Robimy przetwory...

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Robimy przetwory...

misia14
  • misia14

  • Posty: 414
  • Przepisy: 290
  • Artykuły: 17
Bahus napisał(a):

Ma-Gosia napisał(a):

Właśnie wstawiłam przepis na bardzo dobrą sałatkę z ogórków. Naprawdę polecam


A ja w sobotę dostanę 30 kg ogórków i właśnie szukam wszelkich przepisów na temat "przetwory z ogórków". Powiedz mi proszę czy tę sałatkę Twoi goście (konsumenci) chwalili?

ta sałatka jest pyszna sama zrobiłam chyba z 15 słoików....rodzince licznej smakowała...a znajomi którzy ją robili równiez chwalą

Odp: Odp: Odp: Robimy przetwory...

misia14
  • misia14

  • Posty: 414
  • Przepisy: 290
  • Artykuły: 17
Marika_1961 napisał(a):

luna19 napisał(a):

Przeszukując przepisy na przetwory znalazlam "Marynowane łodygi łopianu"
czy ktoś słyszal o takim wynalazku ? Ciekawe do czego sie to nadaje i jak smakuje

Lopianiu hmmm a jak ten lopian wogole wyglada,cos mi to mowi ale nie wiem co...

to jest rzep....te kulki czepiają się ubrań....
a do czego stosować kiszony łopian.....może nie łodygi ale liście.....do gołąbków....tzn gołąbki wkiszonych liściach łopianu....zaznaczam nigdy nie robiłam ale słyszałam

Odp: Robimy przetwory...

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
no to jutro bez wahania robię kiszoną cukinię .. bo juz mam w domu 5 szt.. a w ogrodzie pewnie jeszcze kilka leży do zerwania

Odp: Odp: Robimy przetwory...

Marika_1961
Bahus napisał(a):

Czy ktoś z Was kisił cukinię? Proszę o informację jak smakuje i czy można kisić w kawałkach?

Jak kiszone ogorki robilam w zeszlym roku mi smakowala jak i sasiadom,otwieralismy sloiki na imprezkach;-)))

Odp: Robimy przetwory...

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
nie kisilam.... ale dobry pomysl .... mam jej tak duzo ze chyba jutro zrobie na próbe maly garnuszek ... za ok 3 dni powinna sie ukisic ... albo i nie
a tak apropo.... kisilam kiedys zieloną papryke ... byla pyszna

Odp: Robimy przetwory...

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Czy ktoś z Was kisił cukinię? Proszę o informację jak smakuje i czy można kisić w kawałkach?
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Odp: Odp: Robimy przetwory...

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
Marika_1961 napisał(a):


Lopianiu hmmm a jak ten lopian wogole wyglada,cos mi to mowi ale nie wiem co...


łopian to nic innego jak rzepie .. te co sie do psiego ogona przyczepiają hihih .. . jakos nie widze tego na stole

A jesli chodzi o przetwory to mam dzis roboty ... niewiem kiedy skoncze.... wiaderko ogorkow i 8 cukini.. juz pocięte wszystko i w słoikach, zostalo pasteryzowanie..

zmieniono 1 raz (ostatnio 06 sie 2010 16:15 przez luna19)

Odp: Odp: Odp: Robimy przetwory...

To taki dziki "rabarbar"Jako dzieci mielismy z tego parasolki

Odp: Odp: Robimy przetwory...

Marika_1961
luna19 napisał(a):

Przeszukując przepisy na przetwory znalazlam "Marynowane łodygi łopianu"
czy ktoś słyszal o takim wynalazku ? Ciekawe do czego sie to nadaje i jak smakuje

Lopianiu hmmm a jak ten lopian wogole wyglada,cos mi to mowi ale nie wiem co...

Odp: Odp: Robimy przetwory...

Marika_1961
ewaelzbieta napisał(a):

A ja od 3 lat robię taką sałatkę:

Sałatka zimowa:

Składniki
4 kg ogórków
3 szt. papryki żółtej
1 kg papryki czerwonej
1 kg cebuli

Zalewa:
4,5 szkl. wody
3 szkl. octu (octu można dodać mniej o szklankę - wtedy jest łagodniejsza, ocet może być winny)
4 szkl. cukru
garść gorczycy
ziele angielskie

Umyte ,małe, nie obrane ogórki pokroić na 4 części wzdłuż i na pół (można pokroić w plastry), paprykę w paski 0,5 cm, cebulę w krążki średniej grubości. Wszystkie składniki zalać 9-cioma szklankami wody z rozpuszczoną w niej jedną szklanką soli. Zostawić na 2-3 godziny. Potem wycisnąć lekko i zalać ciepłą (nie gorącą) zalewą. Powkładać do słoików. Pasteryzować 5 min. od zagotowania słoików
..............................................................................................................
Przepis znalazłam na necie,jest rewelacyjna Jak zrobię w tym roku to wkleję zdjęcie ;-D

Ta salatka jest napewno rewelacyjny ale nie dla mnie ja nie jadam papryki no chyba ze bardzo ale to bardzo drobno poszatkowana i upieczona w miesie...;-)))

Odpowiedz na/ edytuj Robimy przetwory...