Kilka uwag o tym jak pisać przepisy by były zgodne z nowymi zasadami

Obserwuj wątek

Odp:Kilka uwag o tym jak pisać przepisy by były zgodne z nowymi zasadami

mala-madzia
Ok, super. Przepraszam za dubla

Odp Kilka uwag o tym jak pisać przepisy by były zgodne z nowymi zasadami

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
mala-madzia napisał(a):

Witam, mam pytanie. Wstawiłam przepis paróweczki świeczuszki i edytowałam ponieważ ustawiłam przez pomyłkę nie to zdjęcie które mialo być jako pierwsze i zaznaczylam opcję "zastąp stare zdjęcia nowymi" ale nie wiem czy powinnam była tez zaznaczyc "usuń zdjęcia" by usunąć te stare czy to jak zaznaczyłąm wystarczy?
Może i głupie pytanie ale nie wiem ja to u Was działa.
Pozdrawiam


Edycję musi zatwierdzić moderator. Zrobiłam to dosłownie przed chwilą. Nie wstawiaj tylko po raz kolejny zdublowanego zdjęcia, bo w przepisie wstawiamy etapy powstawania dania, a nie danie z kilku ujęć.

Odp: Kilka uwag o tym jak pisać przepisy by były zgodne z nowymi zasadami

mala-madzia
Witam, mam pytanie. Wstawiłam przepis paróweczki świeczuszki i edytowałam ponieważ ustawiłam przez pomyłkę nie to zdjęcie które mialo być jako pierwsze i zaznaczylam opcję "zastąp stare zdjęcia nowymi" ale nie wiem czy powinnam była tez zaznaczyc "usuń zdjęcia" by usunąć te stare czy to jak zaznaczyłąm wystarczy?
Może i głupie pytanie ale nie wiem ja to u Was działa.
Pozdrawiam

Kilka uwag o tym jak pisać przepisy by były zgodne z nowymi zasadami

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
Malgosia*Ieper napisał(a):

chcialabym zapytac ( i przepraszam od razu, ze bez polskich liter - przepisy dodaje poprawnie, choc musze te literki kopiowac. Misia wyslala mi caly zestaw, ja mam francuska klawiature): Chce dodac przepis, ktory jest inspirowany innym - gdzie napisac, przy dodawaniu, skad to wzielam? Nie chce, zeby to byl jakis plagiat. Ale to przepis z innego portalu, ja tylko dostosowalam go do moich warunkow.


Przepis jest inspiracją i zrobiłaś go po swojemu więc wystarczy, że dopiszesz pod przepisem, że przepis jest Twoją interpretacją przepisu z innej strony. Plagiatem jest kradzież czyjejś własności, a nie inspirowanie się przepisem i napisanie go po swojemu.

Odp: Kilka uwag o tym jak pisać przepisy by były zgodne z nowymi zasadami

Malgosia*Ieper
chcialabym zapytac ( i przepraszam od razu, ze bez polskich liter - przepisy dodaje poprawnie, choc musze te literki kopiowac. Misia wyslala mi caly zestaw, ja mam francuska klawiature): Chce dodac przepis, ktory jest inspirowany innym - gdzie napisac, przy dodawaniu, skad to wzielam? Nie chce, zeby to byl jakis plagiat. Ale to przepis z innego portalu, ja tylko dostosowalam go do moich warunkow.

Odp: Jakie zdjęcia do przepisów

Babciagramolka
Przypominam zasady jakie obowiązują przy zamieszczaniu zdjęć przy przepisach:

--Zdjęcie główne ma przedstawiać gotową potrawę

--Następne zdjęcia mają przedstawiać etapy przygotowania potrawy

--Nie wolno dublować zdjęć ( często zdaża się, że jako ostatnie zdjęcie jest wstawiane takie same zdjęcie jak główne pokazujace gotową potrawę )

--Pokazanie gotowej potrawy w innym ujęciu jest traktowane jako zdublowane zdjęcie

Takie zdjęcia zostaja zablokowane.

Odp: Odp: Jakie zdjęcia do przepisów

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
smysia234 napisał(a):

Mam pytanie- wczoraj dodałam przepis ale bez zdjęć..dziś chciałabym je dodać> dostanę jeszcze punktacje?


Jeśli nie minęła doba od dodania przepisu to dostaniesz.

Odp: Jakie zdjęcia do przepisów

smysia234
  • smysia234

  • Posty: 2
  • Przepisy: 59
  • Artykuły: 0
Mam pytanie- wczoraj dodałam przepis ale bez zdjęć..dziś chciałabym je dodać> dostanę jeszcze punktacje?

Odp: Kilka uwag o tym jak pisać przepisy by były zgodne z nowymi zasadami

misia5
  • misia5

  • Posty: 2274
  • Przepisy: 701
  • Artykuły: 0
luna19 napisał(a):

misia5 napisał(a):



Jedyne co możesz uznać za utrudnienie to fakt, że przepis pierwsze powinno się wstawić na Gotujmy, a dopiero później na innych stronach czy też blogu, ale to tragedią nie jest.



No właśnie to ... bo skoro napisze najpierw tu a potem skopiuje na bloga to przecież będzie tylko "kot odwrócony ogonem" i wszyscy są tego świadomi. Jakoś to do mnie nie przemawia.

A tym czasem życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku


Dzięki temu nikt nie wstawi na Gotujmy Twojego przepisu udając, że jest Tobą

Odp: Kilka uwag o tym jak pisać przepisy by były zgodne z nowymi zasadami

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
misia5 napisał(a):



Jedyne co możesz uznać za utrudnienie to fakt, że przepis pierwsze powinno się wstawić na Gotujmy, a dopiero później na innych stronach czy też blogu, ale to tragedią nie jest.



No właśnie to ... bo skoro napisze najpierw tu a potem skopiuje na bloga to przecież będzie tylko "kot odwrócony ogonem" i wszyscy są tego świadomi. Jakoś to do mnie nie przemawia.

A tym czasem życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku

Odpowiedz na/ edytuj Kilka uwag o tym jak pisać przepisy by były zgodne z nowymi zasadami