BRITA - Herbaciany konkurs

Obserwuj wątek

Odp: BRITA - Herbaciany konkurs

gosiaad
  • gosiaad

  • Posty: 1
  • Przepisy: 1
  • Artykuły: 0
Moimi ulubionymi dodatkami do herbaty są cytryna i miód. Już we wczesnym dzieciństwie, tata robił mi przepyszną herbatę z tymi właśnie dodatkami, zawsze bardzo kwaśną, ale przesączoną miodową słodyczą . Napój ten pomagał nie tylko na przeziębienia, ale także na wszystkie moje dziecięce problemy. Dziś, za każdym razem, gdy delektuję się herbatą, przyrządzoną według receptury mojego taty, wracam myślami do dziecinnych lat, w których nie było rzeczy nie możliwych.

Odp: Odp: BRITA - Herbaciany konkurs

Babciagramolka
browneyedgirl napisał(a):

Są takie połączenia smaków, z którymi nawet najbardziej pochmurny dzień kończy się promieniem... uśmiechu. Potrzebna jest wtedy herbata, najlepiej aromatyczny Earl Grey bez cukru. Koniecznie w dużym kubku. Sir Earl Grey jest osobnikiem bardzo towarzyskim, wyśmienicie czuje się z bananowymi muffinkami, do których specjalnie dla niego dodaję skórkę otartą z pomarańczy (2 szklanki mąki, 3 banany, pół kostki margaryny, łyżka oleju roślinnego, niepełna szklanka cukru, szczypta soli, półtora łyżeczki sody, skórka otarta z jednej pomarańczy).


Wiesz , że Cię uwielbiam za to zdanie ,,... Potrzebna jest wtedy herbata, najlepiej aromatyczny Earl Grey bez cukru...."

Odp: BRITA - Herbaciany konkurs

browneyedgirl
Są takie połączenia smaków, z którymi nawet najbardziej pochmurny dzień kończy się promieniem... uśmiechu. Potrzebna jest wtedy herbata, najlepiej aromatyczny Earl Grey bez cukru. Koniecznie w dużym kubku. Sir Earl Grey jest osobnikiem bardzo towarzyskim, wyśmienicie czuje się z bananowymi muffinkami, do których specjalnie dla niego dodaję skórkę otartą z pomarańczy (2 szklanki mąki, 3 banany, pół kostki margaryny, łyżka oleju roślinnego, niepełna szklanka cukru, szczypta soli, półtora łyżeczki sody, skórka otarta z jednej pomarańczy).
obrazek obrazek

Odp: BRITA - Herbaciany konkurs

mycha
  • mycha

  • Posty: 36
  • Przepisy: 2142
  • Artykuły: 18
A w okresie jesienno-zimowym polecam aromatyczną, pyszną i rozgrzewającą herbatkę z pomarańczą, cynamonem, imbirem i goździkami
obrazek

Odp: BRITA - Herbaciany konkurs

mycha
  • mycha

  • Posty: 36
  • Przepisy: 2142
  • Artykuły: 18
Moją ulubioną herbatką jest najprostsza, po prostu zaparzona, z dodatkiem cytrynki i cukru bądź też miodu
poniżej prezentuję tę harbatkę w nieco innym, odświętnym wydaniu, podaję taką, jeśli chcę zaskoczyć gości
Tęczowa herbatka po wymieszaniu smakuje jak herbata z cytrynką, jednak efekt oddzielnych warstw jest niesamowity

https://gotujmy.pl/herbata-teczowa-,przepisy,106871.html

polecam gorąco
obrazek

Odp: BRITA - Herbaciany konkurs

szpileczka
  • szpileczka

  • Posty: 62
  • Przepisy: 1249
  • Artykuły: 238
Dziś proponuję herbatkę rumowo-miodową.
Herbata z rumem działa rozgrzewająco, poprawia krążenie i ponury nastrój. Dla mnie jest ona podwójnie rozgrzewająca: po pierwsze przez dodanie alkoholu, a po drugie przez podanie w tradycyjnych tureckich szklaneczkach, które są pamiątką z ciepłych wakacji.

Składniki:
herbata sypana 2 łyżeczki
likier miodowo-rumowy bądź rum – ok 40-50 ml na dużą szklankę
miód lub cukier

Wyparzyć czajniczek i wsypać herbatę. Zalać wrzątkiem. Przykryć czajniczek pokrywką i parzyć herbatę ok 5 minut. Herbata musi być mocno zaparzona. Herbatę przelać przez sitko do szklaneczek. Dodać rum, miód i wymieszać. Rumu dodałam po łyżeczce, natomiast do szklanki 250 ml proponuje ok 40-50 ml trunku.
Do herbaty z rumem można dodać plasterek cytryny lub szczyptę cynamonu.
obrazek obrazek

Odp: BRITA - Herbaciany konkurs

antybarbi
  • antybarbi

  • Posty: 2
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Witam serdecznie, jestem tu nowa i podaję swój sposób na pyszną herbatę.
Do czarnej zwykłej zaparzonej herbaty dodaję 2 łyżeczki na kubek soku domowej roboty z pigwy lub pigwowca (znakomicie zastępuje cytrynę), zamiast cukru odrobina miodu, najlepiej malinowego, ale jak nie ma to lipowy lub wielokwiatowy.
A kiedy jestem przeziębiona to dodaję jeszcze 1-2 łyżeczki alkoholu o nazwie "Malinówka", do kupienia w sklepach.

Odp: BRITA - Herbaciany konkurs

ajulitka
  • ajulitka

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Ulubione dodatki do herbaty?
One zawsze poprawiają nastrój !
To kilka rozgniecionych malin, listek świeżej mięty i uśmiech mojego męża, z którym ową herbatkę popijam

Odp: BRITA - Herbaciany konkurs

bartekstan6
To jest wątek BRITA

zmieniono 1 raz (ostatnio 27 paź 2011 13:26 przez Tit)

Odp: BRITA - Herbaciany konkurs

Kamiiii21
  • Kamiiii21

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Dodatki herbacianej jesieni.
Ile smaków tyle dodatków Ja jednak najczęściej herbatki wzbogacam jesienią, gdyż to ona daje je najsmaczniejsze. Zamiast kupować zieloną herbatę o smaku opuncji sama staram się wydobyć ten smak. Do zwykłej liściastej zielonej herbaty dodaję plasterki pigwy i cytryny. Nie da się opisać po prostu tego aromatu! Kto ma na swoim podwórku pigwę przyzna mi rację Sprawdza się ona także jako dodatek do herbaty czarnej - sama - lub w towarzystwie miodu i cytryny. Rozgrzewający grzaniec herbaciany - to dodatek miodu, cytryny, goździków i cząstek pomarańczy lub mandarynek, które po wypiciu doskonale smakują. A na przeziębienie oczywiście dodaję sprawdzony sok malinowy z zebranych jesienią malin. Rozgrzeje każdy zmarznięty nosek! Pysznie, ciepło i zdrowo

Odpowiedz na/ edytuj BRITA - Herbaciany konkurs