Nietypowe nalewki

Obserwuj wątek

Odp: Nietypowe nalewki

Bartoszz
  • Bartoszz

  • Posty: 5
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Mi niestety żadna z orzechówek nie podeszła ale nalewka z rabarbaru brzmi smakowicie

Odp: Nietypowe nalewki

LauraPalmer
ja do tej pory byłam tradycjonalistką.. ale to o czym piszecie bardzo ciekawi. nalewka sosnowa.. fiu fiuuu.
ja w tym roku myślę o orzechówce, bo wiem, że może wyjść bardzo dobra.

Odp: Nietypowe nalewki

kołczu
  • kołczu

  • Posty: 741
  • Przepisy: 77
  • Artykuły: 1147
Cytryna + kawa Nie wiem na ile nietypowy smak, ja jednak pierwszy raz piłem wczoraj i byłem zachwycony, aż sam nastawię chyba

Odp: Odp: Odp: Odp: Nietypowe nalewki

Marika_1961
1)Likier z Dominikany,w butelce sa kawalki kory niestety nie pamietam z jakiego to drzewa,do tej butelki wlewa sie 1/3 pojemnosci rumu,1/3 czerwonego wina i 1/3 miodu.wszystko dokladnie wymieszac ,mocne w smaku

2)A ja ostatnio pilam z rabarbaru)Polecam
1 butelke 0,7 litra wodki
2 butelki 0,7 litra soku z rabarbaru
14 torebek cukru waniliowego
wszystkie skaldniki wymiszac i rozlac do butelek,pic zimne
obrazek obrazek

Odp: Odp: Odp: Nietypowe nalewki

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
nie, nie płuczę tylko lekko ocieram z tych brązowych łuseczek - potem zlewając o tak wszystko się przelewa przez gęste płótno albo gazę więc wszystkie farfocle zostaną odcedzone

Odp: Odp: Nietypowe nalewki

A czy ty te pędy płuczesz przed słodzeniem, czy wystarczy przefiltrować po?

Odp: Nietypowe nalewki

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
Tit, cukru mniej więcej tyle samo wagowo. Pędy trzeba trochę pokroić albo połamać w rękach, układać w słoju warstwami i przesypywać cukrem - dobrze jest trochę ubijać je jakimś drewnianym tłuczkiem. Wierzch musi być dobrze zasypany. Mogą stać na oknie bo nagrzewając się od światła szybciej puszczą sok. Jeśli "zjedzą" cały cukier z wierzchu to można dosypać. Powinny postać kilka tygodni - od 3 do 6

Odp: Nietypowe nalewki

Pyzo powiedz jakie proporcje? Mam około pół kilo pędów.

Odp: Odp: Odp: Nietypowe nalewki

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
moje pędy nastawione 2 dni temu już puściły sok
obrazek obrazek

Odp: Odp: Nietypowe nalewki

To bardzo ciekawe - nie pomyślałam o liczi. Ja nazbierałam młode pędy sosen i będę robić syrop piniowy no i nalewkę sosnową. Może nie jest nietypowa, ale dobra na gardło

Odpowiedz na/ edytuj Nietypowe nalewki