smaki dzieciństwa

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: smaki dzieciństwa

Idąc do szkoły kupowałam jogurt taki w białym plastikowym kubku o smaku owocowym.Z tym,że do dziś nie wiem jakie owoce tam były.W tych czasach był tylko w sklepach jeden gatunek jogurtu.Do tego świeża bułka i git

Odp: Odp: smaki dzieciństwa

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
margolata napisał(a):

- chleb z masłem posypany cukrem
- oranżada w takich woreczkach była
- andruty
- kluski na parze polane słodką śmietaną
- jajko sadzone z ziemniaczkami polanymi smażoną cebulką i kefir lub maślanka

Ja chcę być znów małą dziewczynką



hahah tez pamietam te napoje w woreczkach
chleb z maslem i cukrem .. albo ze śmietaną i cukrem , czasem sie robiło tak.. :na chlebek śmietana , cukier, jeszcze raz smietana i cukier .. na dworze sie to zlizało i cichaczem polewalo smietaną i sypalo cukrem od nowa hihih
Przypomnial mi sie tez taki sklep, strasznie lubilam ten zapach kiedy pachnialo cukierkami i świeżym chlebem, casem gorący przywozili w takich dużych bochenkach i podjadalo sie idąc do domu i takie owocowe pudrowe pastylki na wagę, sklepowa zawsze podawala je w tubach z papieru ...

Odp: smaki dzieciństwa

margolata
  • margolata

  • Posty: 811
  • Przepisy: 169
  • Artykuły: 0
- chleb z masłem posypany cukrem
- oranżada w takich woreczkach była
- andruty
- kluski na parze polane słodką śmietaną
- jajko sadzone z ziemniaczkami polanymi smażoną cebulką i kefir lub maślanka

Ja chcę być znów małą dziewczynką

Odp: smaki dzieciństwa

ewelinkaaa
chlebek na zakwasie....hmmm,

Odp: smaki dzieciństwa

EkoMiodek
  • EkoMiodek

  • Posty: 9
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Mnie smakiem, który przypomina mi się z tamtych czasów to parowańce, które robiła moja mama. Ten smak był wyjątkowy, teraz wspominam go z sentymentem.

Odp: smaki dzieciństwa

Anula
  • Anula

  • Posty: 2320
  • Przepisy: 336
  • Artykuły: 1
Ja zawsze u prababci zajadalam sie kiszona kapusta z cukrem-pychotka

Odp: smaki dzieciństwa

Babciagramolka
A ja w ramach smaków dzieciństwa zrobiłam znów kiszoną kapustę tak jak robiła ją moja Prababcia i Babcia i Tata i teraz robię ja . U mnie w domu nigdy nie kisiło sie kapusty na zimę , a na bierząco co 2 miesiące .Ostatnią kapustę kiszono godzieś w kwietniu i ta porcja była większa bo musiaóła starczyć do końca lipca .Teraz jest lepiej - młoda kapustka pojawia się wcześniej .
A tak to wygląda od początku.
obrazek obrazek obrazek

Odp: smaki dzieciństwa

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
Dziecinstwo .. hmm .. zacierki, chleb prosto z pieca, placki fajerkasy ( z ciasta gniecionego na sodzie i zsiadłym mleku a potem pieczone na gołej blasze kuchni) czyli na fajerkach. Kulasza lub lemieszka czyli inaczej purre prażone z mąką .. nakładane na kopczyk , w tym robi się dołek i wlewa sos przygotowany z przyzmażonej cebulki na skwarkach i wiejskiej śmietany .. co jeszcze? Masło wlasnej roboty robione w maśniczce.. i potem jeszcze swieża maślanka do młodych ziemniaczkow .. byly tez takie niby gofry serca robione w formie takiej żeliwnej ktorą wkladalo sie w fajerkę ale to zawsze przynosiła nam sąsiadka bo tylko ona miala taką formę a owe serca w niczym nie przypominaly naszych chrupiących gofrów.. byly troche twarde z gniecionego ciasta ale i tak dobre ze świeżym mlekiem prosto od krowy
a to sobie powspominałam ... Lemieszke czasem jeszcze robię ..
niedlugo podam przepis

Odp: smaki dzieciństwa

junette
  • junette

  • Posty: 134
  • Przepisy: 54
  • Artykuły: 1
Ja pamiętam jak byłam mała i tata mnie i brata prowadził do szkoły to przez parę lat karmił nas na śniadanie płatkami owsianymi z mlekiem i po tych paru latach powiem wam że znienawidziłam płatki, mój tato po prostu nie umiał nic innego zrobić
Pamiętam też jego zupę cebulową zawsze jak mama wyjeżdżała to tata gotował nam zupę cebulową była bardzo dobra, nie wiem jak on ją gotował i z czego ale tak dobrej zupy to nawet moja mama nie umiała gotować!
A tak poza tym pamiętam oranżady w proszku, napój milejowski na miejscu w sklepie (uwielbiałam go teraz już go nie produkują chyba) mleko w szklanych butelkach, oscypki z odpustów, przetwory z koziego mleka i wiejską łobodę coś takiego jak szpinak.

Odp: smaki dzieciństwa

krystynaB
  • krystynaB

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Moje smaki to:
-świeżą bułka z masłem i sałatą
- parówki z wody z żółtym serem, roztopionym- obowiązkowo w niedziele
- pomidorowa z duża ilością, ryżu, koperku, śmietany i marchewki
- i omlet robiony przez tatę z cukrem i syropem malinowym własnej roboty
- no i jeszcze jak chodziłam do szkoły to obowiązkowo od poniedziałku do piątku jadłam jajecznice na maśle do tego kromka chleba, sałatka z pomidorów i kakałko

Fajnie to sobie powspominać

Odpowiedz na/ edytuj smaki dzieciństwa