SUPERPRZEPIS

Jabłecznik kwietniowy

  • lalunia
  • TRUDNOŚĆ: łatwe
  • CZAS:
  • PORCJE: 30
         
ocena: 4/5 głosów: 11
Jabłecznik kwietniowy Więcej zdjęć (7)

Mamy kwiecień, słoneczko za oknem i normalnie nie chce się stać przy garach. Poszła bym na spacer z rodzinką, popatrzyła na wodę i las. Tak po prostu beztrosko i radośnie. Jednak nie da rady, robię Jabłecznik dla rodzinki ale może potem wyjdziemy.

Składniki:

Jabłecznik kwietniowy

Składniki ciasto kruche:

 

 

  • 200 g ksylitolu

 

 

  • 5 żółtek

 

 

  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia

Jabłuszka przesmażane:

 

  • ksylitol 1 szklanka

Sposób przygotowania:

Jabłecznik kwietniowy

Krok 1

Przesiewamy mąkę i wsypujemy ją do miski. Dodajemy proszek do pieczenia, ksylitol, miękkie masło, śmietanę i żółtka. Zagniatamy ciasto i zawijamy je w folię spożywczą i wstawiamy do lodówki na 2 godziny.

Krok 2

Ciasto się chłodzi, a w tym czasie obieram jabłka i robotem ścieram na tarce. Starte jabłka przekładam do garnka i wstawiam na gaz. Przesmażam jabłka i jak sok się wygotuje, wsypuje ksylitol i teraz mieszam do rozpuszczenia koło 20 minut. Zostawiam do ostudzenia.

Krok 3

Formę prostokątną wykładam papierem do pieczenia. Schłodzone ciasto wyjmuje z lodówki 2/3 ciasta idzie na dno formy wyłożonej papierem i lekko boki. Wykładam przesmażone jabłuszka i lekko posypuje cynamonem. Resztę ciasta wałkuje i kroje w paseczki i przekładam na jabłuszka, wychodzi jakby kratka. Piekę 45 minut w 180 stopniach. Po upieczeniu i wystudzeniu można ciasto posypać cukrem pudrem( zmielony ksylitol).

Jabłecznik kwietniowy
Przesiewamy mąkę i wsypujemy ją do miski.Dodajemy proszek do pieczenia, ksylitol, miękkie masło.
Jabłecznik kwietniowy
Dodajemy jogurt naturalny i żółtka . Zagniatamy ciasto i zawijamy je w folię spożywczą i wstawiamy do lodówki na 2 godziny.
Jabłecznik kwietniowy
Formę prostokątną wykładam papierem do pieczenia.Schłodzone ciasto wyjmuje z lodówki 2/3 ciasta idzie na dno formy wyłożonej papierem i lekko boki.
Jabłecznik kwietniowy
Wykładam przesmażone jabłuszka i lekko posypuje cynamonem.
Jabłecznik kwietniowy
Resztę ciasta wałkuje i kroje w paseczki .
Jabłecznik kwietniowy
Paseczki przekładam przekładam na jabłuszka, wychodzi jakby kratka. Piekę 45 minut w 180 stopniach.

Tagi:

owoce ciasta