Parzenie kawy

Obserwuj wątek

Odp: Parzenie kawy

Woda z babcinej studni się sprawdza.Sama używam takiej.Nawet nie najlepszej jakości kawa zyskuje na smaku. Kawa na mineralce lub filtrowana może się schować.Czyli według mnie woda to podstawa.A jak do tego jeszcze dobry gatunek kawy to pełna extaza

Odp: Odp: Odp: Parzenie kawy

aDzius04
  • aDzius04

  • Posty: 145
  • Przepisy: 24
  • Artykuły: 7
MADZIALENKA napisał(a):

aDzius04 napisał(a):

mmm... czysta woda ze studni mojej babci i zalewanie "z góry"... wysoko trzymam czajnik... nie wiem czy to ma jakiś związek, ale bardziej mi smakuje

czajnik wysoko powoduje ze woda obnizy swoja temperature w czasi lania niektórzy mówia ze nie powinno sia zaparzac kawy wrzatkiem 100 C
A poza tym woda spadajac z wyzszej wysokosci robi wieksze zamieszanie w filizance co powoduje ze woda bardziej intensywnie omywa drobiny kawy wyciagajac z niej wiecej aromatu


no no... mamy tu prawdziwą encyklopedię
dzięki za wyjaśnienie. jednak ma to jakiś wpływ...

Odp: Odp: Parzenie kawy

MADZIALENKA
aDzius04 napisał(a):

mmm... czysta woda ze studni mojej babci i zalewanie "z góry"... wysoko trzymam czajnik... nie wiem czy to ma jakiś związek, ale bardziej mi smakuje

czajnik wysoko powoduje ze woda obnizy swoja temperature w czasi lania niektórzy mówia ze nie powinno sia zaparzac kawy wrzatkiem 100 C
A poza tym woda spadajac z wyzszej wysokosci robi wieksze zamieszanie w filizance co powoduje ze woda bardziej intensywnie omywa drobiny kawy wyciagajac z niej wiecej aromatu

Odp: Odp: Parzenie kawy

MADZIALENKA
Glumanda napisał(a):

No ja mam ta niemiecka..i tez mi nieraz nie smakuje...

Woda owszem na tu duzo do powiedzenia.. uzywam wody z filtra.. ale moze sprobuje raz zrobic na mineralce

na mineralce ble ble nie dobre herbata też

Odp: Parzenie kawy

aDzius04
  • aDzius04

  • Posty: 145
  • Przepisy: 24
  • Artykuły: 7
mmm... czysta woda ze studni mojej babci i zalewanie "z góry"... wysoko trzymam czajnik... nie wiem czy to ma jakiś związek, ale bardziej mi smakuje

Odp: Parzenie kawy

kamil0993
  • kamil0993

  • Posty: 105
  • Przepisy: 39
  • Artykuły: 52
albo z prawdziwej wiejskiej studni takiej jak ja korzystam czasem latem

tak nawiasem to fajną pracę ma barista

Odp: Parzenie kawy

zuzi
  • zuzi

  • Posty: 2077
  • Przepisy: 174
  • Artykuły: 13
Najlepsza woda jest w górach-taka z prawdziwego czystego źródełka.Jak jestem u teściowej to kawe pije ale tu na śląsku to kawa mi nie podchodzi-nawet ta najlepsza-firmowa.

Odp: Parzenie kawy

Glumanda
  • Glumanda

  • Posty: 587
  • Przepisy: 111
  • Artykuły: 3
No ja mam ta niemiecka..i tez mi nieraz nie smakuje...

Woda owszem na tu duzo do powiedzenia.. uzywam wody z filtra.. ale moze sprobuje raz zrobic na mineralce

Odp: Parzenie kawy

zuzi
  • zuzi

  • Posty: 2077
  • Przepisy: 174
  • Artykuły: 13
Dużo zależy od wody jakiej używamy do parzenia kawy.

Odp: Parzenie kawy

ptychu
  • ptychu

  • Posty: 656
  • Przepisy: 102
  • Artykuły: 32
Coś w tym jest. Niby ta sama kawa, to samo opakowanie a smakuje inaczej.

Odpowiedz na/ edytuj Parzenie kawy