Konkurs - Stoliczku nakryj się z... Unoldem!

Obserwuj wątek

Odp: Konkurs - Stoliczku nakryj się z... Unoldem!

ami91
  • ami91

  • Posty: 8
  • Przepisy: 273
  • Artykuły: 4
Produktem firmy Unold jaki przydałby się najbardziej w mojej kuchni jest mikser planetarny.
Uwielbiam gotować potrawy, piec ciasta i ciasteczka, a także robić domowe makarony czy pieczywo. Specjalnie dobrane końcówki do miksera jakimi są: hak do wyrabiania ciasta, końcówka do miksowania i trzepaczka z pewnością pozwoliłyby mi na skupieniu się na swoich umiłowanych czynnościach.
Bardzo często robię w domu majonezy, sosy, a także ubijam śmietanę i pianę z białek na słodkie bezy. Lekkie i puszyste ciasta jak biszkopty to podstawa w mojej kuchni. Z pewnością więc, trzepaczka była by doskonale i często wykorzystywana.
Robiąc w domu sernik zazwyczaj używam mieszadła, ponieważ doskonale możne poradzić sobie w gęstą konsystencją. Ta końcówka świetnie sprawdza się też podczas robienia ciasta na pierogi (które kochają wszyscy), a także ciasta kruchego czy pierników. Jak wiadomo Boże Narodzenie bez piernika nie ma swojego charakteru, tak jak Wielkanoc bez mazurka. Mieszadła używam też przy robieniu puree z gotowanych warzyw i przygotowania mięsa na kotlety mielone. A zatem również i ta końcówka jest niezbędna.
Z kolei do robienia domowego pieczywa (od bułeczek, poprzez chałki aż do chrupiących bochenków chleba) używam końcówki z hakiem. Zarówno ciasta na pizzę jak i ciasta na makaron inną końcówką niż hak nie wyrobię, dlatego jest niezwykle cenna w mojej kuchni.
Oczywiście to nie ją jedyne czynności jakie mogłabym wykonywać mikserem planetarnym, ponieważ uważam, że ma on znacznie szersze zastosowanie. Zaliczyłabym do nich ułatwienie robienia przetworów, ponieważ doskonale poradziłby sobie z rozmieszaniem konsystencji na konfitury, koncentraty czy inne sosy i dżemy. Oczywiście nie należy zapomnieć, że przy każdej z wcześniej opisanych czynności bezwzględnie potrzebna jest łopatka do dokładnego wyjęcia zawartości z misy.
Mam nadzieje, że wyczerpująco opisałam potrzebę posiadania miksera planetarnego w swojej kuchni

Odp: Konkurs - Stoliczku nakryj się z... Unoldem!

onlyme30
  • onlyme30

  • Posty: 2
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
W mojej kuchni najbardziej pożądanym urządzeniem Unold byłby automat do pieczenia chleba. Niejednokrotnie zdarzało mi się jadać wypieki upieczone przez znajomych w domowym zaciszu i muszę przyznać, że były wyjątkowo smaczne i na swój sposób unikalne. Ja również chciałabym dla swojej rodziny upiec chleb, który będzie nie tylko zdrowy, ale i z dodatkami jakie tylko sobie wymarzę. Biały, razowy czy mieszany, ze słonecznikiem z kminkiem czy z ziołami - taki domowy chlebek byłby rumiany, pulchny i przede wszystkim smaczny i aromatyczny. I pomyśleć że wszystkie składniki wsypuję, potem czekam, a na koniec delektuję się - poezja dla smaku i zmysłów, gdy cały dom pachnie chlebem. Z takich urządzeniem pieczenie to prawdziwa przyjemność w której pragnęłabym zasmakować

Odp: Konkurs - Stoliczku nakryj się z... Unoldem!

ajam
  • ajam

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
ajam Najbardziej przypadł mi do gustu mikser planetarny, gdyż jest on zgrabny ,ładny i wydajny .Służy do mieszania , wyrabiania, ubijania ,każda gospodyni kocha go jak mama. Za pomocą niego zrobimy desery , pizze i pieczywa , a produkty te zbliżą nas do nieba. Wszystkie planety świata będą nam zazdrościć miksera i 1000 gości .Każdy dzień z mikserem to nie lada gradka dla smakosza i niejadka . Kuchnia z tym mikserem jest nie byle jaka , wszystko on potrafi - działa aż do końca świata.

Odp: Konkurs - Stoliczku nakryj się z... Unoldem!

