze taki makaron nalezy wrzucic na gotujaca sie wode i poczekac do rozmrozenia, chwile pogotowac zeby nie byl zimny.



Potwierdzam, da się go mrozić, ale tak jak napisała Małgosia nalerzy go wrzucic do wrzątku.

Odp: Co zrobić z makaronem?

cherry
  • cherry

  • Posty: 1058
  • Przepisy: 508
  • Artykuły: 729
A moze podsuniecie pomysł na coś sylwestrowego z makaronem? Tylko żeby w miarę szybko zrobić bo czasu mało

Odp: Odp: Co zrobić z makaronem?

Ciuciu
  • Ciuciu

  • Posty: 5
  • Przepisy: 2
  • Artykuły: 0
to ciekawe, kiedyś spróbuję, tylko kiedy makaron zawsze znika z talerzy ...

Odp: Co zrobić z makaronem?

małgosia7902
ja uważam że można mrozić makaron, sama zamrozilam dosc spora ilosc po swiatecznym obiedzie. dzis byla zupa pomidorowa wlasnie z tym makaronem i nawet nikt nie marudzil. tylko ze taki makaron nalezy wrzucic na gotujaca sie wode i poczekac do rozmrozenia, chwile pogotowac zeby nie byl zimny.

Odp: Co zrobić z makaronem?

Ciuciu
  • Ciuciu

  • Posty: 5
  • Przepisy: 2
  • Artykuły: 0
Makaron najlepszy jest al dente, podaj go z oliwą, suszonymi pomidorami i oliwkami ... uwielbiam taki, gotuję tak kiedy chcę sobie poprawić humor. Spóźniłam się z radą, ale byłby dobry do zupy grzybowej zamiast łazanek.Dobry jest też przysmażony z jajkiem i innymi dowolnymi dodatkami.

Odp: Co zrobić z makaronem?

Evi
  • Evi

  • Posty: 246
  • Przepisy: 38
  • Artykuły: 0
Darth Vader napisał(a):

Zostałem uraczony dużą ilością makaronu - mama się postarała. Czy mogę go zamrozić po ugotowaniu? Jest go sporo, w zamrażarce przed świętami miejsca niewiele, nie mam pomysłu jak to spożytkować, bo jest jak dla wojska

A może wrzucić wszystko w jakąś mega dużą zapiekankę? Pomocy

Sa dwie opcje , wg mnie !
Jesli makaron nie jest zbytnio rozgotowany to zrob mega zapiekanke i zapros sąsiadow na makaronowe party z zimnym piwkiem....beda ci wdzieczni.
Jesli z makaronu nie da sie zrobic zapiekanki albo sasiedzi nie maja ochoty na party........przez dwa , trzy dni zanos niewielkie porcje makaronu bedzomnym kotom na osiedlu.....rowniez one beda ci wdzieczne...w taki mroz !

Odp: Co zrobić z makaronem?

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
makaron nie nadaje sie do mrożenia... niestety.. kiedys mi przemarzl przez przypadek i był juz beee

Odp: Odp: Co zrobić z makaronem?

Darth Vader napisał(a):

ale ugotowany? Chyba takiego nie ususzę?


Zrob jakas zapiekanke....ugotowanego makaronu nie mrozilam i z tego co wiem taki zamrozony i odmrozony makaron bedzie wodnisty i bedzie sie kruszyl.....ale mowie ....osobiscie nie mam z tym zadnego doswiadczenia....

Odpowiedz na/ edytuj Co zrobić z makaronem?