Jak zrobić dobre zdjęcie potrawy????

Obserwuj wątek

Odp: Jak zrobić dobre zdjęcie potrawy????

Noruas
  • Noruas

  • Posty: 228
  • Przepisy: 549
  • Artykuły: 40
Niesamowicie mi pomogłyście !
A to mój skromny wyraz wdzięczności:
http://gotujzgulgotkiem.blogspot.com/2013/04/przeom-fotograficzny.html

Odp: Odp: Jak zrobić dobre zdjęcie potrawy????

zewa
  • zewa

  • Posty: 1113
  • Przepisy: 2423
  • Artykuły: 131
Noruas napisał(a):

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi Pomogło! Zaczęłam z większą odwagą przestawiać różne funkcje. Skończyło się na tryb: automat (zamiast malującego na niebiesko programu) oraz efektu zdjęcia: las (bez lampy! O niebo lepiej!
Bajtek- masz racje, przede mną dużo nauki! Ale się nie poddam. Niestety z lampy nie da rady zrezygnować, bo ze względu na studiowanie dwóch kierunków jedzenie robię po zajęciach i nauce, czyli jak już światła dobrego nie ma
Zewa- masz super zdjęcia ! jak się dorobisz aparatu będziesz artystką!
Co do obróbki programem, korzystam z niego tylko do ramki, bo chcę pokazać realny efekt mojej pracy

A ja dziękuję za miłe słowa
Każdy z nas się ciągle uczy techniki robienia zdjęć. I naprawdę myślę, że nie mamy się czego wstydzić. Oczywiście są wyjątki, ale ogólnie jest dobrze. Takie jest moje zdanie oczywiście

Odp: Jak zrobić dobre zdjęcie potrawy????

Noruas
  • Noruas

  • Posty: 228
  • Przepisy: 549
  • Artykuły: 40
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi Pomogło! Zaczęłam z większą odwagą przestawiać różne funkcje. Skończyło się na tryb: automat (zamiast malującego na niebiesko programu) oraz efektu zdjęcia: las (bez lampy! O niebo lepiej!
Bajtek- masz racje, przede mną dużo nauki! Ale się nie poddam. Niestety z lampy nie da rady zrezygnować, bo ze względu na studiowanie dwóch kierunków jedzenie robię po zajęciach i nauce, czyli jak już światła dobrego nie ma
Zewa- masz super zdjęcia ! jak się dorobisz aparatu będziesz artystką!
Co do obróbki programem, korzystam z niego tylko do ramki, bo chcę pokazać realny efekt mojej pracy
obrazek

Odp: Jak zrobić dobre zdjęcie potrawy????

zewa
  • zewa

  • Posty: 1113
  • Przepisy: 2423
  • Artykuły: 131
Jak wiecie ja swoje zdjęcia robię aparatem w telefonie komórkowym. Od grudnia mam inny telefon i niby jest dobry, ma więcej mega pikseli to nie mogę ustawić makro bo po prostu tej funkcji nie ma. A trochę mnie to wkurza, ale suma sumarum to myślę, że jak na komórkę to fotki nie są złe. Może kiedyś się dorobię super aparatu i będzie jeszcze lepiej.
A tak na marginesie to ostatnio widziałam program w telewizji jak to obrabiają zdjęcia i nawet z zakalca wyczarowali piękne puszyste ciasto a to wszystko za sprawą komputera. Tak więc ogólnie rzecz biorąc powinniśmy być dumni ze swoich zdjęć.

Odp: Jak zrobić dobre zdjęcie potrawy????

bajtek
  • bajtek

  • Posty: 249
  • Przepisy: 52
  • Artykuły: 0
To jestem bardzo zaskoczona, że bez lampy mają taki kolor niebieski......... Zdjęcie poniżej robiłam bez lampy , w dzień pochmurny i deszczowy.
obrazek

Odp: Odp: Odp: Jak zrobić dobre zdjęcie potrawy????

