Parzenie kawy

Obserwuj wątek

Odp: Parzenie kawy

Natala1210
  • Natala1210

  • Posty: 2155
  • Przepisy: 770
  • Artykuły: 5
Ja osobiście kawy nie pijam,ale mój mąż i owszem,ale tylko rozpuszczalną i tylkotą przywożoną z Niemiec,bo mówi,że te nasze o wiele gorzej smakują mimo,że są tej samej firmy.

Odp: Odp: Odp: Parzenie kawy

Glumanda
  • Glumanda

  • Posty: 587
  • Przepisy: 111
  • Artykuły: 3
malgorzata napisał(a):

Glumanda napisał(a):

Kawa popsula sie ostatnio... kupuje drogie gatunki kawy a niejednokrotnie nie maja nawet te kawy takiego aromatu, jaki mialy kiedys. Swiezo zmielona i zaparzona kawa... nie pachnie na nic.. tzn.. zapach jest jakby byla juz 10 razy zaparzona
Wode do zaparzania kawy mam z dzbanka z filtrem Brita. Kiedys gdy kupowalismy kawe w miescie w jakims sklepiku Tchibo.. i kazalismy ja zaraz cala zmielic...
ta zapach jej byl taki silny.. ze az mdlilo..a teraz.. trzeba ja nosem wciagnac... i nic..
Moze to przez to, ze tendencje wszedzie sa na wiecej.. taniej... za darmo... pracownikom minimalnie..a kierownictwu kokosy... ziemia sie wyjalawia..a nawozy uzupelniajace to wyjalowienie..nie sa w stanie aby temu podolac.. czego sie od nich oczekuje.
Oglnie to parzymy ja przewaznie w expresie do kawy, uzywajac wody filtrowanej.. a kawa jest zawsze swiezo zmielona.
Do tego troczke mleka kondensowanego.. moj maz z cukrem..a ja bez

Glumanda, sprubuj kawy z Bio-sklepow!

No wlasnie ostatnio tylko taka pijam.. ale tez nie ma zadnej rewelacji.
Jedyna, ktora byla godna polecenia.. to co prawda nie Bio.. ale od Jacobs "Synnfonie" sa trzy rodzaje. Kupuje je w calych ziarnach i sama miele. Jest dosc droga. ok 6€ 500g.
obrazek obrazek obrazek

Odp: Odp: Parzenie kawy

malgorzata
ptychu napisał(a):

A jak z kawą rozpuszczalną? Czy są wśród nas jej zwolennicy?

Ja pije czesto kawe rozpuszczalna, bo w moim domu jestem jedynna zwolenniczka kawy i jestem czesto zbyt leniwa aby zaparzyc sobie porzadna kawe. To juz musi byc niedziela, albo jakies inne walentynki czy cos.
Nescafe Gold - w czerwonym kubku. Hektolitry!

Odp: Odp: Parzenie kawy

malgorzata
Glumanda napisał(a):

Kawa popsula sie ostatnio... kupuje drogie gatunki kawy a niejednokrotnie nie maja nawet te kawy takiego aromatu, jaki mialy kiedys. Swiezo zmielona i zaparzona kawa... nie pachnie na nic.. tzn.. zapach jest jakby byla juz 10 razy zaparzona
Wode do zaparzania kawy mam z dzbanka z filtrem Brita. Kiedys gdy kupowalismy kawe w miescie w jakims sklepiku Tchibo.. i kazalismy ja zaraz cala zmielic...
ta zapach jej byl taki silny.. ze az mdlilo..a teraz.. trzeba ja nosem wciagnac... i nic..
Moze to przez to, ze tendencje wszedzie sa na wiecej.. taniej... za darmo... pracownikom minimalnie..a kierownictwu kokosy... ziemia sie wyjalawia..a nawozy uzupelniajace to wyjalowienie..nie sa w stanie aby temu podolac.. czego sie od nich oczekuje.
Oglnie to parzymy ja przewaznie w expresie do kawy, uzywajac wody filtrowanej.. a kawa jest zawsze swiezo zmielona.
Do tego troczke mleka kondensowanego.. moj maz z cukrem..a ja bez

Glumanda, sprubuj kawy z Bio-sklepow!

