Jakie mieso na diecie?

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Jakie mieso na diecie?

darekkula napisał(a):

Wg. Mnie najchudsze mięso najmniej kaloryczne to mieso z kurczaka oczywiście bez skórki


zgadzam się, że najchudsze. Niestety kurczaki są strasznie faszerowane chemią. dużo bardziej niż indyki - które byle czego jeść nie będą- dlatego owszem są najchudsze i najtańsze ale samym kurczakiem, zdrowo niestety się nie da żyć

Odp: Jakie mieso na diecie?

Babciagramolka
Cherry- pasztetu bez tłuszczu nie zrobisz bo to już nie będzie pasztet ( wiem , że może się tak nazywać ale nie oszukujmy się ) . Zrób po prostu pastę przypominajacą smakiem pasztet . Ugotuj kawałek mięsa z drobiu bez skóry ( lepiej uda bo są mniej suche niż piersi ) z warzywami ( na 2 ćwiartki 2 średnie marchewki , 1 mała pietruszka , kawałek selera i pora - reszta przypraw jak do rosołu ) . Obierz z chrząstek i kości . Na łyżce oleju usmaż drobno pokrojoną cebulę . Na cebulę wrzuć 4 wątróbki drobiowe i smaż na rumiano . Wszystko ( kurczaka , warzywa z rosołu po za porem ) razem zmiel ( może być w malakserze ) . Dopraw utartą gałką muszkatołową , solą i pieprzem .

Zamiast kupnych wędlin - gotowane mięso .Np kawałek piersi z indyka lub duża pierś z kurczaka rozklepana , położone na niej odrobina zmiksowanych okrawków z tej piersi ( przy formowaniu zawsze jakieś boki się odkrawa ) , paski papryki pokrojone w kostkę jajko na twardo - doprawić przyprawami - zawinąć w rulon . Zawinąć szczelnie w folię aluminiową i gotować we wrzątku 40 minut ( lub na parze ) . Ostudzić - kroić w plastry . Masz jednocześnie wędlinę i mięso na obiad .

Jak gotujesz np pierś z kurczaka na obiad to dorzuć kawałek udka i zrób je potem w galarecie na kolację .

Mielone tak jak już tyu pisano- robione w domu z miesa kurczaka , polędwicy , schabu - a potem gotowane pulpety , smażone kotleciki na teflonie bez tłuszczu , do faszerowania warzyw .


zmieniono 1 raz (ostatnio 25 sie 2011 08:12 przez Babciagramolka)

Odp: Jakie mieso na diecie?

darekkula
  • darekkula

  • Posty: 1
  • Przepisy: 1
  • Artykuły: 0
Wg. Mnie najchudsze mięso najmniej kaloryczne to mieso z kurczaka oczywiście bez skórki np. udko z kurczka ugotować w 2 l wody + warzywa i dodać do wody bulionu warzywnego dwie kostki i gotowac to bardzo smaczne, nietuczące

Odp: Jakie mieso na diecie?

Kaminiarz
  • Kaminiarz

  • Posty: 11
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Przede wszystkim należy zadbać o to, żeby mięso było jak najmniej przetworzone. Innymi sowy jak najwięcej mięsa w mięsie Mam na przykład fenomenalną polędwice łososiową, która świetnie przyda się na dietetyczne kanapki.

Ważny jest również proces przygotowania. polecamy gotowanie na parze, lub przyrządzanie na grillu.

Odp: Jakie mieso na diecie?

cherry
  • cherry

  • Posty: 1058
  • Przepisy: 508
  • Artykuły: 729
Pasi-brzuch - nie jestem na jakiejś regularnej diecie, chodzi o to, że staram się wybierać mniej kaloryczne produkty, dlatego pytam też o mięsko

Odp: Jakie mieso na diecie?

Pasi-brzuch
Hmmm tak sie tez zastanawiam czego dotyczy ta dieta bo wtedy mozna tez odpowiednio dobrac miesko jaki i sposob przyzadzania

Odp: Odp: Odp: Jakie mieso na diecie?

caroline1983
cherry napisał(a):

caroline1983 napisał(a):

Nie martw sie Nawet pasztet nie musi byc taki straszny tylko trzeba go zrobic samemu i odpowiednio dobrać składniki.


Caroline, mądralo jeszcze nigdy nie robiłam pasztetu. Ale chętnie skorzystam z jakiegoś najłatwiejszego przepisu na pasztet - dietetyczny. Może ktoś z Was zna naprawdę dobry?



Ja też nie ale mająć pod ręką jakiś przepis dałabym rade. Jak dla mnie ciasta sa znacznie trudniejsze No moze poza kilkoma podstawowymi...

Odp: Odp: Jakie mieso na diecie?

bajtek
  • bajtek

  • Posty: 249
  • Przepisy: 52
  • Artykuły: 0
novita26 napisał(a):

pasztety mięso mielone wykreśliłabym z diety a polecę ci mięso drobiowe najlepiej zrobiona na grilu patelni grilowej lub w parowarze( mało kalorii)


Dlaczego wykreślać mięso mielone, nie rozumiem? Chuda szynka, czy filety z indyka -zmielić w domu /maszynka, lub malakser/ , zrobić pulpety i gotowe. A przygotować można na różne sposoby........./ w jarzynach, z pieczarkami / i td i tp
Często też robię dania jednogarnkowe: zupa z kuleczkami mięsa mielonego. A zup mamy tyle rodzajów , że można wymyślać i zmieniać w nieskończoność........
Miłego "pichcenia" :O)

Odp: Odp: Jakie mieso na diecie?

cherry
  • cherry

  • Posty: 1058
  • Przepisy: 508
  • Artykuły: 729
caroline1983 napisał(a):

Nie martw sie Nawet pasztet nie musi byc taki straszny tylko trzeba go zrobic samemu i odpowiednio dobrać składniki.


Caroline, mądralo jeszcze nigdy nie robiłam pasztetu. Ale chętnie skorzystam z jakiegoś najłatwiejszego przepisu na pasztet - dietetyczny. Może ktoś z Was zna naprawdę dobry?

Odp: Jakie mieso na diecie?

caroline1983
Nie martw sie Nawet pasztet nie musi byc taki straszny tylko trzeba go zrobic samemu i odpowiednio dobrać składniki.

Odpowiedz na/ edytuj Jakie mieso na diecie?