Bernadetta

Bernadetta

Złoty Ekspert
[Przepisów: 947]

Stuningowany rosół z groszkiem

  • 1
  • TRUDNOŚĆ: łatwe
  • CZAS:
         
ocena: 5/5 głosów: 4

Miałam ugotować tradycyjny "rosół" na skrzydełkach, ale już w trakcie postanowiłam go nieco urozmaicić i wyszła mi pyszna zupka :)

Stuningowany rosół z groszkiem Więcej zdjęć (4)

Składniki:

Stuningowany rosół z groszkiem

 

 

Sposób przygotowania:

Stuningowany rosół z groszkiem
Skrzydełka czyścimy, dokładnie myjemy, zalewamy zimną wodą- tak, aby woda tylko lekko je zakrywała. Dodajemy liść laurowy, ziele oraz pieprz ziarnisty i gotujemy na wolnym ogniu pod przykryciem przez 2,5 godziny. W razie potrzeby uzupełniamy wodę. Marchew, pietruszkę i seler obieramy, kroimy na mniejsze kawałki, dodajemy do skrzydełek. Gotujemy razem do czasu aż warzywa zmiękną. Wywar przecedzamy, dodajemy do niego pokrojoną w niezbyt cienkie talarki białą część pora oraz groszek i gotujemy do chwili aż groch będzie miękki. 1 marchewkę kroimy w kostkę, dodajemy do zupy. Doprawiamy do smaku solą i pieprzem oraz chili. Podajemy z chińskim długim makaronem trzyminutowym.
Stuningowany rosół z groszkiem
Skrzydełka czyścimy, dokładnie myjemy, zalewamy zimną wodą- tak, aby woda tylko lekko je zakrywała. Dodajemy liść laurowy, ziele oraz pieprz ziarnisty i gotujemy na wolnym ogniu pod przykryciem przez 2,5 godziny.
Stuningowany rosół z groszkiem
Marchew, pietruszkę i seler obieramy, kroimy na mniejsze kawałki, dodajemy do skrzydełek. Gotujemy razem do czasu aż warzywa zmiękną.
Stuningowany rosół z groszkiem
Wywar przecedzamy, dodajemy do niego pokrojoną w niezbyt cienkie talarki białą część pora oraz groszek i gotujemy do chwili aż groch będzie miękki. 1 marchewkę kroimy w kostkę, dodajemy do zupy.