Robimy przetwory...

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Robimy przetwory...

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
Bahus napisał(a):

Zrobiłem wczoraj konfiturę z winogron. Nie wiedziałem. że to takie smaczne..wszystkim polecam.

a przepis gdzie?! że o słoiczku gotowych konfitur dla koleżanki nie wspomnę...

Odp: Odp: Robimy przetwory...

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
Bahus napisał(a):

Zrobiłem wczoraj konfiturę z winogron. Nie wiedziałem. że to takie smaczne..wszystkim polecam.

Mam nadzieję, że przepis podałeś? Z winogron z działki , czy tych marketowych bzepestkowych?

Odp: Robimy przetwory...

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
nie mam winogron... wykopali bo nie bylo gdzie garażu postawić

Odp: Robimy przetwory...

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Zrobiłem wczoraj konfiturę z winogron. Nie wiedziałem. że to takie smaczne..wszystkim polecam.
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Odp: Robimy przetwory...

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
Bahus napisał(a):

Zastanawiam się czy już kupować pomidory na przetwory. Czy będą jeszcze tańsze czy już raczej nie? Jak myślicie?

Myślę, że w tym roku nie należy się spodziewać, że warzywa czy owoce będą tańsze. Chyba lepiej kupić teraz, też muszę się za nie zabrać, ale jeszcze kończę sezon ogórkowy, leczo, śliwki i już mam dość.A zanim się przeprowadzę to słoiki zastawiają mi wszystkie półki w altance działki.

Odp: Robimy przetwory...

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Zastanawiam się czy już kupować pomidory na przetwory. Czy będą jeszcze tańsze czy już raczej nie? Jak myślicie?
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Odp: Robimy przetwory...

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
teresa.rembiesa napisał(a):

Ja każdego roku kiszę cukinię,tylko takie nieduże do 10 centymetrów długości i nie na zimę.Jest bardzo dobra tylko jak jest za bardzo ukiszona to robi się miękka i nie nadaje się do kiszenia na zimę.


A szkoda bo mi chodziło właśnie o kiszenie na zimę
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Robimy przetwory...

teresa.rembiesa
Ja każdego roku kiszę cukinię,tylko takie nieduże do 10 centymetrów długości i nie na zimę.Jest bardzo dobra tylko jak jest za bardzo ukiszona to robi się miękka i nie nadaje się do kiszenia na zimę.

Odp: Odp: Odp: Odp: Robimy przetwory...

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
misia14 napisał(a):


to jest rzep....te kulki czepiają się ubrań....
a do czego stosować kiszony łopian.....może nie łodygi ale liście.....do gołąbków....tzn gołąbki wkiszonych liściach łopianu....zaznaczam nigdy nie robiłam ale słyszałam


o fuj .. jeszcze mam co do garka włożyc ... z łopianu gołąbków napewno nie bede robić a przepis byl na łodygi.. ale pominęłam

Odp: Robimy przetwory...

misia14
  • misia14

  • Posty: 414
  • Przepisy: 290
  • Artykuły: 17
Bahus napisał(a):

Sezon przetworów w pełni. Napiszcie co przetwarzacie i jak. Mnie bardzo interesują ogórki. W sobotę dostanę ich aż 30 kg. Co ja z tego zrobię?...Im więcej przepisów czytam tym mam większy problem...

masz problem, który wybrać przepis.....więc jeżeli chodzi o konserwowe ogórki gdy zalewa jest smaczna nie ma siły aby przetwory były niedobre(no chyba,ze zbyt długo pasteryzujesz),a jezeli chodzi o wszelkiego rodzaju sałatki wybieram te przepisy do których wcale nie dodaje się wody,przeciez warzywa mają swój sok,następnie czy jest na bazie octu czy kwasku cytrynowego....ta z kwaskiem będzie zdrowsza..
udanych wyborów i smacznych przetworów życzę

Odpowiedz na/ edytuj Robimy przetwory...