Odp: Parzenie kawy

ptychu
  • ptychu

  • Posty: 656
  • Przepisy: 102
  • Artykuły: 32
A jak z kawą rozpuszczalną? Czy są wśród nas jej zwolennicy?

Odp: Parzenie kawy

zuzi
  • zuzi

  • Posty: 2077
  • Przepisy: 174
  • Artykuły: 13
Ja pamiętam te stare młynki do kawy na korbkę i później te elektryczne które strasznie buczały przy mieleniu.W Gliwicach jest sklep-kawiarnia chyba nazywa sie "Parzalnia kawy"-jest tam dużo gatunków kawy z całego świata chyba,są pozamykane w takich dużych słojach(oczywiście kawa jest w ziarenkach)-kiedyś moja przyjaciółka poprosiła mnie żebym poszła tam i kupiła jej kawę-oczywiście dała mi liste.Na miejscu mi ją zmielili i połączyli różne gatunki kawy tak jak było napisane na kartce-zapach był niesamowity-ja nie pijam kawy ale tam to miałam na nią ochotę.

Odp: Parzenie kawy

ptychu
  • ptychu

  • Posty: 656
  • Przepisy: 102
  • Artykuły: 32
Ja zdecydowanie bez cukru, ale za to z mleczkiem. Pamiętam zapach świeżo mielonej kawy z domu rodzinnego. Tego już nie zastąpią nasze półkowe kawy. Ale i tak lubię tę co mam.

Odp: Parzenie kawy

Glumanda
  • Glumanda

  • Posty: 587
  • Przepisy: 111
  • Artykuły: 3
Kawa popsula sie ostatnio... kupuje drogie gatunki kawy a niejednokrotnie nie maja nawet te kawy takiego aromatu, jaki mialy kiedys. Swiezo zmielona i zaparzona kawa... nie pachnie na nic.. tzn.. zapach jest jakby byla juz 10 razy zaparzona
Wode do zaparzania kawy mam z dzbanka z filtrem Brita. Kiedys gdy kupowalismy kawe w miescie w jakims sklepiku Tchibo.. i kazalismy ja zaraz cala zmielic...
ta zapach jej byl taki silny.. ze az mdlilo..a teraz.. trzeba ja nosem wciagnac... i nic..
Moze to przez to, ze tendencje wszedzie sa na wiecej.. taniej... za darmo... pracownikom minimalnie..a kierownictwu kokosy... ziemia sie wyjalawia..a nawozy uzupelniajace to wyjalowienie..nie sa w stanie aby temu podolac.. czego sie od nich oczekuje.
Oglnie to parzymy ja przewaznie w expresie do kawy, uzywajac wody filtrowanej.. a kawa jest zawsze swiezo zmielona.
Do tego troczke mleka kondensowanego.. moj maz z cukrem..a ja bez

Odp: Parzenie kawy

martii
  • martii

  • Posty: 10
  • Przepisy: 4
  • Artykuły: 0
Osobiście uważam że kawa najlepiej smakuje jako świeżo zmielona i parzona wrzątkiem ale wody mineralnej ,,,,,,,,,,,,,,,gdzie wtedy wydobywamy pełnię aromatu i smaku. Oczywiście zalewanie kawy to też rytuał ,gdzie trzeba nalewać wodę z odpowiedniej wysokości około 20 cm nad kubkiem i ruchem jednostajnym.
obrazek

Odp: Parzenie kawy

zuzi
  • zuzi

  • Posty: 2077
  • Przepisy: 174
  • Artykuły: 13
Ja jak robię kawę to tylko mężowi-wsypuje 2 łyżeczki do kubka do tego 2 łyżeczki cukru i wszystko zalewam wrzątkiem i czekam minutkę i dopiero wtedy dolewam mleczka,delikatnie mieszam żeby fusy za bardzo się nie uniosły do góry tylko opadły w dół.

Odpowiedz na/ edytuj Parzenie kawy