Pyszne przepisy na piernik wigilijny

Pyszne przepisy na piernik wigilijny
Zapach pomarańczy, korzenne przyprawy i słodki smak ciasta... to nieodzowne elementy każdych świąt bożonarodzeniowych. W ten klimat idealnie wpisują się przepisy na perfekcyjny wigilijny piernik, które przygotowaliśmy poniżej.

Historia tego wypieku sięga XVIII wieku, gdzie popularne dzisiaj pierniki były symbolem dobrobytu i luksusu. Doprawione importowanymi przyprawami były obiektem pożądania, niejednokrotnie stanowiły wiano panny młodej czy były podarunkiem ślubnym.

Obecnie piernik wigilijny jest obowiązkową pozycją wśród tradycyjnych potraw, zwłaszcza tych słodkich. Obok makowców, serników czy kajmaków zajmuje wysokie miejsce i cieszy się niebywałym powodzeniem. Tym bardziej, że możemy go przygotować na wiele dni wcześniej. Zobacz, kiedy można nastawić świąteczny piernik.

Zachęcamy do zainspirowania się przepisami podanymi w tej kategorii. Do wyboru mamy receptury na staropolskie pierniki dojrzewające, ale także pulchne i miodowe pierniczki. Urozmaiceniem każdego świątecznego stołu będą także pierniki z bakaliami, powidłami czy kolorowym lukrem. Wszystkim tym, którzy preferują element zaskoczenia w potrawach polecamy pierniki z masą orzechową lub serową.

Zdjęcie: Fotolia