BRITA - Herbaciany konkurs

Obserwuj wątek

Odp: Odp: BRITA - Herbaciany konkurs

Babciagramolka
BRITA - Twoja woda napisał(a):

Miód, maliny, imbir, czarny bez - to naprawdę ciekawe dodatki do herbaty! Fajnie, że do przepisów dodajecie zdjęcia. Od razu nam się zrobiło cieplej na myśl o takich rozgrzewających herbatkach

Wiecie jak jeszcze może wpływać herbata na organizm, oprócz działania rozgrzewającego?


To chyba łatwiej powiedzieć czego herbatka nie robi :
- oczyszcza z toksyn ( zielona - prawidłowo zaparzona )
- pobudza ( np angielska mieszanka English Breakfast tea - czyli śniadaniowa )
- uspakaja np. z dodatkiem melisy
- garbniki z herbaty wpływają leczniczo na żołądek działając bakteriobójczo ( ograniczają wchłanianie magnezu , wapnia i żelaza )
-dobrze działa na nerki
-czerwona pomaga w odchudzaniu i wspomaga wątrobę
-zielona jest moczopędna i oczyszcza nerki ,wzmacnia organizm , zapobiega przeziebieniom , obniża poziom cholesterolu
-biała - działa pobudzająco , podobno ma działanie anty kancerogenne ( zapobiega rakowi )- działa kojąco na skórę ( stosowana jest w kosmetyce )
- Herbata Rooibos nie zawiera teiny i kofeiny ale za to ma dużo zwiazków żelaza i witaminy C, jest rozkurczowa , dobra dla astmatyków,pomaga przy bólach głowy

A rozszerzając pojęcie herbaty na napary ziołowe to miejsca tu zabraknie - mieta , rumianek to tylko początek .

Jest doskonałą przyprawą ( np. fantastycznie marynuje się w niej ryby ) , mielona na proszek zielona jest dodatkiem do ciast i deserów i naturalnym barwnikiem .
Fusy z czarnej herbaty doskonale czyszczą dywany ( ja jestem pokoleniem trzepiacych dywany na śniegu i czyszczących je fusami herbaty lub kiszoną kapustą - fantastycznie im to robiło na kolor , czystość i apreturę ) .

Odp: BRITA - Herbaciany konkurs

BRITA - Twoja woda
Miód, maliny, imbir, czarny bez - to naprawdę ciekawe dodatki do herbaty! Fajnie, że do przepisów dodajecie zdjęcia. Od razu nam się zrobiło cieplej na myśl o takich rozgrzewających herbatkach

Wiecie jak jeszcze może wpływać herbata na organizm, oprócz działania rozgrzewającego?

Odp: BRITA - Herbaciany konkurs

Babciagramolka
No i nie dotrzymałam słowa - nie ma klasycznej Earl Grey - za to jest damska jej wersja .

Lady Grey Tea i vol au vent na słodko :

Lady Grey Tea to bardziej aromatyzowane wersje Earl Grey . Oprócz bergamotki, dodaje się płatki róż i skórkę pomarańczy- taka damska herbatka co zresztą sugeruje nazwa . Parzy się ją identycznie , podaje z mlekiem i słodkimi dodatkami . Ja zaproponowałam ciasteczka co prawda z francuskiego ciasta ( bardziej pasowało by kruche ) ale za to z typowymi angielskimi słodkościami : Lemon Curd i Konfiturą Pomarańczowo Imbirową .

Czas : 10 minut

Składniki :

1,5 łyżeczki herbaty ,, Lady Grey Tea „ na osobę
2/3 filiżanki wrzątku na osobę
1/3 filiżanki mleka 3,2 %
cukier dla tych co muszą osłodzić - ale najlepsza jest bez

Wyparzyć czajniczek wrzątkiem . Wsypać herbatę . Natychmiast zalać wrzątkiem .Zostawić na 4 minuty . W tym czasie ogrzać filiżanki i napełnić je do wysokości 1/3 mlekiem . Wlać herbatę ( można przez sitko jeśli czajniczek takowego nie ma ).

Zawsze dolewać herbatę do mleka , nigdy odwrotnie .

Cukier podawać osobno- choć moim zdaniem najbardziej smakuje gorzka .