Noruas
  • Noruas

  • Posty: 228
  • Przepisy: 549
  • Artykuły: 40
edytaha napisał(a):

Noruas napisał(a):

Zdjęcia bez efektów, robione na macro, w pełnym dziennym, jasnym świetle (na parapecie).
Pierwsze bez lampy, drugie z.

O kurcze, to zdjęcie jest trochę... niebieskie! Może musisz wejść gdzieś głębiej w ustawienia aparatu, albo trafił Ci się taki felerny egzemplarz jak mnie?
Ja na przykład nie mogę robić zrobić zdjęcia w zbliżeniu, bo obraz kompletnie się rozmazuje. W poprzednim aparacie tak nie miałam


No właśnie bez lampy tak to u mnie wygląda... W funkcjach "grzebałam" ale tak by niczego nie zepsuć- nie ukrywam, że jestem w tym zupełnym laikiem.
Zdjęcia robione z aparatu moich rodziców (dużo starszego) w makro są o niebo lepsze- tylko z kolei on pożera baterię w 15-20 minut Co więcej, akumulator trzeba ładować tuż przed fotografowanie, bo inaczej uważa, że jest rozładowany... Dlatego próbuję się pogodzić z moim aparatem. Ale faktycznie wydaje mi się, że on już zwyczajnie się psuje... np. w jednym punkcie (na samej gorze, po lewej) zawsze robi kropkę (czyszczony był nie raz, to nie brud)

Odp: Odp: Jak zrobić dobre zdjęcie potrawy????

edytaha
  • edytaha

  • Posty: 1003
  • Przepisy: 992
  • Artykuły: 3
Noruas napisał(a):

Zdjęcia bez efektów, robione na macro, w pełnym dziennym, jasnym świetle (na parapecie).
Pierwsze bez lampy, drugie z.

O kurcze, to zdjęcie jest trochę... niebieskie! Może musisz wejść gdzieś głębiej w ustawienia aparatu, albo trafił Ci się taki felerny egzemplarz jak mnie?
Ja na przykład nie mogę robić zrobić zdjęcia w zbliżeniu, bo obraz kompletnie się rozmazuje. W poprzednim aparacie tak nie miałam

Odp: Jak zrobić dobre zdjęcie potrawy????

Noruas
  • Noruas

  • Posty: 228
  • Przepisy: 549
  • Artykuły: 40
Zdjęcia bez efektów, robione na macro, w pełnym dziennym, jasnym świetle (na parapecie).
Pierwsze bez lampy, drugie z.
obrazek obrazek


zmieniono 1 raz (ostatnio 20 kwi 2013 15:38 przez Noruas)

Odp: Jak zrobić dobre zdjęcie potrawy????

Noruas
  • Noruas

  • Posty: 228
  • Przepisy: 549
  • Artykuły: 40
Mamy jednak inny sprzęt. jak zrobię zdjęcia bez lampy to kolory nawet w najmniejszym stopniu nie są podobne do rzeczywistych. Zaraz wrzucę próbkę

Odp: Odp: Odp: Jak zrobić dobre zdjęcie potrawy????

bajtek
  • bajtek

  • Posty: 249
  • Przepisy: 52
  • Artykuły: 0
Noruas napisał(a):

A ja się staram, do rad się stosuję, a mój aparat i tak sam sobie dobiera wszystko. Bez lampy nic nie widać, z lampą błyszczy wszystko...
Korzystam z Samsunga ES55. Ktoś ma może z nim doświadczenia i poradzi?
Bo się ze mnie w domu śmieją, że tylko fotografuję jedzenie zamiast jeść A tak na serio naprawdę poświęcam temu dużo czasu a skutki mizerne


Ja również mam Samsunga ES60 i jak widzisz, zdjęcia wychodzą jak powyżej. Zapoznaj się dobrze z instrukcją obsługi, wyłącz lampę i staraj się robić zdjęcia przy oświetleniu naturalnym /blisko okna/. I pamiętaj, ze jakość zdjęć nie zależy tylko i wyłącznie od aparatu, w dużej mierze zależy to od Ciebie ! :O)

Odpowiedz na/ edytuj Jak zrobić dobre zdjęcie potrawy????