Jak zrobić dobre zdjęcie potrawy????

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Jak zrobić dobre zdjęcie potrawy????

edytaha
  • edytaha

  • Posty: 1003
  • Przepisy: 992
  • Artykuły: 3
Agiatis napisał(a):

Też mam kwiatka w swoim - to pewnie to

W moim aparacie ikonka kwiatka jest opisana jako makro, ale, i nie wiem czy tak powinno być, po ustawieniu, podczas robienia zdjęcia włącza się lampa błyskowa. Natomiast mam też ikonkę z nożem i widelcem, ale ta znowu wymaga dziennego światła, albo profesjonalnego oświetlenia. W rezultacie nastawiam na automat i robię duuużo zdjęć, aż wreszcie któreś mi się spodoba

Odp: Odp: Jak zrobić dobre zdjęcie potrawy????

Agiatis
  • Agiatis

  • Posty: 57
  • Przepisy: 232
  • Artykuły: 0
Też mam kwiatka w swoim - to pewnie to

Odp: Odp: Odp: Jak zrobić dobre zdjęcie potrawy????

agabi22
  • agabi22

  • Posty: 334
  • Przepisy: 523
  • Artykuły: 9
bajtek napisał(a):

agabi22 napisał(a):

już wiem że mój aparat może robić zdjęcia makro, tylko nie wiem gdzie to się ustawia może ktoś kto się zna na aparatach podpowie?
to mój aparat:
http://www.e-cyfrowe.pl/kodak-easyshare-z1012-is-czarny-p-8213.html


Agabi22.. otrzymałaś w swoim zestawie również:
Zestaw zawiera:


* instrukcja obsługi PL /kopia z tej stronki, którą podałaś/
i... po dokładnym zapoznaniu się, na pewno znajdziesz opis funkcji MAKRO




oj, dziękuję za poradę, gdybym miała instrukcję , pewnie bym ją przeczytała
pozdrawiam

Odp: Odp: Jak zrobić dobre zdjęcie potrawy????

bajtek
  • bajtek

  • Posty: 249
  • Przepisy: 52
  • Artykuły: 0
agabi22 napisał(a):

już wiem że mój aparat może robić zdjęcia makro, tylko nie wiem gdzie to się ustawia może ktoś kto się zna na aparatach podpowie?
to mój aparat:
http://www.e-cyfrowe.pl/kodak-easyshare-z1012-is-czarny-p-8213.html


Agabi22.. otrzymałaś w swoim zestawie również:
Zestaw zawiera:


* instrukcja obsługi PL /kopia z tej stronki, którą podałaś/
i... po dokładnym zapoznaniu się, na pewno znajdziesz opis funkcji MAKRO

Odp: Jak zrobić dobre zdjęcie potrawy????

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
Witam.
Ja zanim dodam zdjęcie do napstrykam ich kilkanaście a czasami kilkadziesiąt.Niby takie same a jednak detale je różnią,później robię pod innym kątem z innej strony i to samo.Najgorzej jest z wyborem.Eliminuję po kilka a na koniec mam dylemat,które wybrać.
Choć zdarza się,że żadne mi się nie podoba, bo robione jest wieczorem i nijak światło mi nie pasuje.Biegam z talerzem po domu i ustawiam w różnych miejscach i i tak nie jestem zadowolona z rezultatu.A że dni teraz krótkie a wracam już po ciemku, to sezon nie jest dla mnie łaskawy.
Wiele nauczyłam się odkąd zaczęłam ok.3 lata temu dodawać przepisy i jak widzę swoje pierwsze zdjęcia to zauważam same błędy.Starałam się obserwować najlepszych jak sobie radzą ale i aparat też jest ważny.Lustrzanki co prawda nie mam,ale córki aparat mi wystarcza.

Odp: Jak zrobić dobre zdjęcie potrawy????

p.jola1
  • p.jola1

  • Posty: 215
  • Przepisy: 919
  • Artykuły: 9
To ja dodam swoje trzy grosze. Początkowo robiłam zdjęcia telefonem komórkowym, co widać w moich początkowych zdjęciach przy przepisach, bez zasad znajomości fotografii, dekoracji itp. Teraz posługuję się aparatem Canon, który zamówiłam sobie tutaj jako nagrodę. Zaczęłam trochę czytać o zasadach fotografowania dań, korzystałam z rad innych osób jak obrabiać zdjęcia, kupiłam małe, fikuśne naczynia, które dobrze wyglądają na zdjęciach, ustawiam je przy świetle dziennym przy oknie, dobieram odpowiednie tło i dodatki, wiem że jeszcze mi daleko do doskonałości, ale porównując z moimi początkami to wg mnie nie wygląda to źle.

Odp: Odp: Jak zrobić dobre zdjęcie potrawy????

agabi22
  • agabi22

  • Posty: 334
  • Przepisy: 523
  • Artykuły: 9
Netka napisał(a):

...a ja jak robię makro to mam zawsze rozmazane zdjęiaa wlaśiwie to miałam w poprzednim aparaie,ale teraz przed cwilką sprawdziłam w nowym no i mambyć może w tamtym nie miałam dokładnie ustawione



i ja zrobiłam zdjęcie w makro i jest rozmazane, od czego to zależy?

Odp: Jak zrobić dobre zdjęcie potrawy????

Netka
  • Netka

  • Posty: 1327
  • Przepisy: 408
  • Artykuły: 0
...a ja jak robię makro to mam zawsze rozmazane zdjęiaa wlaśiwie to miałam w poprzednim aparaie,ale teraz przed cwilką sprawdziłam w nowym no i mambyć może w tamtym nie miałam dokładnie ustawione

zmieniono 1 raz (ostatnio 07 gru 2011 15:25 przez Netka)

Odp: Odp: Jak zrobić dobre zdjęcie potrawy????

agabi22
  • agabi22

  • Posty: 334
  • Przepisy: 523
  • Artykuły: 9
-Natka- napisał(a):

Agabi22!
Miałam prawie identyczny aparat co Ty (Kodak Easyshare Z1015 IS). Tryb makro ustawiasz pokrętłem znajdującym się na górze aparatu. Przekręcasz go w pozycje SCN, na wyświetlaczu pojawią Ci się różne ikonki i strzałkami szukasz ikonki przedstawiającej kwiatka (to jest tryb makro). Popróbuj a na pewno znajdziesz!
Pozdrawiam!



Mam dziękuję

Odp: Jak zrobić dobre zdjęcie potrawy????

-Natka-
  • -Natka-

  • Posty: 93
  • Przepisy: 110
  • Artykuły: 34
Agabi22!
Miałam prawie identyczny aparat co Ty (Kodak Easyshare Z1015 IS). Tryb makro ustawiasz pokrętłem znajdującym się na górze aparatu. Przekręcasz go w pozycje SCN, na wyświetlaczu pojawią Ci się różne ikonki i strzałkami szukasz ikonki przedstawiającej kwiatka (to jest tryb makro). Popróbuj a na pewno znajdziesz!
Pozdrawiam!

Odpowiedz na/ edytuj Jak zrobić dobre zdjęcie potrawy????