Mini Vol au vent ( kupiłam gotowe ) napełnić Lemon Curd i Konfiturą Pomarańczowo Imbirową .
obrazek


zmieniono 2 razy (ostatnio 20 paź 2011 17:15 przez Babciagramolka)

Odp: BRITA - Herbaciany konkurs

Netka
  • Netka

  • Posty: 1327
  • Przepisy: 408
  • Artykuły: 0
Do herbaty,nie tylko takiej którą zaproponowalam wcześniej,doskonale smakują ciasteczka z oliwkami i cytryną

https://gotujmy.pl/slodkie-ciasteczka-z-oliwkami-i-cytryna,przepisy,102613.html

Odp: BRITA - Herbaciany konkurs

Netka
  • Netka

  • Posty: 1327
  • Przepisy: 408
  • Artykuły: 0
Ja proponuję idealną herbatkę na jesienną pogodę i co z tym zwiazane,rownież na jesienne dolegliwości-katary,przeziębienia i inne przykre niespodzianki

Jest to herbatka z suszonych kwiatów czarnego bzu oraz suszonej mięty.
Wystarczy zalać wrzątkiem odpowiednią dla nas ilość suszonych kwiatów czarnego bzu oraz kilka listkow mięty Ja zalewam 2 łyżki czarnego bzu i jedną łyżkę suszonej mięty 500 ml wrzątku.Do takiej herbaty przekonałam nawet swoich malych lobuziaków,z miodem bardzo im smakujeNa przeziębienia jest naprawdę doskonała
obrazek obrazek

Odp: BRITA - Herbaciany konkurs

Madija
  • Madija

  • Posty: 25
  • Przepisy: 801
  • Artykuły: 9
Na przeziębienia idealna jest również herbata imbirowa, która bardzo rozgrzewa.
Rozgrzewająca herbata imbirowa


Filiżanka wody
Ok. 1 cm korzenia imbiru (starty na tarce lub drobno pokrojony)
Łyżka miodu
Plasterek cytryny

Imbir gotować na małym ogniu ok. 20 minut. Odcedzić i posłodzić miodem oraz dodać plasterek cytryny lub łyżkę soku wygniecionego z cytryny.
obrazek

Odp: BRITA - Herbaciany konkurs

Madija
  • Madija

  • Posty: 25
  • Przepisy: 801
  • Artykuły: 9
Ja bardzo lubię herbatę z dodatkiem malin, przygotowanych tak jak na przeziębienia czyli maliny zasypane cukrem 2:1 i pasteryzowane, stanowią swietny dodatek do herbaty tak, że nie trzeba jej już słodzić czy dodawac cytryny. 2-3 łyżki malin z sokiem można dodać do zwykłej herbaty, a napewno zmieni kolor i będzie o wiele smaczniejsza
obrazek

Odp: BRITA - Herbaciany konkurs

BRITA - Twoja woda
Wyjaśniamy Wasze wątpliwości: Do konkursu można podejść na dwa sposoby. Pierwszym jest podanie przepisu na herbatę, której składnikami mogą być różne przyprawy i dodatki. Drugim - podzielenie się ciekawym przepisem na przekąski, które dobrze kompnują się ze smakiem herbaty. Do dzieła!

Odp: BRITA - Herbaciany konkurs

Mysiunia
  • Mysiunia

  • Posty: 160
  • Przepisy: 1806
  • Artykuły: 11
Czyli jak? bo nie rozumiem Czytałam regulamin, ale nie znalazłam szczegółów Chodzi o podanie dodatków do konkretnie samej herbaty np. czarna z suszonymi owocami czy napisać coś co lubimy do herbaty np rurka z kremem? Początkowo zrozumiałam ta jak Babciagramolka, a teraz już sama nie wiem o co chodzi
Z góry dziękuję za wyjaśnienia

Odp: Odp: BRITA - Herbaciany konkurs

Babciagramolka
BRITA - Twoja woda napisał(a):

@Babciagramolka - Twój autorski przepis oczywiście weźmie udział w konkursie. Jesteśmy jedynie ciekawi, z czym taka herbata smakuje najlepiej


Nie da rady - herbata zawsze najlepiej smakuje sama - tylko wtedy możemy rozsmakować się w jej smaku .Wyjątkiem są
-herbata po rosyjsku - potwornie mocna ( najlepiej wędzona ) z konfiturami lub cukrem z kostkach
- herbaty tureckie lub inne arabskie przegryzane potwornie słodkim Rachatłukum

Szkoda herbaty do popijania czegoś . Lepiej zjeść ciacho samo . A potem napić się dobrej herbaty dla samego jej aromatu - no w ostateczności dobrany smakiem ,, kielonek ,, czegoś na wzmocnienie aromatu herbatki .

A dodatkiem do tej mojej herbatki z przepisu był wymieniony w przepisie i pokazany na zdjęciu najzdrowszy miód świata Manuka ( naturalny antybiotyk )

Dopisuję jeszcze jeden klasyk z dodatków do herbaty
- Earl Grey z mlekiem czyli Herbata po angielsku i klasyczne tartinki z masłem i plasterkiem ogórka - podobno nieodzowny dodatek na popołudniowej herbatce w Buckingham Palace .Nie wiem - nie byłam - tradycjonalizm Wyspiarzy znam z autopsji ale nie w tych sferach . Jutro będzie angielska herbatka ( ogórki też mam )

zmieniono 2 razy (ostatnio 18 paź 2011 21:17 przez Babciagramolka)

Odpowiedz na/ edytuj BRITA - Herbaciany konkurs