Pogotowie Kulinarne

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Pogotowie Kulinarne

małgosia7902
dziekuje misia14

juz wyladowala w ulubionych i napewno ja wypróbuje

zmieniono 2 razy (ostatnio 10 wrz 2010 21:30 przez małgosia7902)

Odp: Odp: Pogotowie Kulinarne

luna19 napisał(a):

no ja bym podgotowała te warzywka, zamarzniete puszczą wodę i moze być nieciekawie .. dusić chyba niekoniecznie .


Dzieki luna za podpowiedz biore sie za tego klopsa..

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Pogotowie Kulinarne

misia14
  • misia14

  • Posty: 414
  • Przepisy: 290
  • Artykuły: 17
małgosia7902 napisał(a):

a moze ktos ma jakis dobry przepis na salatke z czerwonej kapusty, taka to sloikow,

proponuję moją...
https://gotujmy.pl/salatka-z-kapusty-czerwonej-,przepisy,67000.html
widziałam,że pytałas o jabłka.....mam taki przepis i zawsze jabłka dodawałam, można dac mniej....ale te jabłka tam nie są widoczne....

Odp: Pogotowie Kulinarne

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
no ja bym podgotowała te warzywka, zamarzniete puszczą wodę i moze być nieciekawie .. dusić chyba niekoniecznie .

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Pogotowie Kulinarne

Kochane panie ,zamierzam upiec klopsa i chce przemycic w nim warzywka (kupilam mieszanke marchewki z groszkiem zielonym) i jak mi radzicie czy mam dodac do miesa takie surowe rozmrozone czy moze podgotowac ? poddusic?i dopiero wymieszac z miesem? mam dylemat prosze pomozcie...

Odp: Odp: Odp: Odp: Pogotowie Kulinarne

małgosia7902
a moze ktos ma jakis dobry przepis na salatke z czerwonej kapusty, taka to sloikow,

zmieniono 1 raz (ostatnio 10 wrz 2010 14:07 przez małgosia7902)

Odp: Odp: Odp: Pogotowie Kulinarne

małgosia7902




dziekuje bardzo bede musiala wypróbować tego sposobu

zmieniono 1 raz (ostatnio 10 wrz 2010 14:05 przez małgosia7902)

Odp: Odp: Pogotowie Kulinarne

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
małgosia7902 napisał(a):

ja do ciasta drozdzowego nigdy nie daje jajek w calosci ,tzn ubijam je z cukrem prawie jak na biszkopt,a tluszcz dodaje na koncu i wtedy dokladnie wszystko wyrabiam.ciasto wtedy jest bardzo puszyste. Ale niestety nie wychodzi mi ciasto kruche,zawsze wyjdzie twarde i bez smaku, moze ktos ma jakis prosty przepis?



do ciasta kruchego dodaję pół na pół margarynę i smalec ... wychodzi tak kruche ze aż się czasem sypie polecam

Odp: Pogotowie Kulinarne

małgosia7902
ja do ciasta drozdzowego nigdy nie daje jajek w calosci ,tzn ubijam je z cukrem prawie jak na biszkopt,a tluszcz dodaje na koncu i wtedy dokladnie wszystko wyrabiam.ciasto wtedy jest bardzo puszyste. Ale niestety nie wychodzi mi ciasto kruche,zawsze wyjdzie twarde i bez smaku, moze ktos ma jakis prosty przepis?

Odp: Odp: Odp: Pogotowie Kulinarne

misia14
  • misia14

  • Posty: 414
  • Przepisy: 290
  • Artykuły: 17
ciasta drożdżowe mozna robic w bardzo prosty sposób bez uciążliwego wyrabiania,robienia zaczynu....
tłuszcz nalezy rozpuścic i do niego wlac zimne mleko, wbić jajka i wkruszyc drożdże wszystko wymieszać.....nalezy zwrócić uwagę aby mleko z tłuszczem i jajkami było letnie. W misce mamy wsypane produkty sypkie czyli mąka,cukier cukier waniliowy - do produktów sypkich wlewamy mieszankę płynną i łyzką wszystko łączymy.....ciasto odkładamy w ciepłe miejsce,gdy wyrośnie mieszany je znowu i odkładamy jeszcze raz do wyrośnięcia .....po drugim wyrośnięciu wykładamy i robimy nasze wypieki.....ciasto drożdżowe zawsze wkładam do zimnego pieca na ok 10-15 min 50 stopni dopiero potem zwiększam temperaturę do 180 stopni i następuje własciwe pieczenie....pomijam proces wyrastania na blasze( to następuje w piecu przy nagrzewaniu piekarnika....i ciasto drożdżowe zawsze się udaje....

Odpowiedz na/ edytuj Pogotowie Kulinarne