Jestem wreszcie na emeryturze. I postanowiłam zabrać się za to co obiecałam swoim dzieciom już dawno temu , mianowicie spisanie Rodzinnej książki kucharskiej .Poprosili mnie o spisanie przepisów na dania które gotowała moja Prababcia, Babcie, Mama i ja . Gotuję więc , robię zdjęcia i spisuje przepisy. Już ich się trochę nazbierało. A między czasie pojawiają się przecież nowe pomysły . A ,że lubię gotowanie to bawię się przy tym przednio.
Wyznaję zasadę :
"Odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości
niż odkrycie nowej gwiazdy"
Anthelme Brillat - Savarin

Odp: Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty

bernika napisał(a): zmiany super... inaczej powstaloby tu niezłe bagienko... mam tylko nadzieje ze moderatorzy podołaja tej pracy bo bedzie naprawde duza... juz im współczuję...

a co do puntakcji zdjec. lepiej zeby okreslic to w miare sztywno, bo jesli punktacje beda przyznawali moderatorzy to zaraz sie zacznie ze ten dostał tyle za zdjecie a czemu ja nie, itp.. i moze byc mało przyjemnie...

Oj prawda - prawda . A swoją drogą ciekawe jak w tym ocenianiu zdjęć zakwalifikuje sie moje pstrykanie gdzie robię np 5 podejść do jednego dania ( zmieniając dekoracje , talerzyki itp ) żeby pokazać co z potrawy można wydobyć .Panierowania kotleta pstrykać nie będę . Może wyróżnić kategorię zdjęć,, krok po kroku ,,i te punktować osobno - dodawać jako dodatkową opcję w przepisie . Bo tak to będzie się kwalifikować np talerz z rosołem , garnek z surowymi składnikami , gotujący się rosół , wyjęte z rosołu warzywa i mięso , ugotowany makaron i pokrojona na spodeczku pietruszka - wszystkie z opisem etapów gotowania .

A Moderatorzy ,, sfiksują ,, na mur beton - już mam kręćka

Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

pacpaw napisał(a): Proszę o edycję tytułów przepisu (sam niestety nie mogę bądź nie umiem)

Mintaj z rzodkiewką w sosie jogurtowym
https://gotujmy.pl/minaj-z-rzodkiewka-z-sosie-jogurtowym-,przepisy,92176.html

Piersi z kurczaka w paście czosnkowej
https://gotujmy.pl/piersi-z-kurczaka-w-pascie-czosnkowo-zio,przepisy,92170.html

Szaszłyki z wątróbek drobiowych
https://gotujmy.pl/szaszlyki-z-watrobek-drobiowych-i-papryk,przepisy,92163.html

Obiecuje, że zwrócę baczną uwagę, aby tego typu błędy się nie pojawiały


Poprawione ( tytułów przepisów z konta użytkownika nie da się edytować - trzeba pisać do Moderatora .

Odp: : W trosce o miłą atmosferę na stronie

Kochani- w zasadzie powinnam ten post zatytułować ,,W trosce o dobre samopoczucie Moderatorów " Sprawa jest taka - jak wiecie w związku z pojawieniem się nowego systemu punktowania i fantastycznymi nagrodami ogromnie wzrosła ilość przepisów wstawianych na stronę .Dostajemy oczopląsu . Od rana prawie nie odchodzę od laptopa .Ale nie o tym chciałam. Wiem , że każdy chce wstawić jak najprędzej i mieć to z głowy - tyle , że skutkuje to ogromną ilością późniejszych edycji. Błagam - poświęćmy kilka sekund na sprawdzenie przepisu przed wstawieniem .Jak widzę kilkadziesiąt edycji jednej osoby zrobionych w ciągu pół godziny to aż mi się płakać chce

A tak przy okazji - mam nadzieję , że ktoś się ulituje i postawi coś zimnego .

Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

bernika napisał(a): https://gotujmy.pl/zebra,przepisy,92023.html
i
http://www.ciasta.net/zebra.php

https://gotujmy.pl/olejak,przepisy,92025.html
i
http://dietki.eu/olejak/

tu zerżniety tylko tekst: https://gotujmy.pl/ciasto-kawowe,przepisy,92027.html
i
http://www.wielkiezarcie.com/recipe17310.html


Berniko jesteś jak zwykle niezastąpiona . Mnie już przed oczami migocze ( a do tego wszyscy wiedzą , że mnie na ciasta można nabrać bo się na tym znam jak kura na pieprzu )- dzięki kochana - załatwione

Odp: Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Mati13 napisał(a): bernika napisał(a): to samo zdjecie przy obu przepisach:

https://gotujmy.pl/surowka-z-pora-,przepisy,91746.html
i
https://gotujmy.pl/surowka-z-pora-i-kukurydzy-,przepisy,91744.html

zdjęcia pomyliłem i wiem o tym, ale nie wiedziałem gdzie to zgłosić, jak tylko zostanie usnięte to złe zdjecie to wstawie to dobre,

Można poprawić przez edycję . Usunęłam zdjęcie od tej z samego pora bo na zdjęciu widać kukurydzę

Odp: Czym faszerujecie pomidory do zapiekania?

Kuskus , kuskus z groszkiem lub kukurydzą , puree z ziemniaków posypane serem , grzyby , groszek w sosie koperkowym

Odp: Odp: Chwalimy się;

zewa napisał(a): A to mój nowy nabytek : czarna sól z Cypru w płatkach

Natychmiast przyznaj się gdzie to można dostać i za ile ?

Odp: co dzisiaj na obiad?

Trochę Was poszokuję - dziś ,, łosoś w różanej marynacie.

Odp: Chwalimy się;

Przyszła wygrana za konkurs na profilu Gosia na Faceboou - teraz jeszcze tylko kawałek trawnika i już mogę się oddać grillowaniu .

Odp: Co dzisiaj na drugie śniadanie??

Lekka przekąska na wafelku kukurydzianym - truskawki połączone z cytrynowym smakiem Lemon curd - pycha