Egzotyka i inne... dziwactwa ;)

Obserwuj wątek

Odp: Egzotyka i inne... dziwactwa ;)

Babciagramolka
Caviart - zielony ,, kawior ,, z alg morskich o smaku Wasabi

Tak wygląda wczorajszy zakup. Smakuje jak chrzan Wasabi a wygląda jak kawior tyle , ze zielony .Fantastyczny i smakowo i do dekoracji. W sumie nie najgorzej z cebą .Za ten słoiczek dałam w Geanie 9,99 zł. A starczy na długo .
Np na jajka to po kilka kuleczek starczy położyć .Był jeszcze czerwony i czarny z alg .

Zdaje się , ze kuchnia molekularna zaczyna nam wkraczać w życie .
obrazek obrazek

Odp: Egzotyka i inne... dziwactwa ;)

Babciagramolka
A ja ostatnio kupiłam Galangal i będę wypróbowywać .
Tu trochę do poczywania o nim :za http://pl.wikipedia.org/wiki/Galangal

,,...Galangal - przyprawa o imbirowo-pieprzowym smaku stosowana w kuchni tajskiej i kuchni indonezyjskiej do zup i curry. Surowcem jest kłącze dwóch gatunków z rodzaju Alpinia, spokrewnionej z imbirem. Istnieją dwie odmiany, różniące się rozmiarami kłączy, barwą i smakiem: galangal większy Kaempferia galanga (ang. greater galangal) oraz galangal mniejszy Alpinia officinarum (ang. lesser galangal). [1]
Zastosowanie w medycynie [edytuj]

Podobnie jak imbir, bywa podawany przy chorobie lokomocyjnej, pomaga w zaburzeniach żołądkowych.[2]

Najnowsze doniesienia brytyjskich naukowców z londyńskiego King's College wskazują, że galangal ma właściwości, które mogą być skuteczne w terapii nowotworowej. [potrzebne źródło] Ma również pewne właściwości psychoaktywne, sklasyfikowane jako stymulujące i rozjaśniające umysł, choć niektórzy wskazywali bardziej uczucie relaksu. .."


obrazek

Odp: Odp: Egzotyka i inne... dziwactwa ;)

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
mnie najbardziej zaintrygował sumak, ciekawy smak, taki lekko kwaśny...

Odp: Egzotyka i inne... dziwactwa ;)

Babciagramolka
Pękny zestaw - zazdroszcze kuminu .

Odp: Odp: Egzotyka i inne... dziwactwa ;)

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
dostałam w prezencie zestaw przypraw, świeżo przywiezione z Turcji...
obrazek obrazek


zmieniono 1 raz (ostatnio 24 kwi 2010 16:56 przez Pyza)

Odp: Egzotyka i inne... dziwactwa ;)

Babciagramolka
Dziczyzna i sarninka - super .Tylko , ze musi skruszeć w marynacie inaczej,,wiatrem " czuć . Często kupuję w sklepie z dziczyzną .Na zdjęciach :
-Sarnina pieczona z marynaty
-Pieczeń z dzika z grzybami z Garnka rzymskiego
obrazek obrazek

Odp: Egzotyka i inne... dziwactwa ;)

gorcz
  • gorcz

  • Posty: 2
  • Przepisy: 1
  • Artykuły: 0
Ja nie będę zbyt oryginalny ale chcę podzielić się moim doświadczeniem a propos kosztowania ośmiornicy. Próbowałem jej w Grecji w sosie pomidorowym z ziołami i muszę przyznać, że do dziś pamiętam jej smak w ustachByła pyszna i przypominała bardzo delikatne mięso z kurczaka.

A co sądzicie o naszych "typowo" polskich dzikich mięsach typu sarnina, czy dziczyzna?

Odp: Odp: Egzotyka i inne... dziwactwa ;)

KiBolek
  • KiBolek

  • Posty: 4
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Durian-śmierdzi siarką, przez kilka godzin intensywnego wietrzenia nie dało się pozbyć tego zapachu, ale jak się już przemóc to smakuje fajnie- jak czosnek ze śmietanką.

Kwiat jonjoli/ dżondżoli- gruzińskie paskudztwo pierwsza klasa,tylko jako zakąska do wódki się sprawdza.

Zgniłe śledzie-skandynawski przysmak, słodkie paskudne, i tak jak gruzińskie kwiaty, bez wódki ani rusz niestety

Odp: Egzotyka i inne... dziwactwa ;)

Cyprian 75
Fajnie jeśli ktoś nie smakował takiej kawy i nie wie z czego się ją przyżądza Naprawdę jest pyszna

Odp: Odp: Egzotyka i inne... dziwactwa ;)

caroline1983
Miechunke kilka lat temu wychodowałam we własnym ogródku. Moim zdaniem jest całkiem smaczna

Odpowiedz na/ edytuj Egzotyka i inne... dziwactwa ;)