Odp: Świąteczne dekoracje
ciasteczka napisał(a): Jak wyglądają Wasze miasta? Są już odświętnie udekorowane, czy jeszcze czekacie na kolorowe dekoracje?
U nas zaczynają dekorować. Pewnie dopiero na 6 grudnia wszystko będzie oświecone
mocsłodkości napisał(a): Macie pomysł jaki tort upiec teściowej na urodziny? Mężowi zależy, żeby był niespodzianką więc nie mogę podpytać o to ciasto teściowej, bo się domyśli, że coś kombinuję
Może tort orzechowy udekorowany owocami?
mocsłodkości napisał(a): Macie pomysł jaki odblaski dać na kurtkę, która ma jeszcze gwarancję? Nie mogę niczego naszyć, bo gwarancję trafi. O ile z przodu mogę dać dziecku odblaskową zawieszkę to z tyłu nie ma jej na czym zaczepić
Możesz dać dziecku takie kolorowe odblaski, które przypominają wędkarskie świetliki
To takie pałeczki, które jak złamiesz zaczynają świecić. Są dodawane takie końcówki, którymi spinasz oba końce. Na obie ręce i obie nogi takie świetliki i dziecko widoczne z daleka
Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Jaką macie pogodę za oknem?
U nas mroźnie. Nawet trochę śniegu spadło
Jak myślicie będzie śnieg na święta?
Emaliowane czy nierdzewne
Jak w temacie. Jakie garnki lepsze? Rodzaj kuchenki ma na to jakiś wpływ czy można kupować w ciemno i każdy garnek pasuje do każdego modelu?
mocsłodkości napisał(a): Macie pomysł na tort dla dziewczyny w wieku 16 lat? Ja mam pustkę w głowie.
Ja bym zrobiła (jak bym umiała
) tort torebkę i kosmetyki wokół niej
pyszalka napisał(a): biedroneczki napisał(a): Jakich składników używacie do przygotowywania koreczków? Szukam nowych inspiracji, bo moje choć pyszne to są już oklepane. Zawsze ser żółty, wędlina, ogórek, pomidor, pieczarka. Czego jeszcze można użyć?
A robiłaś kiedyś koreczki z samych owoców? Są nie tylko pyszne, ale i ładne. Ja właśnie w tej formie lubię podawać owoce na domówce, bo jednak jedzenie całych owoców nie dość że lepi ręce to jeszcze niektórzy sie krepuja ze sok ścieka po brodzie - a w formie koreczków wszystko rozchodzi sie błyskawicznie.
Aby jabłko albo banan nie ściemniały warto je lekko skropić sokiem z cytryny. Ja wykorzystuję banany, borówki, truskawki, maliny, ananasa, brzoskwinię, gruszkę. Jak używasz owoców z zalewy trzeba je najpierw osuszyc.
Super pomysł z tymi owocami. Faktycznie niektóre potrafią nieźle dać w kość. A taki prosty zabieg jak nabicie ich na wykałaczki ułatwi jedzenie
robaczek napisał(a): Macie jakiś patent na pokrojenie boczku na cieniutkie plasterki? Chciałam zrobić śliwki w boczku, ale grube plastry boczku psują cały efekt. Będę wdzięczna za sugestie.
Krajalnica
Chyba nie ma niczego co by pokroiło cieniej i dokładniej
Może nie licząc japońskiego mistrza sushi
Odp: Odp: Gotowe mieszanki do wypieku ciast
biedroneczki napisał(a): U mnie też są
Ja je mam na ratunek
Chce mi się czegoś, a nie mam z czego zrobić
I na pocieszenie. Jak robię ciasto sama i mi nie wyjdzie , a mam mieć gości i ciasto potrzebne od zaraz to mnie taki gotowiec ratuje
Odp: Gotowe mieszanki do wypieku ciast
U mnie też są
Ja je mam na ratunek
Chce mi się czegoś, a nie mam z czego zrobić