Nietypowe nalewki

Obserwuj wątek

Odp: Nietypowe nalewki

natsu
  • natsu

  • Posty: 8
  • Przepisy: 1
  • Artykuły: 27
Mnie bardzo odpowiada likierek/nalewka z lychee (liczi). Słodziutki i pyszny!
Robił ktoś może sam w domu takie cudo?

Odp: Odp: Nietypowe nalewki

Marika85
  • Marika85

  • Posty: 5
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Nie to żebym często piła ale jak już mi się zdarzy to przepadam delektować się słodkim smakowitym trunkiem o nazwie nalewka babunii

ta jest całkiem znośna:

www.e-piotripawel.pl/zakupywarszawa/towar/nalewka-babuni/234332/
obrazek

Odp: Odp: Nietypowe nalewki

mammeza
  • mammeza

  • Posty: 38
  • Przepisy: 5
  • Artykuły: 0
Ja polecam domowej roboty nalewkę z cukierków kukulek - pychota

Odp: Nietypowe nalewki

pszczolkaanulka
nalewka miętowa to mój faworyt!
miałam kiedyś okazję spróbować przywiezioną z Ukrainy nalewkę na główce węża. Z wrażenia jakie wywarła na mnie ta głowa i te zębiska, wcale nie pamiętam jak smakuje .

Odp: Nietypowe nalewki

lilalo
  • lilalo

  • Posty: 36
  • Przepisy: 22
  • Artykuły: 0
no wlasnie ostatnio w niemieckiej tv bylo o tym jak dla zachcianek ludzi zabijane sa zwierzeta czesto nie potrzebnie przeciez, te weze i zmije sa specjalnie zabijane aby turysta mogl pochwalic sie taka buteleczka, ja podziekuje
ale nalewka mietowa brzmi przepysznie! chetnie bym sprobowala!

Odp: Nietypowe nalewki

grazkax
  • grazkax

  • Posty: 2
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Żmijówka, skorpionówka (choc tej drugiej nie polecam).Różne smaki mają ludzie na świecie.

Odp: Odp: Odp: Odp: Nietypowe nalewki

Halny
  • Halny

  • Posty: 37
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 18
Oj na pewno dziewczęta? Ja stawiam!

Odp: Odp: Odp: Nietypowe nalewki

Netka
  • Netka

  • Posty: 1327
  • Przepisy: 408
  • Artykuły: 0
Halny napisał(a):

Patrzcie na te pyszności!
"Rarytasem dla ciekawych nowinek Europejczyków jest żmijówka z peklowanej kobry, zanurzonej w ryżowym winie. Często w jednej butelce znajdziemy kilka splątanych ze sobą przedstawicieli pokrewnych gatunków. Najwięcej wartości odżywczych ma nalewka z łbów kobry, a wprost rarytasem są jej genitalia zalane spirytusem. To bardzo drogi specjał, który musi „swoje odleżeć” w naturalnej zalewie, ale w wietnamskiej medycynie nie ma sobie równych."

O mamo!
Nie,też bym nie spróbowała: P

Odp: Odp: Odp: Nietypowe nalewki

Panna_Margot
Nawet nie wiedziałam, że istnieje coś takiego jak żmijówka. Ja bym nie spróbowała takiej nalewki z wężem w środku. Jakoś nie wydaje mi się, żeby miała jakieś szczególne walory smakowe. I na zdjęciu nie wygląda zachęcająco. Ma się wrażenie, że ten martwy wąż zaraz ucieknie z butelki.

Odp: Nietypowe nalewki

cherry
  • cherry

  • Posty: 1058
  • Przepisy: 508
  • Artykuły: 729
O mamma mia - też bym się bała, że to ożyje i chwyci mnie za gardło w odwecie za to, że smakuję wywar z jej wnętrzności. Brrr. Czytałam o tym, ale znam tylko ze zdjęć i opowieści, i niech tak lepiej pozostanie

Odpowiedz na/ edytuj Nietypowe nalewki