Marion90
  • Marion90

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Witam! Gotuję co prawda od niedawna ale staram się aby moje dania smakowały wszystkim domownikom. W mojej kuchni brakuje mi urządzenia do szybkiego gotowania jajek. Jajowar firmy UNOLD jest bardzo prosty w obsłudze i gwarantuje równomierne gotowanie się jajek. Gdy jajka są już ugotowane można łatwo wyjąć je z urządzenia i nie grozi przy tym poparzenie Dodatkowy atut dla mnie to system dźwiękowy informujący o zakończeniu gotowania, co sprawia iż gotowanie jajek na śniadania czy kolacje staje się wręcz przyjemnością.

Odp: Konkurs - Stoliczku nakryj się z... Unoldem!

gosiaczektymka
Gdy za torcik się zabieram,mnóstwo gadżetów zbieram:
i mikser(spadek po mamie),łopatkę w tym moim kramie,
śmietanę pyszną ubić chcę...ale znów w tym punkcie utknę,
Miska biała popękana,pobiegnę niewypłakana
Sąsiadka uratuję mnie,bo ma to o czym dawno śnie
Niesie mi srebrne cudeńko ,"Niemieckiej jakości Rybeńko"
Ciasto z hakiem wyrobiłam,śmietankę pyszna ubiłam,
i łopatką nałożyłam,taki to tort upichciłam.
Miska szybko do zmywarki,sprzęt się wie Unold marki
Z płynną regulacją prędkości to nie żart.
ale do tego już rymu nie mam

Ale jak widać udał się tort,bo gotowanie to mój sport,
Tyle ,że ja nie Justyna,i potrzebna mi maszyna
Sprawna,solidna,własna,a nie złamana stara łopatka.
obrazek

Odp: Konkurs - Stoliczku nakryj się z... Unoldem!

AskaK31
  • AskaK31

  • Posty: 2
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Witam, superowe nagrody widzę w tym konkursie, zwłaszcza mikser. Byłabym wniebowzięta gdybym go wygrała...te cicha i desery, marzenie. Kuzynka posiada taki i jest z niego bardzo zadowolona, uważa że jest to najlepszy prezent ślubny jaki dostała. Moje córcie chętnie cioci pomagają przy obsłudze tej "wypasionej maszynerii".

Co do sprzętu kuchennego firmy Unold to ja stawiam zdecydowanie na sokowirówkę. Nie wyobrażam sobie życia bez soków. Moja już niestety "dogorywa" mam nadzieję, że zajączek wielkanocny o tym wie....i zna stronkę http://unoldagd.pl/.
Dziennie robię soczki jak nie owocowe (jabłko, pomarańcz, cytryna bądź grejpfrut), to znowu warzywno - owocowe typu Kubuś. Wiem co piję. Nawet mój najmłodszy niejadek , który nie je warzyw ani owoców da się przekonać na soczek (zawsze wlewam do wymyślnego pucharka daję kostkę lodu i słomkę).
Na stronce doczytałam, że sokowirówka Unold jest bardzo wydajna, posiada dwa stopnie prędkości oraz jest bardzo łatwa w montażu i utrzymaniu w czystości. Podoba mi się też oryginalny pojemniczek na sok, mój stary model nie posiada, dlatego trudno jest utrzymać porządek w trakcie przyrządzania soczków!


Pozdrawiam serdecznie AskaK31





Odp: Konkurs - Stoliczku nakryj się z... Unoldem!

AskaK31
  • AskaK31

  • Posty: 2
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Witam, superowe nagrody widzę w tym konkursie, zwłaszcza mikser. Byłabym wniebowzięta gdybym go wygrała...te cicha i desery, marzenie. Kuzynka posiada taki i jest z niego bardzo zadowolona, uważa że jest to najlepszy prezent ślubny jaki dostała. Moje córcie chętnie cioci pomagają przy obsłudze tej "wypasionej maszynerii".

Co do sprzętu kuchennego firmy Unold to ja stawiam zdecydowanie na sokowirówkę. Nie wyobrażam sobie życia bez soków. Moja już niestety "dogorywa" mam nadzieję, że zajączek wielkanocny o tym wie....i zna stronkę http://unoldagd.pl/.
Dziennie robię soczki jak nie owocowe (jabłko, pomarańcz, cytryna bądź grejpfrut), to znowu warzywno - owocowe typu Kubuś. Wiem co piję. Nawet mój najmłodszy niejadek , który nie je warzyw ani owoców da się przekonać na soczek (zawsze wlewam do wymyślnego pucharka daję kostkę lodu i słomkę).
Na stronce doczytałam, że sokowirówka Unold jest bardzo wydajna, posiada dwa stopnie prędkości oraz jest bardzo łatwa w montażu i utrzymaniu w czystości. Podoba mi się też oryginalny pojemniczek na sok, mój stary model nie posiada, dlatego trudno jest utrzymać porządek w trakcie przyrządzania soczków!





