Pytanie do wlascicieli strony.

Obserwuj wątek

Odp: Pytanie do wlascicieli strony.

dobry
  • dobry

  • Posty: 1106
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
To przybij piatke, bo ja sie zaczynam zastanawiac, czy nie ma jakiejs zmowy przeciwko moderatorom.
Naprawde jest co robic przy serwisie, a dobre slowo uslyszec - oj, nieczesto bywa. 10 rzeczy dobrze zrobionych nikt nie zobaczy, ale 1 zla - kłuje wszystkich w oczy, oj tak.
A w zmowie z kiwi nie jestem, nie znam jej kompletnie. Ale mam wrazenie, ze co jakis czas spolecznosc obiera sobie jakiegos kozla ofiarnego. Nie chce mi sie sprawdzac od kiedy jestes na serwisie, ale ja - od dawna. I widzialem juz takich nagonek wiele. I naprawde bywalo, ze odchodzili wartosciowi uzytkownicy, zniecheceni szykanami i niechecią innych. Moze dlatego troche alergicznie reaguje na kazda kolejna nagonke...

Odp: Odp: Pytanie do wlascicieli strony.

kinga
  • kinga

  • Posty: 2968
  • Przepisy: 55
  • Artykuły: 0
Wiesz Dobry zaczynam sie juz zastanawiac czy ty przypadkiem nie jestes w zmowie z ta cala Kiwi
Wlasnie przejrzalam sobie jakas 1/4 przepisow Kiwi,staralam sie w mire dokladnie i z tej 1/4 to przynajmniej polowa nie nadaje sie do zjedzenia,a przepisy sa poprostu komiczneNo,ale w takim ukladzie moze cos ze mna jest nie tak,skoro Ty uwazasz,ze jej przepisy sa ok

Odp: Pytanie do wlascicieli strony.

dobry
  • dobry

  • Posty: 1106
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
Może tak, może nie.
Jesli ktos bedzie szukal i wpisywal "koktail z mrozonych truskawek", "koktail z mrozonych moreli" to wieksze prawdopodobienstwo znalezienia jest jesli to beda oddzielne przepisy. To co wydaje sie byc parodia, dla przybysza z zewnatrz bedzie pomocne. On sie nie zastanawia nad punktami, nawet o nich nie wie, on chce przepis dokladnie na to, czego szuka.

Odp: Odp: Pytanie do wlascicieli strony.

kinga
  • kinga

  • Posty: 2968
  • Przepisy: 55
  • Artykuły: 0
Bahus napisał(a):

Dołączę swoje (jak zwykle) 3 grosze. W moich wieloletnich doświadczeniach spotkałem się z ludźmi, którzy nie mieli pojęcia nawet o najprostszych zasadach gotowania. Podam przykład ...ilu z Was wie, że obrane ziemniaki należy zalać wrzątkiem, poczekać aż się zaczną gotować a dopiero potem osolić? Nie będę uzasadniał dlaczego tak się robi. Ma to być tylko przykład na to, że przepis na prawidłowe gotowanie ziemniaków też można by uznać za zbyt prosty i odsądzić go od czci i wiary.. No ale jak sami widzicie...prosty to on jest, jednak nie dla wszystkich. Dla mnie np. "flambirowanie" to normalna rzecz, a dla innych? ...pewnie czarna magia.
Parafrazując;...nie oceniajmy przepisów w kategoriach...."ZA PROSTE". Ponieważ to co dla jednych jest super proste dla drugich może być skomplikowane.
Walczyć należy z głupotą a nie z niewiedzą.
Upierdliwy Bahus

Bahus zgadzam sie z Toba,ale sam powiedz czy ktos kto dodaje 5 przepisow pod rzad na koktajl z mrozonych truskawek,z mrozonych moreli,z mrozonych malin itp.to nie robi tego dla punktow?
Bo czy nie prosciej byloby napisac jeden przepis ,w ktorym mozna zaznaczyc,ze takie koktajle mozna rowniez robic z innych owocow,jak dla mnie to istna parodia

Odp: Pytanie do wlascicieli strony.

mamqa
  • mamqa

  • Posty: 123
  • Przepisy: 24
  • Artykuły: 0
Ja tak troszkę obok tematu... zaciekawiło mnie to solenie ziemniaków... Bahus, kiedy napiszesz (a może już napisałeś? ) artykuł z uzasadnieniem takiego a nie innego postępowania? Bo ja z tych solących kiedy mi się przypomni...

Odp: Odp: Odp: Pytanie do wlascicieli strony.

jovi
  • jovi

  • Posty: 135
  • Przepisy: 436
  • Artykuły: 0
Wielkie DZIĘKUJĘ za radę Całe szczęście stronka działa już jak powinna
Pozdrawiam cieplutko
obrazek

Odp: Odp: Pytanie do wlascicieli strony.

Bahus napisał(a):

Podam przykład ...ilu z Was wie, że obrane ziemniaki należy zalać wrzątkiem, poczekać aż się zaczną gotować a dopiero potem osolić? Nie będę uzasadniał dlaczego tak się robi. Ma to być tylko przykład na to, że przepis na prawidłowe gotowanie ziemniaków też można by uznać za zbyt prosty ...


W tym momencie ja dodam swoj 4 grosz, do takich prostych rzeczy istnieje poradnik https://gotujmy.pl/artykuly,kacik-babci-halinki,i15/

Tam mozemy opisac jak zrobic slodka herbate bez slodzenia jej cukrem lub ten przypadek Bahusa - tylko najlepiej odpowiednio to nazwac -> "Jak gotować ziemniaki" itd..

pozdr
Borubar


zmieniono 1 raz (ostatnio 28 maj 2009 20:22 przez Borubar)

Odp: Pytanie do wlascicieli strony.

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Dołączę swoje (jak zwykle) 3 grosze. W moich wieloletnich doświadczeniach spotkałem się z ludźmi, którzy nie mieli pojęcia nawet o najprostszych zasadach gotowania. Podam przykład ...ilu z Was wie, że obrane ziemniaki należy zalać wrzątkiem, poczekać aż się zaczną gotować a dopiero potem osolić? Nie będę uzasadniał dlaczego tak się robi. Ma to być tylko przykład na to, że przepis na prawidłowe gotowanie ziemniaków też można by uznać za zbyt prosty i odsądzić go od czci i wiary.. No ale jak sami widzicie...prosty to on jest, jednak nie dla wszystkich. Dla mnie np. "flambirowanie" to normalna rzecz, a dla innych? ...pewnie czarna magia.
Parafrazując;...nie oceniajmy przepisów w kategoriach...."ZA PROSTE". Ponieważ to co dla jednych jest super proste dla drugich może być skomplikowane.
Walczyć należy z głupotą a nie z niewiedzą.
Upierdliwy Bahus
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Pytanie do wlascicieli strony.

dobry
  • dobry

  • Posty: 1106
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
Problem chyba nie w lenistwie moderatorów tylko w róznym podejsciu do tych spraw.
Dla mnie osobiscie nie ma w zasadzie czegos takiego jak idiotyczny przepis. Moze byc przepis kaloryczny, drogi czy bardzo prosty. Mam wrazenie, ze wiekszosc zarzutów idzie pod adresem tych ostatnich. I tu pojawia sie pytanie: czy skoro przepis na herbate z cytryna jest za prosty, to przepis na jajecznice na boczku juz nie? A może też? A co z przepisem na salatke owocowa dla dzieci (posiekac 3 gatunki owocow, wymieszac, podawac)? Gdzie jest granica i kto ją ma ustalic? Wg mnie odrzucenia wymagaja tylko i wylacznie przepisy, ktore maja wadliwe opisy. Niestety w wiekszosci wypadkow nalezy przejsc proces przygotowania potrawy, zeby to odkryc. I w tym momencie kłaniaja sie komentarze i oceny, to sa wlasnie narzedzia pozwalajace mniej lub bardziej merytorycznie wykazac, ze przepis jest kiepski. A że ktos sie odwdzieczy tym samym? Jak dasz dobry przepis, to jedna jedynka mu nie zaszkodzi. Pewnie, nie bedzie juz sredniej 5.o (tylko w rankingu, bo przy przepisie jest zaokraglane, wiec nadal moze byc), bedzie np. 4.95. Czy to jakas ujma?
BTW przejrzalem przepisy kiwi, ktore zwyciezyly kilka ostatnich rankingow tygodniowych. Żenady totalnej nie udalo mi sie dojrzec, a szukałem zawzięcie. Zobaczylem natomiast złą ilosc mleka przy paczkach. Moze pomylka? Fakt, mozna bylo sprostowac w komentarzu. Ale od razu żenada? Bede sie temu przygladal, ale chyba troche przesada...

zmieniono 1 raz (ostatnio 28 maj 2009 17:39 przez dobry)

Odp: Pytanie do wlascicieli strony.

Problem w negatywnym ocenianiu przepisów polega na tym, że źle oceniona osoba od razu złóśliwie odwdzięcza się tym samym. Wiem bo sama się przekonałam o tym na własnej skórze. I dlatego myśle, że od tego sa moderztorzy, żeby idiotyczne przepisy likwidować. Kiwi przechodzi samą siebie, żenada totalna, ale widać moderatorzy to akceptuja !

Odpowiedz na/ edytuj Pytanie do wlascicieli strony.