Odp: Konkurs - Stoliczku nakryj się z... Unoldem!

MaryLou
  • MaryLou

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Wyciskarka do owoców jest tym, o czym moja kuchnia marzy,
Taki sprzęt musi żyć długo, zanim początek kolejnego wieku skojarzy.
Bogata w niezbędne opcje, z niskimi obrotami -
Takie cudo najlepiej radzi sobie z niesfornymi owocami!
Poliwęglan ilości soku przyjacielem,
Z jego pomocą wyciśniemy go wiele!
Istotnym jest, aby utrzymać ten cenny sprzęt w czystości,
Aby niewątpliwą jakością i błyskiem cieszyć oczy gości.
Nie każdy w soku z miąższem się lubuje,
Dlatego możliwość oddzielenia go od napoju szanuję.
Dodatkowe akcesoria służą swą pomocą,
Zdrowy sok i witaminy nasz organizm ozłocą!
Dlatego właśnie wyciskarka firmy Unold mą kuchnię przyozdobi,
Bo ktoż lepszy sok specjalnie dla mnie zrobi!

Odp: Konkurs - Stoliczku nakryj się z... Unoldem!

Zayl
  • Zayl

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Razem z moją dziewczyną
Tym zwariowanym kucharzem
Szalejemy za maszyną
Którą operować będziemy razem

Wspaniały mikser planetarny
Bo o tym cudzie tu tworzę
Kuchenny przyrząd legendarny
Z nim kulinarne cuda o każdej porze

Wszak niemiecka to jakość
Niezawodne cechy
Potraw tworzy różnorodność
Dla domowników uciechy

Cztery litry pojemności
Multum wytworzy tu rzeczy
Płynna regulacja prędkości
Niedokładności w kuchni przeczy

Już widzę te ciasta,
Bezy, makowce, pierniki
Pomysłów baza się rozrasta
Zapiszemy o tym całe dzienniki

Taki mikser dla mnie i dziewczyny
Nic więcej nawet na gwiazdkę nie chcemy
Bo właśnie o takim sprzęcie marzymy
On rozwiąże nasze kulinarne problemy!

Odp: Konkurs - Stoliczku nakryj się z... Unoldem!

kugelchen
  • kugelchen

  • Posty: 1
  • Przepisy: 10
  • Artykuły: 0
Od dawna marzę o robocie planetarnym Unold. Bardzo pragnę by moje ciasta i potrawy były doskonałe. Nie jestem zawodowym cukiernikiem, nie jestem wybitną kucharką, nie jestem też mistrzem piekarstwa Jestem prostą amatorką, która kocha piec i gotować, dla której kuchnia powoli staje się hobby, która codziennie odnajduje w sobie tę pasję. Prowadzę początkującego bloga kulinarnego, w którym dzielę się w wszystkim tym co kocham. Pichcenie w kuchni jest moim nałogiem, któremu staram się poświęcić każdą wolą chwilę. Piekę chleb, robię zakwas, przygotowuję pasztety. Gotuję dla dzieci, męża, gości, dla wszystkich tych , którzy odwiedzają mojego bloga. Godzinami szukam nowych inspiracji kulinarnych, innych rozwiązań .Wciąga mnie to niesamowicie, choć nie zawsze wszystko mi wychodzi, nie poddaję się i analizuje swoje błędy. Niestety pieczenie i gotowanie ma swoje prawa w kuchni i potrzebuje odpowiedniego sprzętu. Od dawna marzę o robocie planetarnym. Ułatwiłby mi znacznie pracę w mojej kuchni, nie zamęczałabym już rodziny źle wyrobionym chlebem, czy babka piaskową ( to niestety jest moja zmora, która goni mnie po moim obejściu ). Nie raz miałam ochotę wyrzucić potrawę do kosza bo kiedy mi się wydawało ,że wszystko zrobiłam dobrze , danie znów było kompletną klapą. Robot taki jest dużym wydatkiem niestety moja skarbonka ciągle jest głodna, a portfel nabawił się anoreksji, wciąż brakuje mi środków na spełnienie tego marzenia. A ja tak bardzo chcę by moje potrawy były zauważone! Chce aby inni doceniali ich smak . Pragnę by wszyscy mówili –Tak, jej kuchnia jest wyjątkowa.
obrazek obrazek obrazek

Odpowiedz na/ edytuj Konkurs - Stoliczku nakryj się z... Unoldem!